трите капацитета на 1 аспиратор?!

  • 2 193
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, потърсих информация за аспираторите в архива и разбрах всичко, което ме интересува с изключение на това как един и същи аспиратор може да има 3 различни капацитета?!Става въпрос за този моделНякой знае ли кой от капацитетите е този, с който аспираторът реално работи – все пак си мисля, че няма как да работи и с трите?

# 1
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Ние сме с такъв. И аз не им разбрах много на тия капацитети, но май се гледа  този на изхода.  Той показва реалния капацитет на абсорбатора. 

# 2
  • Мнения: 32
Като чета какво са написали на сайта на Teka, си мисля че трябва да гледаш капацитета според тази норма 61591  Peace. Доколкото знам, това е международен стандарт, така че трябва капацитета по него да е истински... Всичко друго ми се вижда измислено  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 167
Честно са ти кажа и аз съм се чудила какви са тези 3 капацитета и доста се интересувах, когато си търсех аспиратор. Оказа се, че реалното е третото, на което са упоменати стандартите за измерване на тези характеристики, а защо е тази разлика с предните стойности ми е доста странно, защото разликата м/у трите показателя е доста  newsm78 . Успех в избора  Simple Smile

п.с. избрах си друга марка в крайна сметка и не съжалявам

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 15:08 от Melinda Gordon

# 4
  • Мнения: 2 891
Стандарта е с едно коляно на метър от комина, което си е общия случай в дома. Що касае другите фирми, показателите, които показват са максималните мощности, които са далеч от реалността  Grinning

# 5
  • Мнения: 121
И аз го забелязах това с капацитетите, като си избирахме аспиратор. Обаче ми се видя нещо съмнително и си взехме на Faber  Peace. Аспираторът се оказа хубав и дърпа силно. Иначе като гледам на сайта на Лекс, тук са писали че капацитета се измерва според този стандарт, който е последен при Teka...

# 6
  • Мнения: 2 891
Иначе като гледам на сайта на Лекс, тук са писали че капацитета се измерва според този стандарт, който е последен при Teka...

Именно. А те какво са обявили - максималната мощност  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3
То излиза, че от Teka не си поплюват  - най-отгоре пишат 900 m3/h, а се оказва че аспираторът действително тегли с 380 m3/h... ами то това е близо три пъти по-малко...

направо ме разбиха........

 

 #Crazy

# 8
  • Мнения: 639
Извинявайте ако не е за тук въпроса, но ми се стори удачно да попитам тук ,дали някой знае  как и с какво се почистват филтрите на аспиратора?Имам предвид металните решетки след като се свалят с какво се почистват.Дали има някакъв препарат в който да се киснат и след това изплакват,защото с обикновените препарати е много трудно и трудоемко това почистване.Става въпрос за аспиратор на Faber.Благодаря на всички които ще се включат.  bouquet

# 9
  • Мнения: 121
magic power, за да не спамим темата, ето тук можеш да прочетеш за почистването на филтрите.

А иначе ми е интересно дали само Teka "подхлъзват" клиентите си или има и други.... Rolling Eyes Май ще взема да се поразровя  Thinking

# 10
  • Мнения: 1 305
То излиза, че от Teka не си поплюват  - най-отгоре пишат 900 m3/h, а се оказва че аспираторът действително тегли с 380 m3/h... ами то това е близо три пъти по-малко...

направо ме разбиха........

 

 #Crazy


Така е. Това си е чист маркетинг.  Wink Ако се излъжеш.

# 11
  • Мнения: 639
reia ,благодаря за линка,обаче в тази публикация не намерих отговор на въпроса си.Интересува ме как се почистват решетките които се свалят и играят ролята на филтър?Моля ако някой знае да ми отговори или да ме насочи.Извинявам се ако въпроса ми не е за тук,но мисля ,че  е полезен ,все пак става дума за аспиратор и всички те ,се налага да се почистват.

# 12
  • Мнения: 1 305
magic power, най-лесно става в миялната. Просто ги пускаш заедно със съдовете и готово.

# 13
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
В миялната. Моите филтри в момента са там.
 Ако са много замърсени можеш предварително да напръскаш с обезмаслител. Ако нямаш миялна, става с накисване в гореща вода в леген или кофа предполагам.

# 14
  • Мнения: 639
Dame ,Ujasia благодаря ви момичета   bouquet,как не се сетих за миялната ,ама съм бяла птица  ooooh! .Още веднъж много благодаря,голям проблем ми беше това миене заради насъбирането на мазнина по решетките.

Общи условия

Активация на акаунт