Мами,моля ви,помагайте!Децата ми отказват да ядат зеленчуци

  • 1 354
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
 ooooh! Здравейте момичета!От много време ви чета,правила съм някои от рецептите от форума  и чак сега се решавам да пусна и аз една темаИскам да ви се оплача и да ви помоля за съвет!Проблемът е че и двете ми деца са малки и доколкото мога се старая да им осигурявам питателна и здравословна храна!Но те просто отказват да ядат зеленчуци под каквато и да е форма.На пресни плодове също не налитат много - банани,ябълки,ягоди и май...това е!   ooooh! Свеки ни беше снабдила с  компоти та зимата поне ги прилъгвах с тях но за зеленчуци не щат и да чуят-малкото се влияе от голямото.Та кажете,момичета,имате ли някакви трикове как да накарате децата ви да ядат зеленчуци и повее плодове че аз започвам да се притеснявам-искам децата ми да получават естествени витамини от плодовете и зеленчуците а не да ги тъпча с детски витамини както предлага свекър ми...Благодаря ви предварително за помощта!

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
включи ги в готвенето, направи го като игра.

казваш им: днес ще правим салата "клоун", трябват ни много цветове...
вадиш чушки, краставица, ...абе зеленчуци цветни и децата да казват кой цвят за какво е.. червена чушка за шапката, кръгчета краставица за очите и т.н.

правите заедно салата и накрая им казваш, че трябва да я опитат...
и така Peace

направи всичко да е игра, но и да изглежда забавно, децата се влияят от това

успех

# 2
  • Мнения: 804
Голямата ми дъщеря също не яде никакви зеленчуци,яде само прясно зеле и картофи.Изобщо не знае вкуса на домати,краставици,пипер.Отвращава се от вкуса им,само ги близва и й се повдига.Вече отказва и ориз на ядене,но не я насилвам.Яде всички плодове,дори и цитрусовите.Харесват й плодовете,но зеленчуците............хм,дано като поотрасне още и тях да прояде.

# 3
  • Мнения: 5
Благодаря за съвета,още тази вечер на вечеря ще пробвам и ще споделя резултата!  Sunglasses

# 4
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
За съжаление по този въпрос и аз се нуждая от помощ. Thinking

# 5
  • Мнения: 2 478
Може би ако не ядат сладки изделия ще посегнат да опитат сладката круша. Опитай да не купуваш вафли, шоколади и бисквити, изложи само плодове пред тях и няма начин да не хапнат плод.
Аз също използвам играта като средство за приучаване към нелюбими занимания. Когато намериш интересната игра винаги има положителен ефект. Успех!

# 6
  • Мнения: 1 085
Зеленчуци пробутвам в супата, нарязани ситно от резачката на пасатора. На по - голяма възраст е трудно да ги накараш да проядат. Такова нещо става доброволно, детето трябва само да го иска. Аз се успокоявам с това, че не ядях почти никакви зеленчуци в детството, но в пубертета това се промени. Сега съм всеядна.

# 7
  • Мнения: 417
И моето детенце отказва да яде сурови зеленчуци, опитвал е морков,краставица ,зеле, но не му харесват(други не иска да опита изобщо), сготвени яде всеки ден. Компенсирам с пресни плодове.

# 8
  • Мнения: 984
При нас в детския център предлагаме моркови и краставици на "солети". Примерно докато децата рисуват слагаме една купичка със "солети" и всичко изчезва  Mr. Green Даже една майка беше учудена как детето и яде морков. Признавам, че и примера от другите деца много помага  Peace

# 9
  • Мнения: 1 567
Идеята за цветна салата е супер. И аз ще я приложа... Peace

Може пък да са на моменти. Thinking И да си имат предпочитания. Моята яде салата от краставици, само с оцет. Ако има сол и зехтин, не хапва. Диване, какво да го правиш, с предпочитания. Како и доматът да е обелен. Party

В нета има много идеи за food decoration, плодове и зеленчуци...

# 10
  • Мнения: 5
Le Soleil, М@я благодаря за съветите!Това със идеята за солетите задължително ще я пробвам!Струва ми се чудесна и сигурно ще проработи!Аз бисквити,шоколади и вафли почти не купувам,но виж-роднините ме компенсират!  Close Sad и всичките ми усилия децата да се хранят здравословно отиват на вятъра.А иначе се старая сладичко да има най-много 1-2 пъти седмично.Но тия моите хора като надонесат бисквити,вафли,шоколад и ела ни виж... Tired

# 11
  • Мнения: 7 416
  ivon1502,а ти самата ядеш ли плодове?Ако не го правиш ,ще ти е трудничко да ги наложиш в менюто на децата. Rolling Eyes
 
 

# 12
  • Мнения: 789
Опитай да предложиш зеленчуците задушени като начало,така не губят особено от съставките си.По-нататък и пресни ще ги хапват.Не е лошо наистина да ядеш и ти заедно с децата,примерът е важен.

# 13
  • Мнения: 8 999
И моите деца не ядяха зеленчуци. Гонеха морковчетата от яденето, като че бяха прокажени. Никога не съм ги насилвала, постепенно започнаха да проявяват любопитство и да пробват. Номерът е да ги хванеш много гладни и да ги съблазниш с нещо, което ядеш ти самата. Тогава са склонни да хапнат, да опитат и да харесат.

# 14
  • FRANCE
  • Мнения: 2 221
Ами аз ги "имплантирам" в кюфтета, домашна пица, спагети  и т.н. (даже и в омлет съм слагала)  Става въпрос за зеленчуково пюре от моркови, тиквички, броколи. Имам варени на пара и пасирани зеленчуци във фризера и ги добавям почти във всичко.
А за суровите зеленчуци много ми хареса идеята за "солетите".

Общи условия

Активация на акаунт