СЦЕПВАНЕ НА КОЖАТА МЕЖДУ ПРЪСТЧЕТАТА НА КРАЧЕТАТА

  • 551
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте момичета,
Имам следния проблем: Бебенцето ми е на 41 дни и до вчера не бях поглеждала между пръстчетата на крачетата - вчера отворих лекичко (много са мънички Simple Smile ) и видях, че кожичката между тях е нацепена и се бели. Моля за съвет какво да правя за да и помогна? Опитах да изчистя с клечка за уши, но под белещата се кожичка е оголено и бебка плаче а и предполагам, че е добре да намажа с нещо? Вие чистите ли между пръстчетата при къпане (при толкова малко бебе имам предвид). newsm78

# 1
  • Мнения: 83
Мисля че е напълно нормално, не се притеснявай Simple Smile

# 2
  • Мнения: 645
Напълно нормално е ,аз  чистя м/у пръсчетата с клечка за уши,пробвай с клечката намазана с малко кремче

# 3
  • София
  • Мнения: 39 761
И на моите деца се е белила кожата като бяха новородени, но не са имали рани. ("Беленото" е нормален процес при много от бебетата)
Подсушавай хубаво след баня. Бебето ти е малко, но ако можеш през деня оставяй го за малко с голи крачета. Да диша кожата.
Посъветвай се с педиатъра с какво можеш да намажеш.

# 4
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз си мисля, че това е подсичане. Така че просто го намажи с кремче против подсичане.

# 5
Намажи го с преварено олио на водна баня. Извари бурканчето. Налей в него олио и го сложи на водна баня. Дръж го 20 минути на котлона след завирането на водата. Няма да имащ проблеми с подсичането.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
според мен е от неизбърсана влага след баня.с клечка за уши,намазана с крем за подсичане или зехтин мини между пръстченцата.

След баня подсушавай добре.Може пак с клечка за уши.

# 7
  • Мнения: 2 447
Мисля си че беленето на кожата е нормално,ама чак да е сцепена...незнам.Посъветвай се за най-сигурно с педи,да каже с какво да мажеш

# 8
  • Мнения: 1 131
При сина ми помагаше само чиста свинска мас,премита под вода.

# 9
  • Мнения: 9 437
 Честито бебче!
Намажи ги с кремче и всичко ще се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт