Ефикасни ли са машинките за комари с ултразвук?

  • 18 188
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
В къщи сме с комарници на всякъде, но ни предстои почивка на море и планина и се плаша какво ни чака от малките гадинки ooooh!
Миналата година сина ми беше на 7 месеца и го пръсках с Занзано на Чико (само той ставаше за деца под 2 годинки), но ефект никакъв. Така го бяха наяли, че беше грозна картинка Sad
Тази година искам да си взема от машинките на Чико с ултразвук, но искам да знам дали си заслужава. Не желая машинки с течност или таблетки, колкото и безвредни да са Whistling
Тази машинка е преносима:
http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=148
А тази е непреносима:
http://family-bg.com/prX_1849.htm
Моля, ако някой ги е ползвал да даде отзиви  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 005
О,имам непреносимата.Комарите кацат на нея да си отдъхнат... Ако искаш да хвърлиш някой лев на вятъра - това е удачна покупка.  Stop

# 2
  • София
  • Мнения: 93
ние бяхме с таблетки на райд без особен ефект  Sad ,но откакто сложих в стаята саксия с индрише реших проблема с комарите Peace .И аз не вярвах,че ще има ефект,но сега хем комарите бягат,хем мирише на индрише,а не на тая смрад от таблетките...
естествено няма как да мъкнеш саксии с индрише на морето( Embarassed,чак сега прочетох по обстойно).Комшийката ми е с такава машинка и е доволна Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ние сме от три дни с непреносимата и не мога да дам отзиви , но dunaika ме обезнадежди  Sunglasses Wink.Между впрочем явно кацат онази особена порода комари , при която устройството не действа  Laughing , защото така пише и на упътването , че има шанс за пропуск , но на определени видове  Joy.Ще пробваме и ще видим  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 66
От известно време сме с преносимата, дори й сменяхме батерията вече /ААА/
Не знам работи ли или бебонка не им е сладка на комарите, но факт е че не са я хапали досега.
На разходка винаги е включена, а в жегите и нощно време до главата й.

Все пак 20лв не са някаква крупна сума пари... Комарникът за нашата количка беше по-скъп... и не става на коша  ooooh!

# 5
  • Мнения: 2 005
Ние сме от три дни с непреносимата и не мога да дам отзиви , но dunaika ме обезнадежди  Sunglasses Wink.Между впрочем явно кацат онази особена порода комари , при която устройството не действа  Laughing , защото така пише и на упътването , че има шанс за пропуск , но на определени видове  Joy.Ще пробваме и ще видим  Wink

Моята е изпробвана върху два вида комари - пловдивски и несебърски,и на двата не действа. Това обяснение на упътването е много удобно всъщност.  Wink

# 6
  • Мнения: 4 290
Не, не са никак удачни. Не си давайте парите на вятъра. Специално тази на Чико за нищо не става.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята е комбинирана- за комари, за хлебарки и за мишки. Само се сменят вълните според предпочитанията. За комари и хлебарки е изпробвана и не действа. Отначало си мислех, че има ефект срещу хлебарките, но в един момент взеха да си влизат в нея. За комари същата работа- ефект няма.

# 8
  • Мнения: 4 916
Имам машинка на Райд с таблетки - действа вече трета година. Много съм доволна. Препоръчвам да се ползва с ламинирани таблетки.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Моята е изпробвана върху два вида комари - пловдивски и несебърски,и на двата не действа. Това обяснение на упътването е много удобно всъщност.  Wink

Разсмя ме много  Joy да обяснението удобна презастраховка за фирмата  Peace Wink

# 10
  • Мнения: 8 999
Преди 30 г. баща ми домъкна от някаква маларийна държава машинка на ток с таблетки. Беше купил над 5000 таблетки, за да си имаме. Честно казано, с това се реши проблемът с комарите у дома. Мъкнехме я навсякъде и никога не е пропуснала комар.
Когато в началото на демократичните промени тези машинки се появиха и на нашия пазар, си купих 5 - по една за всяка стая. Спим на отворени прозорци, но таблетките си действат.
Не ме интересува как мирише, важното е, че малките гадове не ни хапят.
Аз и децата сме алергични към ухапвания от комари, подуваме се и сърбежите са неописуеми. Затова изобщо не смея да си правя експерименти с други методи.

# 11
  • Мнения: 2 123
Да, на Райд действат.И аз съм във всяка стая с такава, само че с парфюма!

# 12
  • Мнения: 4 965
Ние имаме мъничка за разходки - действа. Сега на морето имаше комари, но един не ни е ухапал. Peace

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И аз имам на Райд и е чудесна. Върши ми работа над 5 години вече.

# 14
  • Мнения: 32
И ние ползваме Райд. Като живеехме в Щатите и там я бях замъкнала и я препоръчвам, защото ни опази и от гигантските океански комари  Peace Хубаво устройство  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт