Харесва ли ви името Зара?

  • 10 762
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 288
Здравейте ! Все още има мнооооого време , но ми кажете какво е мнението ви за това име . Първоначално мислехме , ако детето е момиченце , да се казва Светозара , категорично не СветЛозара . В последствие обаче си мисля , че първата част от името , т.е. "Свето-" спокойно може да отпадне , защото не искам на детето да му казват Светле или нещо подобно , а Зара или Зари .Освен това нещото , което ми каресва в това име е точно втората част "Зара " , защото идва от "озарявам" Heart Eyes А и много искам името да не е често срещано , но в същото време да не звучи много странно . Аз например не познавам нито един човек с такова име .
Хайде , сега сте вие , казвайте мнението си  Hug

# 1
  • Мнения: 2 013
мм,не...
Сещам се за Зара от ББ. Crazy

# 2
  • Мнения: 81
Да, харесва ми. Аз познавам.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 325
И на мен ми харесва! Звучи ми нежно, но не лигаво!
Имам позната с това име - много приятно момиче Simple Smile Майка й навремето също искала да я кръсти с красиво и не много често срещано име и го избрала от някаква книга, но не помня коя (тя е учителка по литература).
А нашето съседче се казва Светозара (или с Л, не съм сигурна), но никога не съм чула майка й да й казва с цялото име, дори като й се кара Simple Smile все си й вика Зара.

# 4
  • Мнения: 544
Аз познавам момиченце Зара с майка българка, живеят в Лондон.
Да, много ми харесва името Зара. И твоите аргументи разбирам.

# 5
  • Мнения: 3 016
Не е лошо!

# 6
  • Varna
  • Мнения: 191
Да, но тя пак може да си е Светозара и да й се казва Зара на галено. Така ще си свикне детенце, дори така ще се представя за по-кратко.

# 7
  • Мнения: 4 555
Не ми харесва. Светозара ми звучи по-добре, а едва ли някой ще и го съкращава по друг начин, ако вие и казвате Зара.

# 8
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Не ми харесва. Светозара е по-добре.

# 9
  • Мнения: 6 992
Някаква книга...Тютюн е книгата. Rolling Eyes
Да, Зара много ми харесва, едно от имената, от които някой ден ще избирам, е  Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Харесва ми "Зара". Имам позната с това име.
Но и "Светозара" звучи добре, всъщност. Определено без "Л" -то.

# 11
  • Мнения: 574
На мен не ми харесва името Rolling Eyes

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Харесва ми.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 052
...
Но и "Светозара" звучи добре, всъщност. Определено без "Л" -то.

Пък и няма причина да и казват "СветЛе" щом ще е без "Л"-то

# 14
  • Мнения: 288
...
Но и "Светозара" звучи добре, всъщност. Определено без "Л" -то.

Пък и няма причина да и казват "СветЛе" щом ще е без "Л"-то

Е , да , но иди обяснявай , че в името няма "л". Така например в презимето на сина ми няма завършек "ов" , но колко пъти се е случвало да му пишат грешно името , а аз все си повтарям , повтарям... Дори веднъж при подаване на някакви документи искаха копие от акт за раждане и служителката на гишето , поглеждайки презимето в акта , казва "а , ама тук има грешка във фамилията "  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт