Подкожно мастно натрупване на челото

  • 9 766
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 881
Здравейте. Инатересувам се дали някой знае как се третира по оперативен път подкожно мастно натрупване на челото с форма на лека подутина. Преди около 5 години е оперирано, но сега отново се появява. Явно не е било добре почистено. Някой чувал ли е за лазерно почистване на тези мастни натрупвания по време на операцията? Лазерът се използвал уж за по-прецизно. Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 44
Преди време имах такова на гърба. Премахнаха го оперативно, под местна упойка.

За лазер, не съм чувала., някак не мога да си го представя как лазер може да го изчисти.

# 2
  • Мнения: 3 881
Така ли? И аз чух, че било рутинна операция. Всъщност да си кажа става въпрос не за мен, а за моя приятел. Оперирано му е преди 5 гтодини. Тогава изчезна изцяло. Но сега пак се появява и натрупва. И той се опасява да не стане пак само рязане и после пак да се появи. Все пак е на лицето. Точно на челото...

# 3
  • Мнения: 478
липом ли е диагнозата.
т.н. безкръвните оперативни методи не стават ли. УНГ хирург или какъв спец. го наблюдава.

# 4
  • Мнения: 3 881
Ами никой не го наблюдава. Оперира се преди много време. И уж от тогава е трябвало да забрави, но ето, че пак се появи. На какъв специалист смяташ, че трябва да отиде?

# 5
  • Мнения: 27 524
В 90 процента от случаите тези мастни натрупвания се появяват пак. Затова, ако не е много голямо и не пречи няма смисъл да се пипа  Tired Мъжът ми има на клепача, вижда се, но не му пречи и не си го маха. Аз имам от вътрешната страна на бузата, но също си го "пазя"  Grinning

# 6
  • Мнения: 3 881
Благодаря ви за отговорите. И на мен ми се струва, че е по-добре да не го пипа, но той си е решил. И сега сме на етап "Питай ти там във форума". Иска сега след месец да го маха. Наистина не знам къде, при какъв специалист да отидем. А той е тръгнал да ходи в някава клиника за пластична хирургия. Операцията се водела много дребна и рутинна. Но... чак пък в такава клиника само колкото да се оръси здраво, а това след още 4 години пак да се появи примерно...

# 7
  • Мнения: 17 546
Махнаха ми четири такива от главата. Направи го хирург в амбулаторни условия. Заши ги с по едно конче, което се маха след 8 дни. махани са преди година и се надявам да са почистени добре местата и да не се възобновят. Но, да, появяват се пак на същите места. Confused

# 8
  • Мнения: 44
Моето беше аденом..... за около 20 минути свърши цялата операция. Пред кабинета на хирурга имаше хора от всякаква възраст с такива подутини, къде ли не по тялото и главата.
При мен аденома беше от няколко месеца на гърба ми. Малко топче, което в един момент обаче започна леко да ме наболява. Докато хирурга ме оперираше, каза, че ако ме наболявало, при допир имам предвид, то е защото е тръгнало да се възпалява. След това ми направиха козметичен шеф, който след няколко дена го свалиха.
А, диагнозата ми я постави дерматолог. Така че, реда е: дерматолог и след това ако се налага хирург. Но е хубаво да го видят. не го отлагайте.
Мен ме оперираха преди около 4 години. Засега няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт