детски рождени дни и подаръци за родителите

  • 2 593
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Прави ми впечатление, че на детските партита се подаряват неща, които да впечатляват родителите (най-често дрехи), а не такива, които  да зарадват детето. Защо така? Аз като купувам подарък за дете първо търся информация от какво се интересува, ако е малко детето пък си знам. Виждам и как реагират децата на подаръците, на кои се радват и кои захвърлят в ъгъла.

# 1
  • Мнения: 3 034
не на всички рожденни дни е така.
има и изключения.  Simple Smile

на въпроса ти - много хора са сноби.

# 2
  • Мнения: 275
До сега, винаги сме подарявали играчки съобразени с възрастта или личната симпатия. Избягвала съм умишлено да взимам омразни ( според мен) подаръци като дрехи, книги, козметика и др. С течение на времето сигурно и гледната ми точка ще се промени, но смятам, че за малчовците това е най-подходящо.

На въпроса ти - това си е вид снобизъм.

# 3
  • Мнения: 3 034
защо книгите се нареждат сред омразните от децата подаръци ? а, Anelia11 ?
моите деца обичат да им подаряват/ме книги.

дрехи също обичат по принцип.

има и много неподходящи и тъпи играчки, ако трябва да сме точни.

# 4
  • Мнения: 275
защо книгите се нареждат сред омразните от децата подаръци ? а, Anelia11 ?
моите деца обичат да им подаряват/ме книги.

дрехи също обичат по принцип.

има и много неподходящи и тъпи играчки, ако трябва да сме точни.

Изказвам мнението си единствено на база практическия ми опит.  Peace
Не съм била свидетел нито веднъж на ситуация, при която дете искрено и неподправено да се зарадва на книга, като подарък специално за рождения си ден. Възможно е да познаваме само ниско-интелигентни деца.

# 5
  • Мнения: 22 343
минзухар, а защо подаряването на дрешка да е снобарско?
Съжалявам много, но има родители, които не могат да си позволят да купуват кой знае колко скъпи дрешки на децата си. А и съм виждала много дечица и то доста малки (2г), които се радват на такъв подарък.
Подарявала съм и дрехи и играчки, като първо питам родителите от какво има нужда детето и какво ще му е интересно.

# 6
  • Мнения: 3 034
или може би не им е подарявана подходящата книга.
на пазара има много красиво оформени книжки, със звуци, с пъзели.....

няма ниско-интелигентни деца, сподер мен. Peace

/не се заяждам. от всички видове подаръци може да има такива, които биха се харесали предимно на родителите./

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 22:30 от .Ели.

# 7
  • Мнения: 275
Аз изглежда наистина съм побъркана. Мислех си, че на едно дете на 2 г. му е все едно с какво е облечено. Изключвам случаите в които родители или близки акцентират върху това. Мислех, че и децата на тази възраст не разбират от стойността на вещите...

# 8
  • Мнения: 2 401
минзухар, а защо подаряването на дрешка да е снобарско?


Не съм казала аз, че това е снобарско.  Забелязала съм, че децата грам не се впечатляват от парцалки.
Колкото до книжките, изключително малко деца им се радват - единици са. 
Децата се радват на играчки и интересни предмети, с които пак да могат да си играят.

# 9
  • Мнения: 639
Аз пък съм виждала деца на 8-9 години, момчета при това, които безкрайно много се радваха на книги - Драконологията например или някаква за магии.

# 10
  • Мнения: 8 999
Винаги питам майката за какво си мечтае детето й. Няма значение колко глупав и нискоинтелигентен ще бъде подаръкът ми, съобразявам се главно с желанието на рожденика.
Мен също ме питат, а аз давам конкретни предложения. Дори съм си мислила често да пусна един списък с желанията и който каквото реши, или му е по джоба, да подари.
Дъщеря ми е доста суетна от малка, дори и на две години се впечатляваше от лъскави принцески рокли, та се радваше и на дрехи. Синът ми обаче би приел като лична обида, ако някой го отрупа с маркови дрехи или обувки.
Книгите вкъщи купувам аз. Децата ми биха се зарадвали на такъв подарък, само ако е в комбинация с някоя играчка.

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз изглежда наистина съм побъркана. Мислех си, че на едно дете на 2 г. му е все едно с какво е облечено. Изключвам случаите в които родители или близки акцентират върху това. Мислех, че и децата на тази възраст не разбират от стойността на вещите...
Ми и аз така мисля. Peace

# 12
  • Мнения: 2 477
Минзухар е права, че много често се подаряват такива неща, които да зарадват родителя. Включително и на РД на моето дете му се подаряват дрехи от фирмите, които носи мъжът ми  Shocked А на детето много не му пука с каква марка е облечено. Но ... засега.
На 3-ият РД на едно момиченце му купих маратонки ( майката ми подсказа). Детето спа с тях в продължение на 1 седмица. За следващият и РД и купих същият подарък и реакцията и радостта и бяха същите. Има много деца, които се впечатляват от дрехи и аксесоари. 

# 13
  • Мнения: 7 831
защо книгите се нареждат сред омразните от децата подаръци ? а, Anelia11 ?
моите деца обичат да им подаряват/ме книги.

дрехи също обичат по принцип.

има и много неподходящи и тъпи играчки, ако трябва да сме точни.

Изказвам мнението си единствено на база практическия ми опит.  Peace
Не съм била свидетел нито веднъж на ситуация, при която дете искрено и неподправено да се зарадва на книга, като подарък специално за рождения си ден. Възможно е да познаваме само ниско-интелигентни деца.
Или по-малки деца  Wink.
Моите си поръчват книги, най-вече големия и вече се радва и на дрехи и обувки  Simple Smile. Децата ми са заринати в играчки, от около година не си поръчват такива, изключение прави само легото и зуб-а, които винаги са на почит у дома.

# 14
  • Мнения: 1 181
нашият кръщелник сам си казал, че иска дънки. На 4 години беше. Питах майката какво да му подарим, тя каза дънки. Аз я питах дали не иска нещо друго, играчка някаква. Отговори ми, че имат над пет чифта дънки, но той много се радва точно на това. И така беше, цял ден после не ги събу. Познавам и едно момиченце, което много се радва на дрехи, полички, роклички...
Когато подарих на моят син книжка, той се нацупи и каза, че това не е подарък. Свекърва ми му подари яке, същият отговор.
Така че деца различни, аз не бих подарила играчка, ако преди това съм питала майката и тя ме е насочила към дрехи примерно.

Общи условия

Активация на акаунт