Поликистозни яйчници - нуждая се от помощ

  • 700
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 938
Здравейте, момичета! Знам, че има много такива теми, но аз имам конкретни въпроси (моля, не ми се карайте  Praynig). Моят цикъл беше много нередовен, по-точно прекалено редовен - идваше ми на 14-16 дни, беше някакъв кошмар. През ноември миналата година гинеколожката ме гледа на видеозон (или ехограф) и ми каза, че имам поликистозни яйчници. Изписа ми Регулон, който пих 6 месеца. Докато го пиех ми идваше на 28 ден, но като ги спрях и отидох на контролен преглед се оказа, че изобщо не съм се оправила. Каза ми, че било нормално и ми изписа Хлое. Попитах я не трябва ли да отида на ендокринолог да ми се изследват хормоните, а тя миказа, че нямало смисъл от изследвания, това било единственото лечение (противозачатъчните). Аз на своя глава отидох при личната да ми даде направление за ендокринолог. Тя първо ми каза, че нямало нужда, било нормално да имам ПКЯ, какво толко съм се притеснила и тн. Попитах я не трябва ли да се изследват някакви хормони, а тя ме пита кои точно хормони ИСКАМ да си изследам (аз ли трябва да знам или тя). Накрая ме изгони и каза, че гинеколожката трябвало да ме изпрати на изследвания за хормони.
Утре мисля да отида на ендокринолог (ще си платя прегледа, въпреки 500-те лв. здравни осигуровки на година), но искам да ви попитам какви хормони обикновено се изследват при ПКЯ? Искам да съм подготвена, а знам, че сте доста компетентни по тези въпроси.
Малко дълго стана, благодаря на всички, които ще го прочетат и ще ми отговорят.

# 1
  • Мнения: 3 294
Здравей , първо искам да изразя възмущението си от лекарите които си посетила , писна ми да чета постове за некадърници заради които много семейства си губят времето исредствата . Естествено че трябва те да ри назначат хормони , ти не си длъжна да си искаш изследвания . Съжалявам че се отклоних от въпроса ти . Хормоните които трябва да излседваш пъровначално са именно LH , FSH , Testosteron , Estradiol , Prolactin , Progesteron , DHES , TSH . За тези се сещам , но т е се изследват на определен ден от цикъла , ендокриноложката ще ти каже кога точно  . Дано резултатите да са добри  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 5 938
Мерси, Минди, аз писах и в другата тема, и там момичетата се отзоваха. Утре ще ходя на ендокринолог, надявам се да излезне съвестна и да ми обърне внимание (понеже си плащам, то не че е някаква гаранция, ама все пак).

# 3
  • Мнения: 3 294
Успех и дано се похвалиш скоро  Peace

# 4
  • Мнения: 9 392
Цитат
Здравейте, момичета! Знам, че има много такива теми, но аз имам конкретни въпроси (моля, не ми се карайте  Praynig). Моят цикъл беше много нередовен, по-точно прекалено редовен - идваше ми на 14-16 дни, беше някакъв кошмар. През ноември миналата година гинеколожката ме гледа на видеозон (или ехограф) и ми каза, че имам поликистозни яйчници. Изписа ми Регулон, който пих 6 месеца. Докато го пиех ми идваше на 28 ден, но като ги спрях и отидох на контролен преглед се оказа, че изобщо не съм се оправила. Каза ми, че било нормално и ми изписа Хлое. Попитах я не трябва ли да отида на ендокринолог да ми се изследват хормоните, а тя миказа, че нямало смисъл от изследвания, това било единственото лечение (противозачатъчните). Аз на своя глава отидох при личната да ми даде направление за ендокринолог. Тя първо ми каза, че нямало нужда, било нормално да имам ПКЯ, какво толко съм се притеснила и тн. Попитах я не трябва ли да се изследват някакви хормони, а тя ме пита кои точно хормони ИСКАМ да си изследам (аз ли трябва да знам или тя). Накрая ме изгони и каза, че гинеколожката трябвало да ме изпрати на изследвания за хормони.
Утре мисля да отида на ендокринолог (ще си платя прегледа, въпреки 500-те лв. здравни осигуровки на година), но искам да ви попитам какви хормони обикновено се изследват при ПКЯ? Искам да съм подготвена, а знам, че сте доста компетентни по тези въпроси.
Малко дълго стана, благодаря на всички, които ще го прочетат и ще ми отговорят.
Пиши ми на лични,ако искаш.Ще ти препоръчам доктор,който излекува и мен. Peace

Общи условия

Активация на акаунт