Сега или след като се роди детето?

  • 1 451
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 187
Здравейте,

От известно време се чудя - кога е по-добре да подам молба за развод по негова вина - сега или след като се роди детето. Вчера той ме заплаши, че ще спре да ми дава пари за голямото ми дете. Според мен е хубаво поне законово да му уредя някаква издръжка, обаче не ми се иска да завеждам ново дело за издръжка, когато се роди другото ми дете, иска ми се и двете издръжки да ги уредя с едно и също дело. Чудя се да чакам ли или да действам и по друга причина - сега не мога да кандидатствам за детски, защото доходите ми заедно с неговите са много високи, а ако се разведа и таксата за детска градина ще е по-ниска и детските ще си взимам и така.  newsm78
А ако и след като съда му присъди да плаща издръжка, той не я плаща, какво може да се направи?  newsm78

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Kerimich, съжалявам за неприятностите, които имаш. Защо не се консултираш с адвокат? Той най-добре ще те посъветва, т.к. знае повече неща. Успех ти пожелавам и леко раждане Simple Smile

# 2
  • Мнения: 187
Защо не се консултираш с адвокат?

Ами защото не познавам адвокати, занимаващи се с бракоразводни дела, нямам идея към кого да се обърна, а не ми се иска да хвана първия случаен. Ако някой може да ми препоръча добър адвокат  на лични - живея в Пловдив, ще бъда много благодарна.

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
питай Пела ако има някой познат...дано ти помогнат съфорумките с инфо

# 4
  • Мнения: 2 249
и сега и после да заведеш дело -като знам колко ги то4ат делата(ей сега ще излязат в лятна отпуска) на 100% ще си родила до първо дело-в който и месец да си-тоест и детето ще се води на бащата и издръжката ще се гледа 4ак на второ дело-така 4е май няма голямо зна4ение кога-ноооо най-добре е консултация с някой,който си разбира от работата- за мен Пела е професионалист, доколкото й 4ета мненията-пиши й нали4ни Peace

п.с за справка-подаване на молба-март-първо дело ноември-второ дело януари -решение-април-тоест година и месец

# 5
  • Мнения: 620
Ако се разведеш , детето няма да е на негово име. Тоест той ще трябва да го припознава, но докато си в брак автоматично ще е на негово име. След това можеш да се разведеш и да заведеш дело. След като си бременна май е по-добре да си износиш едно здраво и хубаво бебче, таткото да си е татко и после с процедурите по развода. Ако си разведена трябва да доказваш бащинство по два начина: първи - той да го припознае чрез нотариус и втори - чрез ДНК тест /доста е скъп/ Ти си прецени  Peace
а и къкто са казали момичетата , съда излиза в отпуск до септември

# 6
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Доколкото съм запозната детето ще е на негово име, защото до триста и няколко дни след развода ако майката роди дете то се пише на бившия (независимо дали е негово, а ако не по съдебен ред пак се припознава от истинския баща...... друга тема е това). Не знам дали обаче все още е в сила, дали няма някакви промени по него.

# 7
  • Мнения: 2 249
Доколкото съм запозната детето ще е на негово име, защото до триста и няколко дни след развода ако майката роди дете то се пише на бившия (независимо дали е негово, а ако не по съдебен ред пак се припознава от истинския баща...... друга тема е това). Не знам дали обаче все още е в сила, дали няма някакви промени по него.
ТАКА Е-скоро се дискутираше в една тема и имаше цитата от закона-много е странно това за мен и лишено от смисъл,но е факт #Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 6 477
Доколкото съм запозната детето ще е на негово име, защото до триста и няколко дни след развода ако майката роди дете то се пише на бившия (независимо дали е негово, а ако не по съдебен ред пак се припознава от истинския баща...... друга тема е това). Не знам дали обаче все още е в сила, дали няма някакви промени по него.
ТАКА Е-скоро се дискутираше в една тема и имаше цитата от закона-много е странно това за мен и лишено от смисъл,но е факт #Crazy
Независимо дали ще се разведеш или не - детето автоматично ще носи името на бащата защото  ще се роди преди триста и не знам колко бяха дни от развода ви. По-скоро се консултирай с Пела по въпроса за делата за издръжките - дали преди или след като се роди детето.

# 9
  • Мнения: 886
Ако се разведеш , детето няма да е на негово име. Тоест той ще трябва да го припознава, но докато си в брак автоматично ще е на негово име. След това можеш да се разведеш и да заведеш дело.... Ако си разведена трябва да доказваш бащинство по два начина: първи - той да го припознае чрез нотариус и втори - чрез ДНК тест /доста е скъп/ Ти си прецени  Peace
а

Умът ми не го побира, как пишете за такива сериозни неща наизуст и си измисляте чак нови закони.
Чл. 32. (1) Съпругът на майката се счита за баща на детето, родено през време на брака или преди изтичането на триста дни от неговото прекратяване.
(2) Ако детето е родено, преди да са изтекли триста дни от прекратяването на брака, но след като майката е встъпила в нов брак, за баща на детето се счита съпругът на майката от новия брак.
Предстои ваканция, така че най- добре търси адвокат. Питай мамите от Пловдив да ти препоръчат, там има минали по този път. Имай впредвид, че докато няма молба, той по всяко време може да ти откаже пари, а пък ти да му откажеш да вижда детето- държавата не се меси в семейни дела Mr. Green. Щом няма да е по взаимно съгласие, а по вина той може да протака и така или иначе може да почакаш за втората издръжка. Зависи от всеки конкретен случай. Ако не плаща завеждаш пак дело. Горе главаата и леко бременеене, пази си детенцето Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 6 477
И не забравяй - новия Семеен кодекс влиза в сила от 01 октомври - консултирай се с адвокат дали имаш повече предимства по новия кодекс или не.

Общи условия

Активация на акаунт