Моля , за съвет 138 соу или 31 сучем за първи клас

  • 22 966
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Здравейте , може ли да ми помогнете в избора на училище за първолак -  138 соу или 31 сучем.
Ще съм Ви много благодарна , ако ме посъветвате и споделите мнения!

# 1
  • Мнения: 7 213
И аз бях пред подобна дилема преди години.
В крайна сметка записахме дъщеря ми в 138-мо.
Не съм доволна.Най-лошият ми спомен е че няколко пъти в седмицата свършваха по-рано от обичайното.И това важеше за всички първи класове.Тъкмо я завеждах и към 11.00 трябваше да я вземам.Аз не съм се интересувала от занималня,имаше такава,но тя не беше достатъчна за всички деца.
Екскурзиите и лагерите бяха под всякаква критика.Спяха в отвратителни хотели и пътуваха с отвратителни автобуси.Иначе от госпожата съм доволна,но пак имаше какво да се желае.
Това беше преди 4 години.Ако директорката е същата,не вярвам нещата да са се променили.
Втората ми дъщеря сега учи в 119-то.То не е толкова далеч от 138-мо.Горещо ти го препоръчвам.
Ако имаш въпроси-питай!

# 2
  • Мнения: 88
Ana_  благодаря ти много за информацията! Мисля да се ориентирам към 31-во, за сега, но ако някой може да ми даде съвет , ще го приема!

# 3
  • София
  • Мнения: 344
За начален курс е по-добре да избираш учител, а не училище ! Аз лично с две минали деца през 138-мо училище горещо го пепоръчвам.

# 4
138 соу там учи дъщеря ми училището не е на високо ниво като цяло база ученици учители има и готини учители но са рядкост 31 познавам много хора там и са много доволни в 138 въобще не се преподава не се учи няма дисциплина просто нямам думи

# 5
  • Мнения: 804
Според мен твърдо 31-во.
138-мо отдавна не е това, което беше. Аз съм учила там, после и синът ми, сега детето на наши близки. От година на година май става все по-зле.

# 6
138 не е добро училище!малко е няма хубава спортна база като цяло е мизерия няма никаква дисциплина учителите под всякаква критика и въобще ужассс.....аз уча там и от опит го казвам е хората там са супер имам предвит учениците има е няколко добри учители...но 31 е много по добро няма спор и то като цяло сграда образование дисциплина

# 7
  • София
  • Мнения: 344
138 не е добро училище!малко е няма хубава спортна база като цяло е мизерия няма никаква дисциплина учителите под всякаква критика и въобще ужассс.....аз уча там и от опит го казвам е хората там са супер имам предвит учениците има е няколко добри учители...но 31 е много по добро няма спор и то като цяло сграда образование дисциплина
Като ти гледам правописа - ти не учиш в 138 , ти само го посещаваш .

# 8
  • Мнения: 4
138-мо!!!! Mного е зле това училище. И двете ми деца учиха там, но от година на година става все по-зле. А иначе има една страхотна госпожа и мисля, че сега ще поема 1-ви клас. Това е госпожа Янчева.

# 9
  • Мнения: 7 213
г-жа Въчева за начален курс също е много добра,но една птичка пролет не прави.

# 10
  • Мнения: 1
аз завърших тази година в 138 -мо. училиштето е хубаво!!!  не знам за основно образование,но за средно е много добро има различни проекти които предоставят възможност да  се ходи в чужбина ... а за учителите и дисциплината - както във всяко училищте има учители които се харесват повече и такива които не се ..... а за дисциплината мисля че първо трябва детето да е научено от родителите си на дисциплина ..... няма учител който да може да се справи с едни разглезени  и мързеливи деца .... не търсете винаги вината в учителя и училището....

# 11
Здравей Аделина, съгласна съм с теб.Искам да кажа на всички в този форум по тази тема,че съм учила и в двете училища.Вече съм завършила,но е абсурден моментът за сравняването между тях.Вярно е ,че в 31 СУЧЕМ дисциплината привидно е строга ,но действителността не е тази. Била съм в осми,девети клас там....най-големите простотии на който съм се нагледала -като на разхайтено поведение на ученици е било в 31 во.Брутално....Знам,че пишейки го ...хората четейки го ще искат да чуят примерите ми,но смятам ,че не е редно,защото и там има хора,който се стараят и работят за доброто име на училището си.Нормално е.В 138-мо...знам ли мога да кажа само,че е едно добро училище за средно образование...учителите там са по-човечни,имат по-положително отношение към децата.В Бастилията бяха яко гадове...и не смятам ,че строгото поведение е гарант за добро обучение,милички.Също така си мисля,че на Бастилията и е лесно...тя има отдавна създадено ДОБРО ИМЕ...СЪЗДАВАЩО РЕСПЕКТ,но само до там...Явно недобронамерени хора към въпросното 138 мо..се опитват да му създадат лошо име.И още нещо едно дете има ли си потенциал...ще се развива навсякъде...няма ли го запиши го и в Кембридж ще си остане......

# 12
  • Мнения: 18
Ariana,

shtom i 2te ti deca sa minali prez 138, molya te preporuchai dobra nachalna ychitelka. Moyata dushterya shte bude purvi klas ot Sep 2010 i az izbiram ychilishteto po ychitelkata, koyato shte poeme decata. Molya te kaji ako znaesh i koi klas vodyat v momenta.

Predvaritelno ti blagodarya.

# 13
  • Мнения: 227
Ех, какви хубави спомени имам 138 СОУ! Имаше невероятни учители.
Учила съм там и в седмо, което тогава се водеше много елитно. В сравнение със 138мо, в седмо беше пълна анархия!
Жалко, че нещата са се променили... Sad
 

# 14
  • София
  • Мнения: 264
Моля,споделете по-пресни мнения,от тази година за тези училища.Интересуват ме занималните,извънкласните дейностти,препоръчани учители за първи клас.

Общи условия

Активация на акаунт