вреда от биберон-залъгалка?

  • 4 521
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Здравейте,
последните дни размишлявам над въпроса да дам или не биберон-залъгалка на Ема...
Четох статии които са против даването на биберон, но аргументите бяха колкото логични, толкова и абсурдни.
Тъй като Ема доста често си смуче юмруците, а се е случвало да докопа и палец, се чудя дали не е по-добре да и дам  биберон (в случеите когато не е гладна но има нужда от нещо за смучене за успокоение)? Виждала съм последствия от смукане на палец на деца около мен - изкривяване на горната челюст. Има ли някой който да се е сблъсквал с реални сериозни проблеми от даване на биберон на бебе, освен трудността от отучването?

# 1
  • Мнения: 781
По добре залъгалката, отколкото палец  Naughty - там отучване няма .....И аз четох в една книга, че в тази възраст мозъкът имал нужда от стимулиране, а не успокоение  Shocked но не върши ли палецът същата работа или пък по-добре да оставим бебо да реве до умопомрачение за да се стимулира  Close Иначе относно зъбите -  мойта захапка е леко издадена напред от залаталка, но това е било преди 20 години и твърдят, че днешните са анатомични  Rolling Eyes...въпреки всичко не бива да се прекалява и е хубаво да се наблегне на качеството на залъгалката  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 3 630
Много е вредно, по-добре да се тресе от рев, отколкото да смуче с доволство залъгалката Wink

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това , че суче юмруците не значи ли, че е гладна? Аз не си спомням вече, но май няма друга причина.....зъби още не й растат

# 4
  • Мнения: 3 932
Много е вредно, по-добре да се тресе от рев, отколкото да смуче с доволство залъгалката Wink

Бих поспорила по този въпрос, но това е индувидуално решение, което всяка майка трябва да вземе, като прецени добре + и - за двата варианта.

# 5
  • Мнения: 127
asa, защо мислиш че е много вредно ? Търся факти, случки, нещо черно на бяло, не само теория.
За юмруците - наистина ги смуче като е много гладна, но като я боли корем примерно, въпреки че е току що нахранена, иска нещо да засмуче за успокоение, като често си слага показалеца в устата, в резултат и се повдига, или ако и дадем кокалче на пръст(наш) засмуква и млъква. А не е гладна, ако я сложа на гърда - ползва  я като биберон, без да яде - успокоява се. И аз ако съм излязла за малко, баба и какво да и даде ?  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 3 630
Ами точно обратното имам в предвид, че не се знае кое е вредното. С баткото биберон дадох на 6 месеца за да си чеше венците. Така и не разбрах кога са му поникнали зъбите. На 1 година и половина просто го прибрах и не съм имала проблеми с  отучването. Слава богу скоро го водих на ортодонт и няма изкривявания.

На малкия му го дадох на 3 месеца, защото юмруците му бяха непрекъснато в устата. Вярно имаше периоди когато и биберона и пръстите бяха вътре, но вече само бибата е в устата. Забрави да си лапа ръцете. Когато има периоди на плач или видимо е притеснен от никненето на зъбки залъгалката върши страхотна работа.

Както е казла една мама по-нагоре всичко е много индивидуално и всеки сам за себе си ще реши Peace

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз не съм ползвала залъгалка...дадохме му чак в 3 ти месец, но той не я хареса и я плюеше.......сега я ръфа по малко, като го засърбят зъбите, но само диска, който също е каучуков....може би не може да си задоволи сукателния инстинкт.....незнам newsm78....слагай го на гърда Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 250
Имах една съученичка, която си смучеше палеца до 3ти клас.

Затова насила набутах бибероната, по-точно измъкнах палеца от устата, да го заменя с биберона, която после като порастнаха малко скрих. Защото палеца няма как да го скрия.

# 9
  • Мнения: 6 315
Аз съм "За" залъгалка, защото пръстите винаги са на разположение. Моя милост си смучеше пръста до преклонна възраст, добре че все пак се отучих. На Йоан му дадох залъгалка, защото непреъснато си смучеше ръцете. От един месец я махнахме окончателно обаче!

# 10
  • Мнения: 857
Ицо е с обратна захапка и някой ми каза че това било то биберона и шишето/той е на 2 и още смуче млякото от шише/Незнам колко е вярно,но малко е ъпсурдно

# 11
  • Мнения: 108
Ицо е с обратна захапка и някой ми каза че това било то биберона и шишето/той е на 2 и още смуче млякото от шише/Незнам колко е вярно,но малко е ъпсурдно
много си е вярно даже. мъжът ми е стоматолог и от него знам, 4е последствията са такива, а колкото до вредата от залъгалката - при нас този проблем е на дневен ред. на Ники са запо4нали да й се изкривяват предните зъб4ета и ако не се откажем в скоро време от този биберон, ще се полу4ат и деформации на 4елюстта, така 4е приемам идеи всякакви за оту4ване от лошия навик. ако можете да минете без такива ектри, ще си спестите много главоболия в последствие, а ако не - то се опитайте да откажете детето на по-ранен етап, 4е при нас са едни писъци и крясъци, ако бибата я няма. не е за разправяне

# 12
  • Мнения: 4 187
Имах една съученичка, която си смучеше палеца до 3ти клас.


А пък аз имам една, която си го смуче и до ден днешен Confused! Към днешна дата 27 годишна!

# 13
  • Мнения: 542
Здравей Цветенце,
вземи си решението, което смяташ за правилно. Искам само да те посъветвам, ако избереш залъгалка - непременно вземи ортопедична (анатомична) и най-добре силиконова. Няма сега да ти препоръчвам фирми (обсъждала съм ги в друга подобна тема), но гледай да е сплесната като форма и там, където се затварят челюстите, да е максимално тънка (сплескана, тясна).
Аз и двамата ги отучих от залъгалката - изведнъж (нашата ракът я отнесе в морето за да я даде на рибите, че много шум вдигат и му пречат да спи... Laughing) Вярно е, че имаше два-три дни малко рев и мрънкане, но само толкова и после край. Дори като видят дете със залъгалка, нямат интерес дори да я разгледат...
Доволна съм, че нито веднъж не посегнаха към пръстите си, за да ги сучат.

# 14
  • Монреал
  • Мнения: 631
А не е гладна, ако я сложа на гърда - ползва  я като биберон, без да яде - успокоява се. И аз ако съм излязла за малко, баба и какво да и даде ?  Wink
Защо мъчите детето? Купете му залъгалка. Аз така бих направила.

Общи условия

Активация на акаунт