Алергия към минерална козметика?

  • 496
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 249
Имам съвсем нормална средностатистическа кожа, никога не съм имала проблеми от какъвто и да било вид. Купих си минерална пудра и руж, ей така да пробвам. Всъщност не си ги купих, поръчах си ги, тестери безплатни от www.everydayminerals.com
Останах доволна, нищо негативно, пробвах различни цветове, всичко чудесно.
След седмица обаче кожата ми станаха толкова отвратително суха, че започна да се лющи. Започна да се стяга толкова много, че чак очите ми не можаха да се отворят, и не ме сърбеше, а направо болеше. Спрях веднага всякаква козметика, ползвах само крема който си ползвам всекидневно, мислех си като не ползвам гримове, тя ще си се възстанови от самосебе си. Да ама, не. Тичам в аптеката, дадоха ми кремче, дадоха ми маса тестери от La Roche-Posay да пробвам какво ще ми пасне най-добре, след 2 дена кожата ми се оправи, много останах доволна, както и да е.
Въпросът е възможно ли е да съм алергична или да не понасям минерална козметика? Чували ли сте за подобно животно? Звучи ми странно. При нас въздухът е много сух, а няколко месеца зима със сух въздух също се отразява на кожа, коса и нокти. Ама зима съм преживявала доста години, а минерална козметика само веднъж.

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 13:59 от Milva2003

# 1
  • София
  • Мнения: 8 931
Първо и най-основно, минералните продукти не съдържат химикали, талк и бои. Има почти нищожен риск да получите алергия от тях, тъй като са направени от фино надробени високопигментни минерали, а това също и предотвратява запушването на порите. Подходящи са за всеки тип кожа, дори и за проблемна такава. Липсата на талк в съдържанието на минералните пудри не позволява кожата да се пресуши, напротив, хидратира я и задържа влажността. Също така, имате различни варианти за нанасяне на пудрата, така че тя да стои от почти прозрачно до по-покривно и тъмно.
Това е което пише в интернет. И аз така знам, че при минералните продукти почти няма шанс да се развие алергия. Peace

# 2
  • Мнения: 249
Нали? И аз знам, че са препоръчани при проблемна кожа.

Общи условия

Активация на акаунт