Моля даите ми съвет

  • 1 224
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Имам дъщеря на 4г и половина, проблема ни е че всеки ден в детската градина се изпуска в леглото. Когато си е в къщи не и се случва, дори и нощем. Дайте ми савет. Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 38 415
Тази тема е за "Нашите деца".
Там са обсъждани подобни теми изводът е, че вероятно учителките не им дават да ходят до тоалетната по време на следобедния сън.
Това е масова идиотска практика по градините!
Разпитай детето и поговори с учителките!
И я посъветвай да пишка преди да легне следобед.

# 2
  • Мнения: 48
моята дъщеря ще прави 4 след месец - все още се напишква през нощта и спи с памперс ходили сме при много лекари ни казаха че до 6 год не може да се каже че е проблем - през деня и следобеният сън няма проблеми, но като и е студено в градината се напишква и следобед докато спи - разбрали сме се с госпожата да я вдига по време на сънят веднъж да се изпишка и няма проблем ако можеш говори с госпожите да го правят - случва се веднъж месечно но знам, че е от това че и е студено да го свърши, но си казва, че и е било студено и за това се е напишкала - инъче да аз също се съмнявам че понякога госпожите или ги пращат сами да пишкат или не им обръщат внимание тъй като още не се справят добре сами и трябва някой да им помогне и те не се занимават достатъчно с 25 деца за това да се напишква някой - това което се сещам е че по съвет на личната лекарска пускахме преди година изследване за стрептококи, ходихме и на специалист след като се оказа че няма здравословен проблем ми казаха че е нужно повече търпение и детето ще го израсте
говори с госпожите и успех

# 3
  • Мнения: 1 677
Поговори с учителките, явно е, че има нещо което е притеснява, може би не й дават да отиде до тоалетната или пък нещо друго.
Тя какво ти разказва, когато я попиташ дали ходи до тоалетната преди да си легне или дали й разрешават да става?

# 4
  • Мнения: 1 844
питай я защо така става,щом у вас не се случва значи не е здравословен проблем.
има някакъв стрес там,предполагам.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
питай я защо така става,щом у вас не се случва значи не е здравословен проблем.
има някакъв стрес там,предполагам.

И да я пита, едва ли ще разбере отговора. Но за стреса като възможна причина си права.

# 6
  • Мнения: 1
много благодаря за всички съвети

# 7
  • Мнения: 2 829

Там са обсъждани подобни теми изводът е, че вероятно учителките не им дават да ходят до тоалетната по време на следобедния сън.


И я посъветвай да пишка преди да легне следобед.

и аз така мисля,,

# 8
Мисля че се дължи на стрес. Дъщеря ми имаше същия проблем, но за съвсем кратко - може би 1-2 седмици след като постъпи в детска градина, през адаптационния период. След като свикна с обстановката обаче, всико си продължи постарому. Може да се наложи сериозно да се поговори с учителките, или с детски психолог. Според мен много дечица минават през това. Успех!!!

# 9
  • Мнения: 9
Има много чувствителни деца. Аз бях такава като дете. Добре е детето да се успокои и да се поговори с него с любов и ще стане ясно.  А има и учителки, които се държат грубо с децата и това няма как да го разбереш от самите "учителки".
Сега му викат стрес, преди - притеснение.

# 10
  • Мнения: 48
извинявам се пак ще споделя мнение но темата ми е много интересна и актуална - според мен е много важно отношението там как госпожите и другите приемат това - поговори с госпожите аз съм говорила с тях и с детенце когато се случи нещо казваме - нищо няма проблем мама ще донесе нови дрешки, подлоганче за леглото и нито госпожите нито някой друг го приема като някакъв проблем тя не се чувства виновна и не се срамува от това - вече и като отмина студеният сезон това се случва много рядко - но едната госпожа винаги ме успокоява, че ще го надраснем, че нейното дете до първи клас се е напишквало и че това не е такъв проблем - отношението им към детето също е положително стараят се да се справят с това така, че наистина обяснявай и говори явно детенце е чувствително и стреса се отразява

Общи условия

Активация на акаунт