За колко време забравят?

  • 1 666
  • 16
  •   1
Отговори
Това ми е въпросът. За колко време забравят да сучат. Имам две деца-на 2,7 г. и на 4 месеца. От един месец не съм давала на баткото да суче, оказа се ,че тандемското кърмене не е за мен. За да не го травмирам и да не се чувства само той прецакан  Mr. Green не давам на бебето да суче пред него. Kриенето е супер досадно и вече почна да ме изнервя. Обаче ме е страх, че ако види, че бебто суче и той ще поиска. За цял месец от както не е сукал се сеща по 2-3 пъти на ден. Вероятно не е забравил. Имате ли някакви наблюдения-кога забравят как се суче? Благодаря на включилите се.

# 1
  • Мнения: 3 718
Още нямам опит със забравянето, на път съм да разбера, но кога ли... По разкази на очевидци (приятели с големи кърмачета) забравят за различно време, явно си зависи от детето.
Но си мисля, че детето ти е достатъчно голямо за да разбере от обяснение и честен разговор. Той сега е баткото и млякото е за бебето. Нека се чувства отговорен за него, да има задачи около бебето и да се чувства голям. Може би някакви нови ритуали или занимания като за "големи" ще помогнат. Мислила ли си дали това изолиране с бебето няма да му подейства зле, дали няма да се чувства той като изолиран и наказан? Сигурна съм, че с много любов, приказки и гушкане ще се разберете.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 056
Наистина  е различно.
Оказа се, че Мъри е от незабравящите. Отбих го рязко в края на юли миналата година. Въпреки престоя си на село цял месец тогава, той си търсеше да суче после. Поне по два-три пъти седмично успяваше да ме убеди "да му дам да провери дали има една-две капчици млекце". Давах му, вечер.
От два месеца насам сам си спря да ме "суче", но пък редовно си ги милва или целува амчиците.
Вчера, обаче, се присети...Решихме с мъжа ми да му дам да видим дали е забравил...ами! Засуква като бебе и окото му  не трепва!
Чела съм тук и истории за деца, забравили за няколко месеца как се суче, но не се сещам кои бяха...

Но, не мисля, че във вашия случай можеш да разчиташ на забравяне...мнението ми съвпада с това на Шаманката - повече разговори и обяснения по темата вместо избягване на разговори и криене.
Давам ти пример с нас - Мъри при всеки удобен случай си пъхваше ръката да си опипа амките, дори когато съм приведена да си обуя обувките. Доскоро въобще не обръщах внимание на това, не ми правеше впечатление, някакси така съм си  била свикнала...Обаче, явно вече "израстнах" това откакто от два месеца не е лапал амка и ето, че един ден осъзнавам колко много ме пипа там. Изведнъж започна да ми става неприятно, не неприятно, ами не знам как да го обясня, просто ме дразни толкова често да ме пипа.
От три-четири дена му забраних да ме опипва така - и  се започна - ама защо, ама аз САМО да ги помилвам, ама аз много нежно, бе, мамо....
Големи обяснения, че не ми харесва така, че не се прави така защото е голям вече, че може само веднъж да ги погали като си ляга вечер, че ми пречат ръцете му така... Еми, разрба детето, че номера не минава и спря да го прави. Днес ме попита може ли да ги целуне - може, целуна си ги за лека нощ... И така, но наистина няколко дни трябвада си много търпелива, много да обясняваш и да си подготвера за психологическата атака, на която ще те подложи - може да има сцени и театри, но просто е достатъчно да му обясниш много добре всичко и оттам нататък просто да си последователна, без никакви колебания в себе си.
Предложението ми е да наблегнеш на това, че САМО БЕБЕТАТА СУЧАТ, а той вече не е бебе! Така ще можеш да си кърмиш бебето пред него, защото ми  се струва, че все пак някой ден ще те "хване" как кърмиш и ми се струва, че ще се чувства повече предаден.
Не знам, може и да не съм права, това можеш да го усетиш само ти, всяко семейство си е с уникални взаимоотношения, надявам се да ти помогнем да вземеш правилното за вас решение.
Успех!

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 23:18 от ludmilana

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз отбих дъщеря си на 1г.4м,верно доста по-малка от твоето детенце,но тя беше забравила със сигурност за 2 мес.Оттогава до сега по никакъв начин не реагира на сучещо бебе,на гърди и т.н.
Но съдейки по паметта й на сегашната й възраст,определено помни всичко супер дълго и с всички подробности.Ако я отбивах сега със сигурност щеше да помни много,много дълго.

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Дъщеря ми се отби сама на 1г и 11м, защото бях бременна в шести месец. След почти 5 месеца си поиска и не беше забравила как се суче. Така че, не е добра идея да разчиташ, че ще забрави.
Опитай се да приобщиш голямото дете към кърменето. Споделям мненията на момичетата преди мен, че трябва да му говориш и обясниш. Докато малкото е на гърда, можеш да използваш времето за тихи занимания с голямото. Да рисувате, четете книжки, редите пъзели или каквото друго му е интереснои любимо. Така няма да има усещането, че е изолирано, докато гушкаш за кърмене малкото.

# 5
  • Мнения: 559
Дъщеричката ми е на 3г и 9м, не суче точно от една година. Преди няколко дни вика на бебо уж на шега "Рошко искаш ли ти да сучеш от едното цици, а аз от другото и се смее" май още не е забравила  Laughing

# 6
  • Мнения: 798
Спрях да кърмя сина си, малко преди да забременея повторно. Докато тумбака ми растеше си говорихме с него първо как стават бебетата, после - как ще я караме с ново човече вкъщи. Грижи, хранене и т.н. Оказа се, че той абсолютно беше забравил, че до преди половин година е сукал. Никакъв спомен. А междувремено беше гледал други бебета как ги кърмят и беше наясно. С това успокоихме и таткото, че не съм травмирала психиката на едно момче да суче до 3 години  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Както и да е, бебето като се роди, големият юнак също пожела да суче. Дадох му, опита - и тогава сам почувства, че е голям и че има по-интересни неща на тоя свят, с които може да се забавлява. Laughing

# 7
  • Мнения: 9 467
Аз отбих постепенно; на 2г и 8мес бе сина ни, но доста дълго след отбиването искаше да суче.

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Не забравят съвсем, но..не сучат така както е при малките. Че и хапане пада  Confused

# 9
  • Мнения: 2 829
Моят син го отбих на 2 г., около два месеца след това поиска да суче-дадох му, но беше забравил как става. Но сина ми не беше привързан към гърдите, не ги е галил и целувал, харесваше само самият акт на сукане. След отбиването искаше понякога да види гърдите, за да се увери че няма мляко, как разбираше само с гледане, не знам Simple Smile
Като се роди бебето (6 месеца след отбиването) го попитах дали иска да суче, каза "аз сега не съм бебе, аз съм голям и не суча суки!" Grinning

Иначе-споделям мнението на първите момичета-опитай с обяснения (но трябва да си упорита и всеки път да обясняваш едно и също) и с повече гушкане-нека големия ти син се увери, че го обичаш още повече след отбиването и раждането на бебето!

Успех!

# 10
Момичета, благодаря за мненията. И аз в началото си мислех, че с повече обяснения нещата ще се оправят, но не става-упорито си показва, че едното ам е за него, едното за бебе.  Освен това баткото още не говори и се получава малко монолог. И да е искал  да ме попита нещо не е могъл. По принцип имах идея да го кърмя успоредно с бебето, докато сам се откаже. Проблемът се оказа нощното кърмене. Изпадаше в истерични кризи(не преувеличавам) ако не можеше да суче, веднага щом поиска. А бебето беше с колики и се будеше през 1,5 часа. Последната нощ преди да реша да отбивам не успях да успокоя баткото изобщо и рева 30 мин. докато кърмих бебето. Факт е, че на втория ден откакто не суче не се буди през нощта. Но се сеща по няколко пъти на ден и наистина ме е страх, че нощните ужаси ще се върнат, ако пак започне да суче. Май ще продължа да се крия поне още месец. Не ми се мисли какво ще правя, ако пак започне Sad

# 11
  • Мнения: 3 718
Лазара, не е закон, че ще се върнат нощните похождения. Ти сама можеш да си усетиш детето, де. на Алекс му спрях нощните кърмения преди повече от месец, вече ми беше болезнено и разсънващо. Стана лесно и с уговорки. Вече си спи по цяла нощ, а през деня суче по 2-3 пъти.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Не забравят. Гоелмият ми син е отбит на 2 години и няколко месеца, в момента е почти на 5 и онзи ден в банята внезапно ме нападна Shocked И той като бебето...Е, на майтап де, ама майтап на голо си е чисто кърмене Mr. Green Та пак се почнах с обясненията, че той е голяяяяяям, че млякото на бебето не е полезно за него/ пълни глупости, ама от немай къде Confused/. Та тъй. Официално - не забравят Naughty

# 13
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Май не забравят..и моето мишле от време на време ме преровя да види дали са там цицките..А от началото на зимата е отбита.
И ние сега като лю си говорим, че бебчето ще папка млекце..и като че няма желание само интерес обаче към самото действие.
И на мен самата ми доста интресно как ще бъде..

# 14
  • Мнения: 3 929
Отбих сина си на 2,7 год. Не знам дали е забравил обаче как се суче. От време на време си иска, уж на майтап, ама аз си знам, че ако му поднеса цицата, ще си засуче.

Общи условия

Активация на акаунт