Досипване на прясно изцедена кърма при вече замразена

  • 1 213
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Искам да ви питам нещо за кърменето : по точно става дума за замразяването на кърма , от (презентацията на авент вчера а и от  банката за кърма) казват че можело ако замразяваш дълбоко във фризер сутринта като се цедиш сипваш в контейнерчето и надписваш дата , слагаш във фризера  и после като се цедиш същия ден да се цедиш в шише и след това вземаш вече замразената от същия ден и доливаш . Това се правело за да се използват пълниценно контейнерчетата за кърма . Исках да питам дали някой е чувал нещо такова ?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


И аз правя така .Единственото условие е  изцедената кърма да е охладена и да е по-малко като количество от замразената , за да не е размрази.

# 2
  • Мнения: 141
Ще цитирам откъс от "Библиотеката"...


Докато първоначално се мислеше, че майката трябва да охлади прясно изцедената си кърма, за да я смеси с преди това изцедено и изстудено мляко, последните проучвания показват, че можете да изцеждате директно в мляко, което е било в хладилник или във вече изстинало такова, ако млякото е прибавено в 24 часов период от изцеждането на първото мляко. В този случай би трябвало да следвате препоръките за съхранение, базирани на времето и датата на първоначално изцеденото мляко. Можете да изцеждате директно в мляко, което е било съхранявано на стайна температура, ако направите това до 10 часа. Това мляко след това би трябвало да се използва.

Можете да добавите прясна кърма към такава, която вече сте замразили, ако първо сте я охладили за около половин час и тя е по-малко количество от тази, към която я прибавяте. Peace

# 3
  • Мнения: 59
Благодаря за отговорите за момента Simple Smile
Мен страха ми беше да не би нещо да й стане на кърмата с това доливане , ама щом така се прави това е много добре , защото имам мами които изцеждат по 20-30 мл и някакси не е прагматично да се хаби контейнер от 150-200 мл за 30 , въпреки че ако беше грешно доливяането щеше да се случва точно това Simple Smile
На мен ми предстои живи и здрави скоро да родя един прекрасен син  и  затова питам Simple Smile

# 4
  • Мнения: 141
Аз директно без да охлаждам досипвам, пък то и фризера все пак е доста силен и замразява бързо... успех ти желая с раждането

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
А ти защо отсега си се нагласила да цедиш и замразяваш Thinking Това се налага само по изключение, нали знаеш, че не трябва да цедиш след всяко кърмене / аз да си кажа, че не знам какво обясняват тези от банката/.

# 6
  • Мнения: 59
А ти защо отсега си се нагласила да цедиш и замразяваш Thinking Това се налага само по изключение, нали знаеш, че не трябва да цедиш след всяко кърмене / аз да си кажа, че не знам какво обясняват тези от банката/.

Ами попринцип мисля да се цедя само при нужда в началото и се надявам да имам достатъчно кърма , но все пак мисля ако остава да не я хвърлям че не се знае дали после ще има или дали ще мога да кърмя .... Simple Smile

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
АЗ също мислех, че няма нужда от замразяване .Обаче се наложи да пия лекарства за два дни , в които не трябваше да кърмя .Няма да забравя ужаса на ревящото дете ,което не желае  никак АМ, а пищи от глад. Оттогава винаги имам резерви за всеки случай .

# 8
  • Мнения: 20
Аз също добавям прясно изцедената кърма към замръзнатала, но преди това и аз я охлаждам в хладилник за няколко минути. На моя син често му се налага да пие замръзена кърма и няма никакви проблеми тя да е изцедене на 2 пъти  Peace

# 9
  • Мнения: 529
И аз съм доливала директно при замръзената без предварително охлаждане,и не съм имала проблем. Peace

# 10
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Аз също доливам новоизцедената кърма в контейнерче с дълбокозамразена от фризера, и така за 2-3 дни си напълвам 240 мл., колкото е чашката. Бях се ровила из нета за информация, и след много четене реших, че няма проблем да се досипва два-три поредни дни Peace

Общи условия

Активация на акаунт