кървене преди МЦ и съсиреци

  • 3 964
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Привет на всички и от мен !
С риск да дублирам тема, ви моля за мнение.
Меря си БТ и допускам, че на 19-я ден от цикъла беше овулацията ми. На 5-я ден след това започна зацапване, което продължи 3 дни. Следващият ден сутринта изхвърлих големи съсиреци , съпроводени с обилно кръвотечение за около час. Температурата ми продължава да е висока. На какво може да се дължат тези съсиреци и фактът,  че ми идва  близо 10 дни по- рано? Изобщо това цикъл ли е????Дано съм ясна... но се чувствам много зле.... Правим опити за бебе от 4 месеца. Ще съм ви благодарна да споделите мнения и опит......

# 1
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Отиди на преглед ако смяташ, че нещо не е наред. Иначе е възможно овуто да е било по-рано и това да е цикъл.

# 2
  • Мнения: 519
  Понякога(поне при мен е така) резките промени в температурата на въздуха влияят върху променливостта на цикъла.Този месец ми закъсня 12 дни,при условие,че съм точна до 1-2 дни. Друг път е идвало по-рано.Обикновенно лятото в жегите цикъла е по-обилен.
  Но ако наистина имаю съмнение,гинеколога е вярното решение.

# 3
  • Мнения: 57
Вероятно сте прави и несъм се ориентирала с меренето на БТ. Благодаря Ви ,че се отзовахте със съвет.

# 4
  • Мнения: 57
От години  ми е  с точност 1-2 дни. Притесни ме фактът ,че кървенето започна н а 5-я ден след овулация.Доклокото знамм времето за имплантация е приблизително 7-10 ден ослед овулацията. Ще отида да се консултирам с лекари може би е добре да си пусна изследване за хормотнив този месец Не съм правила никакви изследвания с изключение на цитонамазка и стандартен преглед при гинеколог. Уж всичко било наред. Лошото е ,че в Бургас никой не ми препоръчва да  за почвам изследвания - загуба на време и на пари. Иначе си чакам часа при д-р Владимиров но е чак на 31 юли Sad

# 5
  • Мнения: 914
На мен ми се е случвало преди няколко години, около средата на месеца обилно кървене и много, ама наистина много съсиреци. Отидох на преглед и лекарката ми каза, че нямало конкретна причина за това, цикълът ми бил подранил Thinking. След около два дена нещата се нормализираха. След това от време на време пак имам кръвотечение между менструацийте. Преди известно време ми откриха, че съм имала хламидия и като се замисля може това кървене да се е дължало на това. Не искам да те плаша, но правила ли си си такива изследвания?

# 6
  • Мнения: 57
За хламидия не съм правила изследване,успокоиха ме на този етап ,че вероятно е подранил цикъл и няма видими причини да се тревожа. На този етап ще се успокоя и ще отида  в началото на юли в София, за да си направя изследванията , които тук не ми препоръчват да правя- май не се доверяват много - много на бургаските специалисти .... SadКак се лекува хламидията????Или имаше отделна тема за това.....

# 7
  • Мнения: 914
По принцип има отделна тема за това. Мен ме лекуваха със Сумамед, но на изследванията ми излезна като стара, вече лекувана инфекция, което е много странно, защото преди това не съм се лекувала от хламидия.

# 8
  • Мнения: 57
Всъщност сега не съм си правила нови изследвания за хламидия , но преди години- може би 5-6 лекувах  хламидия. Дали може да има някакви усложнения от нея и  изобщо след като веднъж си се лекувал ,възможно ли еда се развие отново????Май трябва да почета тази тема. Просто бях забравила за тази инфекция- мина много време оттогава.

# 9
  • Мнения: 914
Усложнения от хламидията може да има и то много сериозни. Колкото до това дали може да се развие отново не мога да ти кажа със сигурност, но май съм чела някъде, че може. След лечението аз също не съм си правила други изследвания .

Общи условия

Активация на акаунт