Акне и стрии

  • 1 156
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,не съм достатъчно голяма,за да съм пълноправен член на този форум,но знам,че тук има хора с по голям опит от мен,които биха ми помогнали.
На 15 години съм и от около 2 години се мъча да се справя с акнето.Какво ли не съм пробвала.Всичко ми помага до определен период,след това действието му спира.Вече съм се отчаяла,че завинаги ще съм така.Заради дългият период с акне ми излязоха и белези,червени петна и разширени пори.Сега си мисля за някакво лазерно лечение или нещо подобно.Цената няма много голямо значение,важното е да се оправя,защото вместо да излизам навън с приятели,аз стоя затворена вкъщи.Надявам се за някакъв съвет,какво ще е подходящо за възрастта ми,какво има най-голямо действие и т.н.
Другият ми проблем са стриите.Като малка бях доста дребна и откакто започнах да играя балет пораснах за кратко време много и от това ми излязоха доста стрии.Някои се скриха от морето,но сега започнаха да пълзят и към дупето ми Laughing .Вече ме е срам да ходя с къси панталонки,ужасно е.Надявам се да ми помогнете и за двата проблема.Благодаря ви предварително.Дано не ви домързи да го прочетете.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 914
И по двата въпроса ти препоръчвам да се обърнеш към специалист дерматолог.
За стриите по принцип няма лечение, но може да ти даде съвет за мазило, с което да се понамалят.
Използвай и търсачката- има доста инфо и по двата ти проблема.  Peace

# 2
  • Мнения: 0
Ходила съм досега на 4 дерматолози.Никой от тях не ми помогна,затова се обърнах към вас.Не търся кремове за премахване на акне,защото явно на мен нищо не ми действа.Интересувам се от самото име на процедурата.Нещо с лазер ли е не съм сигурна за точното име.

# 3
# 4
  • Мнения: 2 448
Ако е много тежко положението е ясно, че само с кремове няма да се подобри, но все пак дерматолозите най добре могат да те насочат към определени процедури. Имам позната и бяха изписали дори антибиотик за известно време и доста и помогна. Лазерен или химичен пилинг знам че се прави при проблемна кожа за отстраняване на горния слой, но май е при белези от акне, когато става дума, не във възпален период.  Thinking
За стриите, че не се махат, но пък след като си в период на растеж все още поне можеш да предотвратиш появата на нови.Този крем е хубав, ползвала съм го по време на бременността и нямам стрии по корема, а съм предразположена по принцип, защото имам стари на ханша точно от израстване в пубертета. За съжаление на времето нямаше подобни мазила.

# 5
  • Мнения: 0
Благодаря много за отговорите.Положението не е толкова сериозно,но от доста време съм с проблемна кожа и разбирах,че щом кремове не ми помагат,значи трябва да пробвам нещо друго.Антибиотик съм пила също,но не мисля,че имаше някакъв ефект.Във форума попаднах на доста интересна тема за микродермабразиото.Разбирах,че е за белези,разширени пори и изглажда други несъвършенства и също,че става и за стрии,но не разбрах дали премахва акнето.Madgirl благодаря много за линковете изчетох всичко.
Значи сега съм се спряла на няколко неща за стриите:
Тази пилинг гъбата silk virgin,някакво масло на Икаров или на Галеник за стрии,а за пъпките микродермабразиото. Наистина благодаря за помощта.В най-скоро време ще отида на лекар,за да се консултирам точно за тези продукти.

# 6
  • Мнения: 154
Ballet Girl  имам един от проблемите ти - този със стриите. На 17 съм и от израстването ми излязоха първите,на дупето, но те се зали4иха с времето, станаха бели и се свиха - 1 Бог знае как. От март месец обаче се боря с нови, които ми излязоха по вътрешната част на бедрата след рязко качване на доста килограми за отрицателно време и нз и нз какво да правя, адски много ме е срам и не знам с какво ше ходя това лято. Правя няколко неща - мажа се с 2 крема, мажа се и със зехтин след баняи мисля, че макло започват да се посвиват.
А за акнето мога само да ти предложа да си ходиш всеки месец на почистване на лицетоо , също има и няккави лазерни процедури в козметичните салони и да попиташ козметичката си за подходяща козметика.

Общи условия

Активация на акаунт