Имунизация против Хеликобактер пилори

  • 5 600
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 411
Здравейте мамита,

Моля Ви ако някоя от Вас има информация дали в България се предлага имунизация против "Хеликобактер пилори" да сподели. След месец на дъщеря ми ще се поставя имунизация за дифтерия, тетанус, коклюш и Хеликобактер пилори, Хепатит А. Комбинирана е, няма шанс да се сложат по отделно. Това което получих като информация от медицинското лице водещо консултацията ни въпросната имунизация следва да има последващи приеми, на възраст на която ще сме си вече в Б-я. Затова моля за информация предлагали се въобще у нас.

Предварително благодаря

# 1
  • Мнения: 991
За първи път чувам, че има имунизация срещу хеликобактер. Да не е някакво предварително изпитание? Питай лекарите откога ползват тази ваксина и какви са страничните ефекти преди да имунизираш. Къде се намирате, в коя страна? В гугъл намирам инфо за такава ваксина, но в етап на клинични изпитания.

# 2
  • София
  • Мнения: 23 072
А би ли ме осветлила по-простичко какво означава "Хеликобактер пилори"  newsm78
И на каква възраст се слага ваксината?

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 22:18 от tonkabonka

# 3
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Е те това за пръв път го чувам. #Crazy

# 4
  • Мнения: 2 746
Доколкото знам, по последни проучвания, хеликобактер пилори е виновен за развитие на рак на дебелото черво или изобщо в областта на стомашно-чревния тракт. Според мен авторката май не е разбрала добре каква е ваксината, най-вероятно става въпрос за комбинирана ваксина ДТК+полио+Хемофилус инфлуенца или просто Пентаксим. А ваксината за хеп.А е нещо съвсем отделно , едва ли е комбинирана с горните вируси.

# 5
  • Мнения: 411
Helicobacter pylori е бактерия причинител на язви на стомаха и дванайсетопръстника, както и на рак на стомаха, съгласно изследвания датиращи от началото на 80-те години. Освен прилаганите у нас медикаментозни терапии за лечение на последствията на тази бактерия, в доста европейски страни, и не само европейски, се практикува и имунизация. В някои страни е в задължителните имунизации, наред с инфлуенце за която споменава viva nova. Да не говорим че в т.н. развити държави се все още съществуват "вредните практики" да се слагат имунизации на населението задължително, за доста повече заболявания вирусни отколкото у нас.

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 02:46 от bebkakrasi

# 6
  • Мнения: 2 746
bebkakrasi  искаш да кажеш, че ще ви поставят комбинирана ваксина ДТК+хеликобактер в една спринцовка??? #Crazy ooooh!

# 7
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 297
ваксина срещу хеликобактер няма като регистриран продукт В НИКОЯ ДЪРЖАВА. все още се проучва!
нещо не си разбрала. ако е клинично изпитване се информирай по-обстойно. за коя държава става дума?

# 8
  • Мнения: 411
ваксина срещу хеликобактер няма като регистриран продукт В НИКОЯ ДЪРЖАВА.

Учудващо твърдение. Например в Швейцария е въведена в имунизационния календар, а доколкото знам и в щатите.
Това което ни обясни педиатричната сестра проблема, доколкото аз разбирам от медицина е че не се изгражда имунитет за цял живот, а следва периодично да се поставя от 0-3; на 07; и след това на всели 10 години. 
От консултация която проведох с познат гастроентеролог тези препарати са познати и в България но са скъпи поради което не се прилагат като претенция, а по скоро влизат в курса на лечение.

Така че mishka_moja не аз не съм разбрала нещо.

ПП в гугал намерих доста статии за изследванията за причинителя на язвата на стомаха за откриването на бактерията, за разработваните ваксини.

# 9
  • Мнения: 2 746
Това което ни обясни педиатричната сестра проблема, доколкото аз разбирам от медицина е че не се изгражда имунитет за цял живот, а следва периодично да се поставя от 0-3; на 07; и след това на всели 10 години.  

Силно съм озадачена!!!

По-добре питай педиатъра, а не педиатричната сестра!

# 10
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 297
хайде да не бъдем голословни. ето тук е имунизационния календар на щатите за 2010г. ще ми посочиш ли къде става дума за хеликобактерна ваксина?

# 11
  • Мнения: 2 746

От консултация която проведох с познат гастроентеролог тези препарати са познати и в България но са скъпи поради което не се прилагат като претенция, а по скоро влизат в курса на лечение.

Не разбрах, след като си провела консултация със специалист, защо питаш изобщо?

# 12
  • Мнения: 991
ваксина срещу хеликобактер няма като регистриран продукт В НИКОЯ ДЪРЖАВА.

Учудващо твърдение. Например в Швейцария е въведена в имунизационния календар, а доколкото знам и в щатите.

В Щатите няма такава ваксина.

# 13
  • Мнения: 991
хайде да не бъдем голословни. ето тук е имунизационния календар на щатите за 2010г. ще ми посочиш ли къде става дума за хеликобактерна ваксина?
Ето и швейцарския http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/switzerland.html. Няма такова чудо и в него.

# 14
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
И мене това ме озадачава. Аз лично не виждам смисъл от такава ваксина в бебешка възраст, особено в Европа. За Япония може би има смисъл, там рака на стомаха е много разпространен. Тук във Франция не я предлагат, дори когато член на семейството е диагностициран с тази бактерия.

Общи условия

Активация на акаунт