Excel за домашния бюджет.Малко помощ.

  • 11 590
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 749
Темата ми е провокирана от една друга,добре позната.Но ....имам проблеми с програмата.В интернет е дадено едва ли не всичко друго,но не и това,което ми трябва.
Таблицата на Бърди,която е дадена тук е много хитро направена и ми даде добри идеи за друг тип таблица.Искам да я направя и все стигам до един препъни камък.Знам какво е SUM и го използвам без проблеми.Т.е сумиране на числата в колонките.Х + У= еди колко си...Но ...искам да има освен сумиране,да вмъкна и изваждане.Опитах с insert function но там освен SUM  има страшно много неща,които не разбирам,но не ВИЖДАМ МИНУС.
Някой да помага!
Когато направя табличката(с пот на челото и много труд Laughing ) ,ще я споделя с вас.Ако някой друг е направил някоя готина примерна табличка за следене на средствата от домашния бюджет..моля,нека заповяда и да покаже. Peace

# 1
  • Мнения: 3 641
За всяка една операция в Ексел се слага знак =/най-отпред/ след това се писаш клетките ,които искаш да извадиш, умножиш, делиш.
=B2+C2+D2. Може и с влачен на мишката сами да се копират. Накрая ентър. Ако искаш да т икопира формулатаи за други клетки пак с сършане на мишката, кръстчето , което се появява в деснияъгъл на всяка клетка.
Оф ,малк ооплетено го обяснох Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 749
Да кажем,че имам едно число Х,сумата от числата от B3 до B14 .Искам от това число Х да се вади автоматично сумата от числата У от Д3 до Д14 .Примерно.
Оффф обърквам се вече.....Занимавам се с разучаването на тая програма от няколко дни(е,когато имам свободно време) и само за нея мисля...И вече почнаха да ми изпушват бушоните....

Сумирането става във формулата с  + .Опитах с - да направя изваждането,но нещо не ми се получава.ЗНачи трябва да сложа = най-отпред?Отивам да пробвам.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 258
Начина е като записваш числото, което искаш да се вади накрая, със знак минус в редицата числа.
Другия начин е да ми пратиш табличката и да видя какво мога да направя, за мен ще е удоволствие Simple Smile

# 4
  • Мнения: 172
Използвай клавиатурата.
За изваждане примерно 4-2=2  :
Посочи клетка за резултат(мишка)
Натисни равно(на клавиатурата)
Посочи клетката на числото 4(мишка)
Натисни минус (на клавиатурата)
Посочи другата клетка с числото 2(мишка)
Ентер
Получава се 2  bouquet

Когато имаш няколко действия(умножение,събиране и т.н.) слагай скобки - нали знаеш реда на действията  Peace
Аз по този начин си правя формулите, че с тея сумове ми е мн сложно.


Май закъснях с отговора.... Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 749
Mermaid,не си закъсняла.
Благодаря ви ,момичета! Peace
Бърди,идеята ми е да направя един хибрид между твоята табличка,моята(която е доста простичка) и една друга,която намерих в нета пак с помощ от форума от темата за домашния бюджет.Още абсолютно нищо не съм направила и си мисля...ще се пробвам да копирам таблиците,за да схвана основата на нещата и да почна с направата на нова.Благодаря ти все пак за предложението. Hug

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ако искаш да извадиш от сума която е събрана със SUM, вмъкни си един ред с отрицателната стойност .... (ако тя (отрицателната) е положително число нейде из таблицата, го умножи по -1 )


п.с. само да сте ме цитирали с бисерите еййй

# 7
  • Мнения: 1 749
Хора,направих гоооо! Разбрах как стават нещата! thumbsup newsm57 Сега остава да почна табличката.Сложих едно = отпред в полето на формулата горе и после с минус ги накарах тея проклетии да свършат това,което искам!
Благодаря!

# 8
  • Мнения: 3 216
Хора,направих гоооо! Разбрах как стават нещата! thumbsup newsm57 Сега остава да почна табличката.Сложих едно = отпред в полето на формулата горе и после с минус ги накарах тея проклетии да свършат това,което искам!
Благодаря!



Може ли като я довършиш да я покажеш ?   Hug

# 9
  • Мнения: 3 641
Браво, Ексела е много интересен и полезен като му хванеш цаката Simple Smile

# 10
  • Мнения: 85
Ето малко помощ за Ексел - няколко полезни урока:

Сбор, произведение, разлика
Формули
Видеоуроци

# 11
  • Мнения: 1 749
Момичета,табличката стана много хубава.Мисля,че ще бъде доста полезна и на други.Остават ми само някои довършителни работи. Grinning

За нашето семейство трябваше таблица по седмици,и то с начална дата 10то число от месеца(и крайна 10то число на следващия месец) ,когато се получава първата заплата.Понеже нашия тати работи на две места и получава втория си ,по-малък, доход през 3та седмица,ми трябваше нещо по-точно от другите таблички,които работят с един доход в началото на месеца.Та...с една дума,нещата при нас са малко по-специфични.
*Jeny*,ексела е супер!Преди да я разбера тая програмка я мислех за много дървена и безполезна.Сега съм на мнение,че едва ли не по-полезна в компютъра нямам.

Сега ще потърся къде в интернет мога да кача табличката,за да я видите и вие.

Едит:
Ками,мерси!Табличката е още недовършена и ако зацикля някъде пак с формулите,ще използвам инфото,което ми даде.

Едит2:
Ако си изтеглите табличката няма да има проблем да промените началните и крайните дати ,дадени в нея . Simple Smile

# 12
  • Мнения: 85
Китана може да качиш табличката http://4storing.com/

# 13
  • Мнения: 1 749
Точно накрая ...оставаха ми две формули....И когато искам да му кажа  =AD-AC и то ми изписва в клетката #NAME? #Cussing out #2gunfire  #2gunfire
ПОнесох дрънкането на две китари,увисване на крачоли и ръкави от 12 кг бандитче,поривите на мъж,нуждаещ се от внимание и какво получавам?! Не ще да ми извади две числа! Rage #Shocked

Едит:
 ooooh! smile3555 Изпушват ми бушоните вече...Нищо де,малко остана.Пропуснала съм да му задам и числото,пиша му само буквените означения и то горкото се чуди :Тая па къде ме праща в десета глуха?" smile3532

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
посочи клетките с мишката, провери какво се получава в тези клетки, едната да не е текст?

Общи условия

Активация на акаунт