Частно френско училище във Варна

  • 48 375
  • 237
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13 512
Много съм щастлива от факта, че най-после във Варна ще има частно училище и детска градина, в които наистина ще се учи език, преподаван от чужденци.
Такова ще е училище "Шарл Перо". Ще има и детска градина, а тази година стартира и с първи клас.
В детската градина ще се говори до обяд само на френски, а следобяд- на български.
Радостен е факта, че най-после ще се появи конкуренция във Варна( по мое мнение това училище ще е без конкуренция). Преподавателите са от Mission laique Francaise. С над 100 години традиция в разпространението на френската култура и език по света.
Ето тук има повече информация.
Засега съм записала дъщеря си там на летните занимания, които ще са по 3 седмици, а учителите -французи. Цената е абсолютно нормална- 60 лева на седмица.

Обмислям варианта за първи клас. Не знам как стои въпроса с местата, в понеделник ще се обадя да проверя как вървят записванията.

# 1
  • Мнения: 6 039
И аз да се запиша в темата. Да но ме успея да запиша Малена там.

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 10:15 от Malenna

# 2
  • Мнения: 7 263
Просто от любопитство искам да следя, защото не съм от Варна. monda , можеш ли да опишеш как протича деня на дечицата там?
Детето ти доволно ли е?
Интересно ли му е?
Рано е да питам дали напредва с езика и други такива, но наистина звучи добре. Да не говорим, че цената е доста приемлива.  Peace

# 3
  • Мнения: 13 512
Lennyh, tq ходи от два месеца на съботноте занимания в Алианс франсез, които са от 9.30 до 12.30. За 6-7 посещения научи повече, отколкото за 2 години английски в частна детска градина. Учат езика под формата на игра и на дъщеря ми много и харесва. За лятното училище нямам още впечатления. но обезателно ще пиша. Знам,че ще бъдат занимания навън, темати1ни. Cours aere се казва( курс аерЕ).

# 4
  • Мнения: 301
Е, най-сетне някаква алтернатива на малкият принц!
Браво!
Казвайте отзиви...

# 5
  • Мнения: 13 512
отзиви- догодина, Pippo.
Много се радвам и аз за тази алтернатива!

# 6
  • Мнения: 2 641
Ей, че хубаво! Ще се местим май във Варна Simple Smile

а как стои въпроса с местата? И каква друга алтернатива има във Варна за малките 2-3 годишни?

# 7
  • Мнения: 13 512
Подобна алтернатива няма- на чуждо училище на територията на страната. За Варна говоря.
Местата разбрах,че са заълнени, 30 са все пак.

# 8
  • Мнения: 2 641
Значи ли че е хубаво да запишем детето ни за след 1 година от сега?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Мonda , не е по темата , но искам да попитам за Алианс франсез , къде се намира във Варна и какви занимания предлага.

# 10
  • Мнения: 13 512
Намира се на бул. "Мария Луиза", до Ролман.
За лятото в момента има Centre aere, всеки ден, от 9 до 16 ч. Аниматорите са французи, от Mission laique francaise, ако не есе лъжа. Има и по двама българи с децата. Ще продължи 3 седмици.
През учебната година имаше съботно-неделни курсове за деца и  ученици. Казаха, че ще ги запазят за следващата година.Има и курсове по български за франкофони.
http://www.afbg.org/fr/varna/presentation_historique.html
ето тук, ан courses има информация, но е само на френски.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Намира се на бул. "Мария Луиза", до Ролман.
За лятото в момента има Centre aere, всеки ден, от 9 до 16 ч. Аниматорите са французи, от Mission laique francaise, ако не есе лъжа. Има и по двама българи с децата. Ще продължи 3 седмици.
През учебната година имаше съботно-неделни курсове за деца и  ученици. Казаха, че ще ги запазят за следващата година.Има и курсове по български за франкофони.
http://www.afbg.org/fr/varna/presentation_historique.html
ето тук, ан courses има информация, но е само на френски.
Благодаря!  bouquet Ще отида на място да се запозная с програмата им.

# 12
  • Мнения: 2 641
Намира се на бул. "Мария Луиза", до Ролман.
За лятото в момента има Centre aere, всеки ден, от 9 до 16 ч. Аниматорите са французи, от Mission laique francaise, ако не есе лъжа. Има и по двама българи с децата. Ще продължи 3 седмици.
През учебната година имаше съботно-неделни курсове за деца и  ученици. Казаха, че ще ги запазят за следващата година.Има и курсове по български за франкофони.
http://www.afbg.org/fr/varna/presentation_historique.html
ето тук, ан courses има информация, но е само на френски.

Монда, прекрасна си!  Hug Hug Hug

# 13
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 827
за инфо за курсовете на Алианс франсез по-добре отидете във Франкофонския център на ул.Преслав 69 (на гърба на Експрес банк до Валентина(Ню Йоркър)). На "Мария Луиза" са само класните стаи и почти няма никой, който да дава информация.



Значи ли че е хубаво да запишем детето ни за след 1 година от сега?

на колко години е детето?

# 14
  • Мнения: 2 641
Днес става на 18 месеца Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт