Инфо от ползвалите каша на Блевит?

  • 2 516
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 743
Моля да споделите нещо за въпросните каши .Купих една с плодове която е единствената безмлечна (правя я с адаптирано) и е страшно вкусна.Дадох вече на малкия да пробва-хапна си с апетит.Но искам малко инфо от вас за тези каши.Кои са най-хубави на вкус.За разтварянето,защото според мен описанието на кутията не отговаря на действителността - става дума за пропорциите!
Благодаря предварително!
Учудих се,че на Слънчо е само една безглутенова newsm78 newsm78

П.С. Моля да не ме критикувате за ранното захранване-не моля за това!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Спокойно в този форум не се критикува на тази тема  Wink

За кашата на Блевит да ти кажа, че аз също купих такава преди 2 дни и то пак безмлечна, но е "5 cereals" и няма плодове. Приготвянето предполагам е едно и също. Аз понеже правя много минимални количества, най-много 100 гр и не мога да се съобразявам с описания начин на приготвяне слагам първо водата, после прибавям 3,4 лъжички каша, разбърквам малко и изчаквам, защото понякога са необходими няколко секунди да се посгъсти ,ако е необходимо добавям още каша и така. като я направиш 2-3 пъти и вече ще се ориентираш по колко лъжчки да слагаш.

За кашите на Слънчо няма да пиша, че ме хваща яд на тях.

Хубаво е че си решила да купуваш безмлечкни каши, поне ще знаеш какво мляко слагаш вътре. Има хубави на Фризокрем, но са малко по-скъпички, а Блевита са идеални в съотношението цена-качество.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 402
Малко страни от въпроса ти ... безмлечна също е и Фризокрем /аз започнах с тази марка/

# 3
  • Мнения: 3 927
Когато Преслава беше беба изяде няколко кутии Блевит. Купувала съм само безмлечни, добавях Нутрилон. Разбъркването според упътването се получава много добре, т.е. пропорциите са нормални. Но доколкото помня аз слагах сухо вещество на око, добавях ад. мляко и тогава постепенно наливах топла вода, не гореща! Иначе според упътването се получава много голяма порция за едно хранене....
Една кутия май май ми отиваше за 14-15 храненета (брей, забравям вече)......

Но защо казваш друга безмлечна каша няма: безмлечни на Блевит има оризова, ориз + царевица, няколко зърнени култури (и глутенсъдържащи обаче), има и овесена безмлчна. От опита ми с кашите тази марка се разтваря най-добре. Е, малко е овкусена с ванилия и  е сладичка, но няма как.
Слънчо, Фризо - все ми се получаваха на буци и гранули, а някои други каши не са с ад. мляко, а със сухо.....

# 4
  • Мнения: 6 315
Аз съм давала само оризова безмлечна от кашите на Блевит и приготвях по указанията, но на око. Наистина описаното в указанията на кутията е за доста голямо бебенце и количеството е много. Приготвям всички каши по метода описна от Тането.

Оризовата е леко безвкусна (аз мляко не слагах, защото я бях взела заради разстройство), но бебето си я харесваше и папаше с кеф и мирише на ванилия.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 549
имат и други безмлечни :
- блевит осем зърнени храни с мед - аз лично не препоръчвам за бебе под 1 год.
- блевит плодова
- блевит ориз
- блевит 5 зърнени храни - много съм доволна от нея
- блевит овес - и от тази съм много доволна
- блевит интеграл - не съм я виждала
- блевит асорти
- блевит кола као - също за над 12 месеца
- блевит зеленчукова  Sick - зеленчуковите не сме ги пробвали , ама май няма да ги ядат
- блевит зеленчуци си пиле 
- блевит зеленчуци с риба треска 
Аз ги правя на око - сега, когато ядат вече само каша на едно хранене сипвам 4 с.л. с връх в 150-180 мл вода + 2-3 мерителни лъжички мляко.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Оризовата взех,като почнахме захранването,но аз лично не съм доволна от нея - не ми харесва нито консистенцията,която се получава(стои ми на едни такива дребни частички,дори като я правя с топла вода),нито вкуса - прекалено подсладена според мен,нито мириса (не обичам особено ванилия,но не това е решаващото в случая - на дребната очевидно й мирише твърде силно и прави физиономии - и на бисквитки я правих,там още по-силно се усеща точно колко ароматизатор са сложили - прекалено много за моя вкус).

Общи условия

Активация на акаунт