Пюре с агнешко, но не искам месото да мирише?

  • 2 253
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 381
Здравейте.
Искам да правя пюре с агнешко и тиква /това имам домашно само/ на бебчо. Този вид месо съм го въвела вече и няма алергична реакция. Въпросът ми е как да приготвя месото, та да не мирише на агнешко.

Аз не ям такова месо, точно заради аромата му. Четох тук в една тема, че на агнешко се слагали джоджен и розмарин.Благодаря ви.

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 11:51 от Kia

# 1
  • Мнения: 27 524
Това, че на теб (и на мен  Grinning) не ти харесва миризмата, не означава, че няма да допадне на детето ти. Същото е, както с рибата  Peace
Иначе аз обезмирисвам агнешкото, като го налагам поне за 24 часа преди готвенето с оцет, чубрица, джоджен, вегета и с дебели резени лук.  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 381
Мерси. И на мен нещо ми се въртеше из главата за оцет и нещо друго, обаче не съм сигурна, че това е подходящ вариант за дете, което няма 1 г.  newsm78 Засега ще го варя без да съм правила такава марина, за която ти пишеш, пък да видим.
Иначе аз риба не ям и бебчо не яде.

# 3
  • Мнения: 5 462
Щом детето е толкова малко , се предполага , че подправки не трябва да има .
С ракия при варенето и този вариант отпада .
Остава ти един който баба ми го използва и никога нейното агнешко не мирише на тежко и гадно .Метода е прост , няколко пъти заливаш парчетата агнешко с вряла вода , тоест попарваш месото с вряла вода .Чак тогава започваш да го приготвяш по твоята си рецепта.
Но имай предвид , че аз говоря за домашно агнешко , не купено от магазина или друг търговец .
Има все пак разлика какво агнешко си купила .Аз освен , че го попарвам (да му извадя миризмите ) никога не го готвя с мазнините по него .Предварително го почиствам от всякакви лоища. Sick

# 4
  • Мнения: 27 524
Предварително го почиствам от всякакви лоища. Sick

Уф, и аз, иначе е наистина  Sick

Иначе аз риба не ям и бебчо не яде.

Рибата за малчовците е трудна - от моя опит с Криско ти предлагам да опиташ с купено пюре, което не топлиш  Peace

# 5
  • Мнения: 5 462
Аз пък все съм си мислила , че повечето деца умират за риба. newsm78

# 6
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Един съвет от мен, не захранвай детенцето си по твой вкус, предлагай му неща, които и ти не ядеш, нека то само си избере какво ще харесва и какво не. Аз също не ям, агнешко, ярешко, коприва, червено цвекло, но всичко това съм предлагала на малката и тя определено ги харесва.

# 7
  • Мнения: 1 426
ако имаш ярешко, не миреше така като агнешкото

# 8
  • Мнения: 2 774
И аз като Markrit ,сменям водата по 2-3 пъти ,ако месото е от по голямо агне......така се обезмирисва .
Слагам месото на котлона,когато заври изливам водата и слагам студена....така 2-3 пъти .
Но много зависи и как -ох ,тук нещата загрубяват ,извинявам се - е клано и драно животното .....аз така при първата си бременност отказах ярешкото - заради неправилното му обработване.
За подправките - джоджан(юзъм) ,доста магданоз и няколко листа пресен босилек (аромата на пресния  е различен,със сушен ми е много тежък )
Но ми се виждат доста за толкова малко детенце......може би само магданоз,за него ,а за вас и останалите  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 381
Предварително го почиствам от всякакви лоища. Sick

Уф, и аз, иначе е наистина  Sick

Иначе аз риба не ям и бебчо не яде.
Рибата за малчовците е трудна - от моя опит с Криско ти предлагам да опиташ с купено пюре, което не топлиш  Peace
За рибата - купено студено пюре му дадох обаче след 1-та лъжица стисна устни и... дотам.
Един съвет от мен, не захранвай детенцето си по твой вкус, предлагай му неща, които и ти не ядеш, нека то само си избере какво ще харесва и какво не.
Ми, не го захранвам по мой вкус. Именно затова съм му давала и агнешко, и заешко, и риба, и пащърнак. Всичко опитвам да му давам, обаче той си е капризен. Преди ядеше и броколи и тиквички, а от 1 месец категорично отказва такива пюрета. Домашна супа също не иска.
Сега за агнешкото - домашно е от младо агне, ако така мога да се изразя. Изчистих го от мазнините предварително. Е, смърдя, докато го варих, обаче после миризма почти не се усещаше. Нарязах месото на по-малки парчета и доливах много пъти вода... Направих пюрето и изяде около 100 грама. Според мен пюрето му хареса, но не беше гладен. След това му предложих плодово пюре, обаче от него изяде само 1 - 2 лъжички. Значи просто не му се е яло в тая жега.
И сега да ви се похваля - днес се появи първото му зъбче, при положение, че от ноември месец венците периодично му се подуват.

Общи условия

Активация на акаунт