Проблем с ..хлебарки вкъщи!

  • 5 499
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
Имам бебче на 2м и половина и забелязвам вече 2 от неприятните големи, кафеви, гнусни буби вкъщата си от една седмица. Миналата година извикахме "терминатори" на хлебарки и нямаше проблеми.. до сега. Обаче сега се чудим дали не е вредно за бебчо да пръскаме с каквото и да било.. Все пак се проветрява сериозно след "терминацията", ама знам ли.. Химия е, все пак. От друга страна, настръхвам като си помисля къде лазят тези гадинки. Добре, че ги намерих и 2та пъти не в стаята, в която спи бебчо.

Някой от вас има ли подобен проблем и как го решихте ако "да"...

# 1
  • София
  • Мнения: 44 084
Вредно е да пръскате  - да.
ако пръскате с райд то поне детето не трябва да влиза докато хубаво се проветри а и след това и мн да не се отваря вратата, че да се разнесе миризмата из др стаи.

Ако викате някой да пръска, просто изнесете бебето за 2-3 дни от къщата.

# 2
  • Мнения: 170
Абе с това, дето пръскаха миналата година, не беше Райд.. нещо друго беше. Ефикасно, ама .. яко проветряване ще си трябва. Освен като заминем няколко дни при баба в Бургас... тогава да го планираме, че ако ще вреди, да е по-малко.

# 3
  • София
  • Мнения: 44 084
ами да именно това с което те пръскат е доста отровно.
помня на работа пръскаха така в петък и казваха до понеделник да не се влиза изобщо......и понежесе пръска във всички помещения няма как да изолираш бебето....така че -пръскате, заминавате и се надявате като се върнете да са изчезнали гадинките.

# 4
  • Мнения: 1 650
Пак май ще вляза в спор с Angel_Dust,  Laughing извинявай, нищо лично. Просто, фирмата, която на анс ни пръска вече 3 пъти казва, че препаратът е безвреден за хора. Първият път като пръскаха бях бременна и ми казаха, че ене е опасен за мен. Пръскаха и в шкафа с чиниите и не беше нужно ба ги вадя, казаха само да ги плакнем преди употреба. Дори се шегуваха с мъжа ми ако иска да изпият по чаша от прпарата да види, че нищо няма да му стане. За райд съм съгласна, че е отровен. Naughty

# 5
  • София
  • Мнения: 44 084
аз казвам с какво при нас са пръскали...при дядо ми също...и понеже въпреки забраната ми се е налагало да ходя събота-неделя понякога -доста ми ставаше лошо, заболявала ме е и глава и т.н......
както и да е...експерименти с бебе не бих си правила, още повече като има възможност нещата да се съчетаят......

# 6
  • Мнения: 1 650
Да, явно зависи с какъв препарат пръскат.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 084
най-вероятно....може би понеже там беше все пак офис сграда и събота-неделя почти нямаше някой на работа не са гледали да е с безвредни препарати толкова.

# 8
  • Мнения: 170
"Пак май ще вляза в спор с Angel_Dust,   извинявай, нищо лично. Просто, фирмата, която на анс ни пръска вече 3 пъти казва, че препаратът е безвреден за хора. Първият път като пръскаха бях бременна и ми казаха, че ене е опасен за мен. Пръскаха и в шкафа с чиниите и не беше нужно ба ги вадя, казаха само да ги плакнем преди употреба. Дори се шегуваха с мъжа ми ако иска да изпият по чаша от прпарата да види, че нищо няма да му стане. За райд съм съгласна, че е отровен. "

Именно - и при нас беше така. Аз бях бременна и ни казаха, че е безвредно... Ама все пак си иска хубаво проветряване.

# 9
  • Мнения: 804
У дома също се появяват,особено сега, като започне да се стопля.Няма начин,така е в апартаментите,излизат от канализацията, а лазят и по блоковете и влизат отвън.Доволни сме от едни пастелчета,купуват се от аптеката,има китайски йероглифи на кутийката.След като се мине с тях по ъгли и долните части на стените,следва събирането на "труповете"Явно с нещо ги привлича това пастелче,но вирват краката.Това е безопасен начин за справяне с хлебарки,при положение,че в къщата шарят дечица.

# 10
  • Мнения: 2 331
Майка ми ги "гони" с кестени.На мен веднъж ми се наложи да прогонвам хлебарки и се получи с кестените.Не твърдя със сигурност, че не е и съвпадение.От веднъж изводи трудно се правят, но нищо не пречи да опиташ.В една кутийка слагаш няколко/аз бях напълнила кутия от сладолед/ кестена и я оставяш в шкафа с хлебарката.

# 11
  • Мнения: 1 650
Една жена разказваше веднъж , че е работила в бившия" Рамстор" и дошли да пръскат против хлебарки и яко върху храните и хляба е пръскало, но те са казали, че е ок.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 084
това вече е малко прекалено....

# 13
  • Мнения: 170
Леле, това верно е малко прекалено.. Колкото и безвредно да казват, че е.. все пак убива хлебарки!

# 14
  • Мнения: 1 252
Да споделя и аз... Когато купихме това жилище имаше много
С какво ли не опитвах да унищожа тая твар  #2gunfire
Но си купих едни къщички на "БАЙГОН" /немска фирма/ пишеше на руски - Дом для тараканов" , а също и спрея и така ги унищожих .
след това съпруга ми запълни със силикон  около тръбите в мокрите помещения и от тогава не съм имала Joy

Общи условия

Активация на акаунт