Питам за "сверка на часовника"

  • 3 526
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 522
Ситуация: в градинката сме в пясъчника с детето ми . Ръцете и на двама ни са мръсни, защото правим фигурки и ги разваляме. Приближава се една майка с нейното  дете. Носи пакет със някакъв Зрънчо.  Подава първо пакета към детето, аз казах да не му се предлага, защото ръцете са му мръсни и целите в пясък, а той има навика да си донабутва Зрънчото в устата с пръст. Тя вади едно от плика /не съм много убедена, че нейните ръце са по-чисти от тези на сина ми/ и аз с много сериозен и твърд тон и казах, да не му пъха нищо в устата и въпеки това  след наносекунда размисъл, тя го нахрани със зрънчото. Случва ми се за трети път такава ситуация.
Та за това питам - как бихте реагирали ако друга майка пренебрегне забраната ви /правилна или неправилна това друг въпрос, но вие сте авторитета/ за собственото ви дете?

П.П. Чак пък тази майка очакваше обяснение впоследствие  от мен защо съм реагирала така. 

# 1
  • София
  • Мнения: 978
До сега не ми се е случвало нещо подобно, но аз не бих позволила на никой да му слага нещо в устата. Не знам как точно ще реагирам.Сигурно ще я хвана за ръката и ще я отместя за да не бъда груба пред децата/обаче няма да си кривя тук душата - ще ми се прииска й врътна два шамара/.
Колкото до послеписа не бих се занимава изобщо с тази жена.

# 2
  • Мнения: 298
Ситуация: в градинката сме в пясъчника с детето ми . Ръцете и на двама ни са мръсни, защото правим фигурки и ги разваляме. Приближава се една майка с нейното  дете. Носи пакет със някакъв Зрънчо.  Подава първо пакета към детето, аз казах да не му се предлага, защото ръцете са му мръсни и целите в пясък, а той има навика да си донабутва Зрънчото в устата с пръст. Тя вади едно от плика /не съм много убедена, че нейните ръце са по-чисти от тези на сина ми/ и аз с много сериозен и твърд тон и казах, да не му пъха нищо в устата и въпеки това  след наносекунда размисъл, тя го нахрани със зрънчото. Случва ми се за трети път такава ситуация.
Та за това питам - как бихте реагирали ако друга майка пренебрегне забраната ви /правилна или неправилна това друг въпрос, но вие сте авторитета/ за собственото ви дете?

П.П. Чак пък тази майка очакваше обяснение впоследствие  от мен защо съм реагирала така. 

Просто много ще съжалява за постъпката си  Mr. Green

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не ми се е случвало нещо подобно, но определено бих реагирала по остро ако съм на твое място. Как така някаква непозната ще тика зрънчо в устата на детето ти ooooh!

# 4
  • Мнения: 2 522
Точно и на мен ми идваше да и извъртя два шамара, но се въздържах, щото  майката е  хлапе на 20-23  години  /някъде там/ и явно няма поглед върху нещата.

# 5
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ох, тия възрастови критерии... ooooh! Ами на 23 съм, но мисля, че все пак имам поглед върху нещата. Как да е, нямам намерение да се заяждам... Само кратка ремарка...

По темата - за жалост често ми се случва да предлагат разни неща за ядене на сина ми, без да ме питат. Не си мълча, избутвала съм им ръцете, правила съм забележки, за жалост съм стигала дори до почти скандални ситуации (ей, много нагли има понякога). Хич не ми пука как ще реагират! В крайна сметка никога не съм ходила да навирам храна в устата на чуждите деца, очаквам същото.

Веднъж една буквално му навря една солета в устата. Аз най-демонстративно я извадих от устата му и й я върнах със забележката, че без да ме пита няма право да му дава каквото и да било за ядене. Все още ме гледа на кръв... да си гледа! Stop Whistling

# 6
  • Мнения: 6 713
Леле, ама какви са тия боклуци дето децата ядат!?!? Ние живеем в чужбина, еми тука няма такива неща! Зрънчовци за деца, няма такова нещо.... Shocked Свеки като ни беше на гости и само питаше - има ли солетки, зрънчо, да й давам да яде между яденетата...  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
По темата - представям си някоя майка да дава зрънчо на детето ми, че и в устата ще го вкарва???? Абе тия хора нещо не са наред май??? Sick Sick

# 7
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Не не ми се е случвало. Ако беше тази същата жена сигурно следващият път като ме види нямаше да и се иска да мине покрай нас. smile3521

# 8
  • Мнения: 1 085
Ако детето ти беше алергично и не трябва да яде Зрънчо, как щеше да постъпиш?

# 9
  • Мнения: 337
Не се е случвало да пъхат нищо в устата на дъщеря ми, сигурно защото ми виждат проклетата физиономия Laughing Но мнооого често идват при нас деца с различни неща за ядене и да я черпят. Лошо няма, деца са, но адски се дразня, че трябва да обяснявам на майките им защо не давам на детето си да яде определени храни. Не съм длъжна да обяснявам на никого! Просто така съм решила! Детето ми не е лишавано от нищо,нито е алергично, но не искам никой да ми държи сметка кога и какво му давам. Ние като ядем нещо навън винаги гледам да сме далеч от децата, за да не влизам в подобни ситуации. Виж, ако сме с приятелски деца и знаем кой какво яде, си се черпим без проблеми. Но чужди хора да ми хранят детето с храна, която не одобрявам /по мои си собствени критерии/ ...Резултатът е, че ние се налага да се изнесем и моето дете да се разтройва, заради" досетливостта" на другите майки.

# 10
  • Мнения: 1 237
Не ми се е случвало,но определено е много дразнещо и неприятно.

# 11
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
На мен веднъж ми се случи една бабка в тролея да отчупи от някаква кифла един залък и да се опита да го натика в устата на малката ми дъщеря, тогава на две години. Едно, че допреди секунди беше гризала от тая кифла, и второ, с тая същата ръка пипаше пари.  Sick Реагирах доста остро, а тя ме изкара вманиачена и лоша. Явно някои хора си нямат и понятие за елементарна хигиена ...

# 12
  • Мнения: 2 478
Не съм имала подобна ситуация, но тонът ми освен любезен е и категоричен. Досега никой не си е позволявал да действа в ущърб на неразрешението ми.

# 13
  • Мнения: 2 090
Каква наглост ooooh!.Трудно ми е да повярвам че съзнателен човек може да направи това.
Незнам как бих реагирала,чак не мога да си представя.....буйно най-вероятно,въпреки спокойната ми натура Twisted Evil.

Когато се е случвало на улицата(докато се разхождаме),или на заведение някое дете да приближи до нас,и сина ми да яде нещо(пуканки или бонбони примерно),винаги питам майката.Не бих си помислила да дам само да си вземе,камо ли пък аз да му набутам в устата Sick.Да не говорим че на детската площадка никога не нося каквато и да е храна,и направо ме сразяват децата които се пързалят,ядат две солети,после на люлката,пак солети,ръцете вече са набутали толкоз мизерии в устата,че не е истина Rolling Eyes.

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 10:48 от *dessi*

# 14
  • Мнения: 5 987
За мен не е редно да дава на дете което не е нейно каквото и да е без съгласието на родител,ами ако детето има алергия и това набутано зрънчо застрашава здравето му?
Аз до две години не съм му давала нищо с шоколад и знаете ли какви разправии съм имала с разни майки.

Общи условия

Активация на акаунт