математика

  • 9 969
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Решете ми ето това уравнение



 2+4x12= ?


Денс във офиса около един час се опитвахме да стигнем до едно и също решение на задачата,и до отговора .. защо учителите на деца в 3ти клас преподават по различен начин!
Брат ми ще е сега 5ти клас и като му дадох задачата тои каза че отговора е 72 ... демек по последователноста на написването първо си сабира после умножава ...
Следващото което е ..... попитахме друго дете също за 5ти клас каза че отговора е 50 .. демек първо умножава после събира ...
аз също съм учила че пурво е умножението .... и мисля че отговора е 50!!!! newsm78

айде кажете вие как мислите Simple Smile  Mr. Green

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
50

Умножението има предимство, освен ако сборът не е ограден със скоби.

# 2
  • Мнения: 516
Айде заключвайте темата.

# 3
  • Мнения: 2 401
Това се учи във втори клас.  Майките на второкласници знаят това  Wink Simple Smile

# 4
  • Мнения: 25 568
... защо учителите на деца в 3ти клас преподават по различен начин!


Защо решихте, че учителите преподават по различен начин? Само защото едно дете е спало в час?
По същата логика да заклеймим учителите по БЕЛ, които не са си сверили граматиката.  Laughing

# 5
  • Мнения: 2 448
Ами брат ти явно не слуша много в часовете по математика. 
А ако вие в офиса не можете да я решите, не ми се мисли направо.  Laughing

# 6
  • Мнения: 111
Мислех , че ще има някаква интересна задача тук....
 Както са написали вече - умножението  винаги е първо. Това е основно правило в математиката.
 Аз обичам да "тествам" хора, дето ми се правят на големи математици с простата задачка "Колко прави две плюс две по две?" Обикновено ми отговарят : осем....Wink

# 7
  • Мнения: 3 880
Айде пак даскалите криви Wink
А вашият офис с каква дейност се занимава? Дано да не е нещо с много сметки, че щом 3 числа ви отнемат 1 час.... Simple Smile Wink

# 8
  • Мнения: 2 907
Малей, аз дето съм нула нулисима по математика го сметнах за секунди. Щото съм умна явно и щото най-вече съм внимавала в час когато съм била на десетина години  Grinning

Сийке, одеве в една заключена тема прочетох нещо, което ме изненада. Не знаех, че си равна на 4+4, уау, респект  Hug

# 9
  • Мнения: 4 785
И това го смятате цял офис и не стигате до решение - майко мила  ooooh! Crazy Още първият пост ти отговори, ама.... Не знам по колко различни начина може да бъде предадено едно ПРАВИЛО. Т'ва да не е готварски курс - в единия лъжичка сол, в другия - 2....!?

# 10
  • Мнения: 88
Абе щом толко са се чудили, дали не са мислели върху следното: 2+4х(да се чете хикс)12=?
Това си заслужава чуденето. Thinking

# 11
  • Мнения: 4 916
... 2+4х(да се чете хикс)12=?
...

Би ли превела на прост език, че явно познанията ми по математика спират до тук. Какъв смисъл може да има тук Х, ако не е знак за умножение?

# 12
  • Мнения: 2 212
Абе щом толко са се чудили, дали не са мислели върху следното: 2+4х(да се чете хикс)12=?
Това си заслужава чуденето. Thinking

Е тогава отговора може да е просто y  Laughing

# 13
  • Мнения: 88
Ама ти не разбра ли иронията? 2+4х12=- уравнение с едно неизвестно, на което липсва едната страна- т.е. нерешимо е! Laughing

# 14
  • Мнения: 2 212
Мен ли питаш?

Аз казвам точно това де, че при такова уравнение с хикс, може да се приеме за отговор игрек, или пък зет, а може и произволна буква, по избор на детето  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт