Кърмене на публично място - вашето мнение?

  • 19 278
  • 537
  •   1
Отговори
Уважаеми дами,
Моля кажете ми какво е вашето мнение за кърменето на обществени места. През изминалата седмица станах свидетел как една майка кърмеше бебето си навсякъде и пред всички - на работното си място, пред колеги, подчинени и работодатели...Кърменето на бебето не е ли нещо по-интимно?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Уважаеми Симпсън,
а какво лошо има в това? При едно нормално кърмене рядко се вижда гърда, ако това е, което ви притеснява Simple Smile
Нужна ли е излишна пуританщина, когато е окей да гледаш голи гърди, които продават препарат за чистене на тоалетни, да се разхождат по плажа и почти изцяло изложени на поглед под оскъдни дрехи в града, но е притеснително да видиш някой да ги ползва по предназначение?
Понеже не знам майки, които да се събличат до кръста, за да нахранят бебето си на публично място, не мисля, че има каквото и да е притеснително или осъдително. Бебето също има право да се нахрани, като огладнее Grinning
И браво на тази майка. Това е естествено нещо, което обичайно е и достатъчно дискретно.

# 2
  • Мнения: 798
Кърменето е естествен начин на хранене и отглеждане. Не случайно ранната детска възраст се нарича кърмаческа  Mr. Green Всяка майка намира своята граница - къде, кога и пред кого се чувства комфортно. Ако нея това би я притеснявало, нямало е да отиде там.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 740
Аз съм кърмила на публични места. Не намирам нищо нередно в това.

# 4
  • Мнения: 344
Уважаеми Симпсън,
а какво лошо има в това? При едно нормално кърмене рядко се вижда гърда, ако това е, което ви притеснява Simple Smile
Нужна ли е излишна пуританщина, когато е окей да гледаш голи гърди, които продават препарат за чистене на тоалетни, да се разхождат по плажа и почти изцяло изложени на поглед под оскъдни дрехи в града, но е притеснително да видиш някой да ги ползва по предназначение?
Понеже не знам майки, които да се събличат до кръста, за да нахранят бебето си на публично място, не мисля, че има каквото и да е притеснително или осъдително. Бебето също има право да се нахрани, като огладнее Grinning
И браво на тази майка. Това е естествено нещо, което обичайно е и достатъчно дискретно.
newsm10 Абсолютно подкрепям!!!

# 5
  • Мнения: 4 406
а прословутият мъжки навик да се драпа чатала не те ли дразни? а, чакай, това въобще не е интимно! айде де!

тъй както човек би си извърнал главата или поне свел очи, когато види двойка влюбени да се натискат ( или кой знае какво още  Laughing), така е редно и да си отмести погледа при вида на жена, хранеща бебето си.
кое точно те притесни- голата гръд или това, че бебе суче от нея?
жените не намират нищо сексуално в кърменето, а мъжете са стъписани- вероятно защото някой им отнема удоволствието да си плакнат очите

# 6
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 297
досега никой не е изразявал негативно отношение. и ако ти, симпсън ядеш мазна баничка и говориш едновременно с това по телефона, за много хора ще е много по неприятно!

# 7
  • Мнения: 411
та това е най красивото неЩо което може да се види.
майката,която кърми детето си на публи4но място не го прави за да се излага на обЩествените погледи а за изпълни май4иния дълг.

по нормално  ли ти се струва майка ,която с едната ръка пъха ШиШето с изкуствено мляко в устата на бебето а с другата държи цигарата и дима отива в бебето.


# 8
  • Мнения: 4 292
Мнението ми е положително. Кърмила съм на обществени места, винаги съм била дискретна и никак не ми дреме кой би се възмутил и на кого бих попречила, когато си храня детето.

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 15:31 от Клото

# 9
  • Варна
  • Мнения: 939
Мнението ми е положително.  Peace
ЗА съжаление никога не съм можела да кърмя на обществени места поради много причини, за което много съжалявам разбира се, но винаги ми е хубаво да видя друга майка, която го прави  Peace

......
по нормално  ли ти се струва майка ,която с едната ръка пъха ШиШето с изкуствено мляко в устата на бебето а с другата държи цигарата и дима отива в бебето.
  Naughty :thinking:newsm11

# 10
  • Мнения: 2 957
Не би ме възмутила подобна гледка.Напротив.
Въпреки, че аз не съм и не бих кърмила на публично място.

# 11
  • Мнения: 2 401
Аз в тази връзка се сещам и за един парадокс сега когато навсякъде има разни голотии на някои хора им се струва неприлично кърменето на обществени места, а пък да кажем преди 100 години, когато хората далеч не са се разголвали като сега майките са кърмили без да имат притеснения, че правят нещо неприлично.

# 12
  • Мнения: 40
Не виждам нищо лошо в това, ако се наложи да си накърмиш детето. Няма да го оставиш да плаче я. И на мен ми се е случвало, но все още не мога да се отпусна напълно и все търся по-закътана пейчица..... не, че не се срещат много кърмещи майки в парка.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Кърмила съм на обществени места - паркове, градинки, заведения, магазини и никога не съм се смущавала от това .... дори и в работата .... даже учениците, когато видеха количката на малката в междучасието, се бяха научили да не ме притесняват, защото "госпожата кърми малката" ... с гордост и подкрепа на близките извършвах това  3 години и два месеца   Laughing

# 14
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Намерил си къде да питаш - в кърмаческия. Че тук са само жени, които кърмят, планират да кърмят и ще кърмят. Естествено, че мнението им за кърменето на публично място ще е по-скоро положително. Освен това кърменето на публично място не е процедура, с която жената да си покаже гърдите на повече хода, а по-скоро начин да си нахрани детето.



Общи условия

Активация на акаунт