Отговори
  • Мнения: 48
Синът ми е на 2год. и с баща му решихме,че трябва да го учим да се изхожда в гърнето.От начало като го сложех там,по случайност в повечето случаи се изпишваше,но явно разбра какво искам от него и започна да се стиска и само 5мин.след като го вдигна от там,си свършва работата в памперса,Минахме на гащички,памперс-само като спи или сме навън,но резултата е плачевен,постоянно се налага да го преобувам,през половин час го каня да сяда да пиша и той седи,но нищо не прави и чака само да стане,за да я свърши.Пробвах да седи дълго и дано се изтърве в гърнето,но не помага.Реве и гледа обвиняващо и си хвърля играчките,които му давам да се забавлява докато чакаме събитието.Ако седя до него,се гуши да сме си близо,но не иска,изглежда или се чувства изнуден с това гърне,или поради възрастта желае да се противопоставя на всичко.Четох в една статия,че не трябва да го наказвам и пляскам за провалите,да не го държа повече от 5мин.,,добре,но той го прави напук и се инати.Как да постъпя?Ако се изпуска неволно е едно,а да го прави нарочно-съвсем друго.Или не е нарочно?Смятам,че проблема не е в гърнето,защото около месец го ползваше,докато си ходеше с памперс и изведнъж обяви бунт и бойкотира всякакви опити да го вкарам в правия път.За съжаление закъсняваме и с проговарянето,казва 4-5 думички,това е една от причините да изчаквам до сега,мислех да може да казва поне "пиш".Но все пак може да показва какво иска и то много ясно.Доста неща си е поискал и без думи- с посочване или ме хваща за ръка и ме води където е решил.Моля мамите с по-трудни и инатести дечица да споделят как са се справили.Според вас дали да му се карам,да го позадържам ли с мокро бельо,за да усети разликата и колко дълго,изобщо какво да го правя този сладур newsm78

# 1
  • Мнения: 29
Щом синът ти е вече на 2 години, пробвайте да пиша прав направо в тоалетната. Със столче или като ти го държиш. При нас това предизвика голям интерес и буквално от първия път нещата се получиха. След това купихме детска седалка за тоалетна, започнахме и другото да вършим там и може да се каже, че не сме ползвали гърне. Сякаш изведнъж се почуства голям и важен и всичко стана много лесно.
 Пробвали ли сте да пишате навън по тревичките? Това също е много добро упражнение за да махнете памперса. Една приятелка пък използваше кофичка за мляко вместо гърне. Както знаеш при всяко дете е различно, така че търси кое ще проработи при твоя син.
Успех, важното е да не се отчайваш и да не си докарвате неприятни емоции. Рано или късно ще успеете.

# 2
  • Мнения: 3 929
Все си мисля, че на детето просто му е рано, независимоче добре знае за какво служи гърнето. Моят съвет е да не настояваш, а да оставиш детето само да поиска да се изхожда там. Иначе е много вероятно да се получи обратен ефект.
Успех!

# 3
  • Мнения: 66
Аз все още не сам родила,т.к. съм едва в 4 месец,но имам много приятелки,които в момента имат деца и всички те споделят,че децата им са се научили още на 2-2 и половина да казват сами пиш и когато им се ака,но за да казва само и твоето дете трябва често да му повтаряш двете действия,за да ги научи по-бързо.Защото нали знаеш,че децата попиват всичко и ако често чуват едно и също бързо го научават.И наистина май е по-добре направо в тоалетната да го учиш,а не на гърне,защото ако не сте си вкъщи той няма да иска да пишка или ака ако не е в гърне,а точно в тозо момент може да няма от къде да вземеш гърне(ако сте на гости или на ресторант или в парка напримерно)

# 4
  • София
  • Мнения: 44 029
пробвайте направо на тоалетната.....
но явно му е и раничко....

sugar  - да ме прощаваш но има разлика между децата не малка и това, което приятелките ти споделят е хубаво, но докато човек не се сблъска лично всичко е в света на теориите само.....

Моето дете няма проблем нито в гърне, нито в тоалетна, нито в храстите ако се наложи Wink


Водна лилия - не насилвайте детето...при някои става по-късно и по-трудно..... аз почнах да го уча на 2,6 заради предстоящата градина...., на гърне отказваше, научи се да пишка и да си казва за околоседмица-две, като аварии чат-пат ставаха....но рядко и по съвсем малко. Та не му хареса гърнето....научи се първо прав - навън или в тоалетната стъпил на стъпалце, за да не му е висока , а удобна.....за следобедният сън спря да спи с памперс като тръгна на градина, това 3 месеца по-късно, като и до сега понякога се изпуска.....на гърне свикна на 3 годинки като стана...просто тогава реши, че може и така.....дълго опорстваше да ака на памперс, носеше ми го и си искаше в него...иначе стискаше, дори по 1 седмица на разхлабваща диета...спрях да го мъча ест...преди месец, сам си каза, че иска на гърнето да ака....и от тогава не иска в памперс....та сега само нощем спи.....
Идеята ми е - търпение, търпение, търпение.....когато е готово детето, нещата си стават, няма нужд от насилване и натрапване.
Най-много да го стресирате детето. И ако нещо се изпусне, не каже и т.н. не му се карайт в никой случай въобще оставете на него.....със сигурност няма цял живот да е по памперси, може и да прескочи изобщо гърнето...лошо няма...не е бебе, може и на тоалетната прекрасно да се справи Wink

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 10:30 от Angel_Dust

# 5
  • Мнения: 800
Дъщеря ми беше на 2 г. и 6 м. когато каза, че е голяма, свалихме пампера и нямаше издънки, освен по един-два пъти на седмица. Три месеца по-ъксон махнах пампера за спането следобед, а след още 3 и нощния. Синът ми сега е на 2 г. и 3 м., понякога си казва за голямата нужда и ходим в тоалетната или на гърне; смятам другата седмица да започнем с опитите.

Общи условия

Активация на акаунт