окръжна Добрич

  • 598
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Имамали мами от Добрич?
Бихте ли споделили мнения за родилното в Добрич.
Може ли да ми препоръчате някой добър доктор там.
Предварително благодаря на всички които ще се отзоват!!!



Последна редакция: пт, 26 авг 2005, 15:07 от chana

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Не знам какво точно да ти кажа за родилното. Не мисля, че е по- лошо от останалите в страната (не визирам, разбира се, частните клиники).
Една важна информация: в Добрич правят всичко възможно за кърменето. Веднага след раждането, бебета се отвеждат в детското отделение, където се грижат за тях. (Аз бях със секцио и си "взех" бебето на третия ден.) Ако се налага хранене, не дават на бебетата мляко от шише, а използват разни приспособления за директно вкарване на храната, т.е. стремят се бебето да не се научи коко е лесно да суче от биберон.
Когато майката ходи в детското да кърми бебето, винаги има някой който да й помага и да учи нея и бебето как става кърменето.
След като бебето се даде на майката (в нормална стая са 3 родилки с бебетата), има "визитации" 3 пъти в денонощието. Сутрин е основния тоалет с мерения, прегледи и.т.н., след обяд идват за смяна на памперси и вечерта към 23 пак за памперси, миене на дупе и носят евентуално мляко за тези, което не могат да кърмят.
Нито съм останала възхитена, нито обаче съм и недоволна от персонала.
За докторите. Аз раждах при д-р Иванка Михайлова. Аз бях с планирано секцио. Много съм доволна от нея. Тя води и нормални раждания с епидурална упойка, която се поставя от д-р Ананиев- анестезиолог.
Аз лично ти препоръчвам този екип. Ако желаеш повече информация, ще ти дам техни координати.

Иначе има  и други добри израждащи лекари. Д-р Дянкова също има добро име. Сигурно има и други (например шефър на родилното д-р Йорданов), но аз се сещам за тези.

Общи условия

Активация на акаунт