Детегледачка или ДЗ?

  • 3 848
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Интересно ми е как мислите вие. Дали децата, гледани от бавачки се разглезват, искат винаги да им се угажда? Смятате ли, че на едно дете му е достатъчно да има кой да го гледа докато мама и тати се приберат от работа? Бихте ли били по спокойни ако детето ви е с детегледачка, а не на ясла/градина? Ако имахте възможност да избирате между ясла/градина и детегледачка, на кой вариант бихте се спрели и защо?
По-късно и аз ще изкажа мнение. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 7 821
Зависи колко е голямо детето. За 3-4 годишни твърдо съм за градина, дори и аз да мога да си ги гледам. За по-малките, на знам, въпрос на избор и предпочитания.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Детето има нужда от деца. И най-квалифицираната бавачка да наемеш, тя ще има един огромен недостатък - не е дете!

# 3
  • Мнения: 2 011
Aз предпочитам градината. Там сред децата си е друго! Детегледачка бих наела ако работя до по-късно за да  ми прибере детенце от градината и да ме чакат в къщи занимавайки се с нещо!
Виж ако става дума за ясла - бих направила всичко възможно детето да  си е  в къщи с гледачка ( ако разбира се имам и финансова обезпеченост за това).   bouquet

# 4
  • Мнения: 8 999
За над 2 г. - ясла или детска градина е О.К. За по-малки - вкъщи с мама/баба.
Пробвала съм с детегледачка, ама не нещо не се получи.

# 5
  • Мнения: 2 960
До 3г. според мен е по добре в къщи с мама или баба.
След това съм твърдо за -детска градина. Peace

# 6
  • Мнения: 3 929
До 3-год. възраст предпочитам детегледачка, но след това - на градина. Ако детегледачката е мой близък човек и я познавам добре, може да го оставя и до 4-год. възраст.
Разбира се, и детските заведения на са "цвете за мирисане". За съжаление, има все още много "стари" кадри, които възпитават децата ни по стари методи, които аз определено не одобрявам.

# 7
  • Мнения: 4 841
До две години - у дома, с мама
След това - детско заведение (ясла, градина)

Детегледачките и бабите категорично не ги приемам като вариант за нашето семейство. Все пак имат голямо значение и конкретните участници в казуса.

# 8
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз лично предпочитам детегледачка пред ясла. Бих се чувствала далеч по-спокойна.
Нашите баби, въобще не ги коментирам, с тях и за два часа не бих си оставила детето. Въобще не харесвам детските ясли, нямаме намерение да го пускаме.
За градина още не сме решили дали ще ходи!

# 9
  • София
  • Мнения: 7 033
До 3-4 годишна възраст, според мен детегледачката е по-добър вариант. След това на градина.

# 10
  • Мнения: 2 556
Мисля да пусна дъщеря ми на градина наесен, тъкмо като навърши 4 години. От едногодишна е с детегледачка. По мои лични прични и разбирания това е много по-добрия вариант за мен и за моето дете.  Simple Smile Просто имам малко по-различно отношение към детската градина от общоприетото за съжаление...

# 11
  • някъде
  • Мнения: 4 955
До 3г. според мен е по добре в къщи с мама или баба.
След това съм твърдо за -детска градина. Peace
Peace

# 12
  • Мнения: 2 110
Много са относителни нещата Thinking .
Зависи каква е детегледачката и какви госпожи/педагози има в ДГ. 
Иначе, контакти с деца има и на площадката и в ДГ !

# 13
  • Мнения: 2 149
Детето има нужда от деца. И най-квалифицираната бавачка да наемеш, тя ще има един огромен недостатък - не е дете!
Така мисля и аз Peace

# 14
  • Мнения: 2 100
И аз мисля, че детето ще е по добре в ДЗ. Контакти, имунитет, занимавките, изобщо смяната на място и още куп неща. Децата според мен се научават много по бързо в забавачките едно от друго.
Не видях отговори относно това дали мислите, че децата, гледани от детегледачки са по-глезени.  newsm78 Познавам такива деца и наблюдението ми е именно такова - глезени, иска да им се обръща внимание и винаги да става това, което искат. Освен това ако в последствие ги пуснат на градина, те доста трудно се социализират. Поне на мен това ми е впечатлението.

Общи условия

Активация на акаунт