Индрише, мушкато и здравец

  • 29 399
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 422
Бях писала … 72;та , че си търся индрише. Е, да се похваля - купих си и е прекрасно. На пазара Димитър Петков. Като се тръгне от трамвая надясно по първия (десния) ръкав в средата има магазинче. Държи го една млада жена. Цветята й са много силни и добре гледани. От нея си купих и мушката - нискостеблени, класически български. Много им се радвам. Червени, кармин, розови и малинови. Че и здравец. Грейна ми балкона.

# 1
  • Мнения: 121
Браво, браво  Grinning Дано да красят терасата ти дълго време!

# 2
  • Мнения: 13 512
И аз ги имам трите и на терасата, и на двора. Много ги харесвам

# 3
  • Мнения: 1 919
 Wink браво я дай снимчица  Embarassedда видим и ние грейналата тераса Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 13 512
Индришето даже е цъфнало, за разлика от мушкатата
на терасата си нямам нужда много от зеленина, защото имаме преден и заден двор-единия само с трева, другия с цветя, дървета,зеленчуци, храсти.

# 5
# 6
  • Мнения: 13 512
е, чак па браво! хич не съм за аплодисменти аз, ама.... ще се науча и на това

# 7
  • Мнения: 5 173
Имаме ги и трите.
Много обичам здравеца и да ми мирише на него.

# 8
  • Мнения: 1 919
 Whistling а как хубаво си ги подредила по перваза и пода.
Аз да питам кога цъфти здравеца? Аз имам от 1 г., но така се наложи , че го преместих в друга саксия, според майка ми затова не е разцъфнал, чак догодина newsm78

# 9
  • Мнения: 206
Май Баба Ванга беше  казала, че всяка българска къща е хубаво да има здравец, индрише и  мушкато.  Сложила съм ги на балкона в София , с допълнение - розмарин -късам от него и за готвене. Правя и една леща  с розмарин, но тя май е за друга тема Grinning  да не правя офф

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Здравец завъдих съвсем наскоро и вече е избуял много Grinning Мушкатата ги обожавам от край време. Само индрише нямам Confused Тряба да попълня липсата Wink

# 11
  • Мнения: 1 732
здравеца го имам в изобилие по двора и по саксии,мушката и те се срещат,само индрише нямам,ще си  го добавя към тези красиви български цветя.

# 12
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Сега трябва и здравец да завъдя значи...
Ами още в събота ще действам!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 975
Сега трябва и здравец да завъдя значи...
Ами още в събота ще действам!
Аз ще трябва да завъдя индрише,от трите изброени то ми липсва.А здравеца ми е любим за не остъклена тераса,цяла зима не го прибирам нито поливам и пролетта пак е свеж и цъфти.

# 14
  • Мнения: 1 422
Ау, момичета, не съм си мислела, че ще предизвикам градинарските ви страсти толкова активно  Embarassed Embarassed. Но се радвам, тъй като хем движение, хем красота   bouquet   bouquet.

Знаете ли, аз преди имах уклон към по-екзотичните растения. Гледам ги в стая и на балкона. Такива като амарилис, бонзаи различни, спатифилум, пармска теменужка. Даже имам бонзай на доматено растение, подарено ми от любимия. Сега обаче клоня много явно към типични български растения като тези трите. Карат ме да се усмихвам като изляза на балкона. Все се каня да взема апарат за снимане на разни други неща, но сега имам стимул. Още няколко дни да цъфнат всичките мушката и ще ви ги покажа.

Сещате ли се за още някое подобно красиво и дъхаво растение, което не съм си завъдила?

Общи условия

Активация на акаунт