Дали бракът ми е свършил?

  • 11 026
  • 100
  •   1
Отговори
Първо, извинявайте, че пиша като гост, но засега така трябва.
сигурно много от вас са имали подобен на моя проблем.
Мъжа ми е влюбен в друга жена - не е просто секс, а силни чувства. Проблема е, че аз все още го обичам и не искам да го пусна да си ходи. Моля, споделете вашия опит ( ако имате ) или  ме посъветвайте какво да направя. Мислите ли, че има смисъл да го карам да остане с мен? (то не че това зависи от мене , де, но все пак..). Имаме и дете.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
Какво значи да го пусна? Та той не е малко дете. А и всеки има право на щастие. Щом се е влюбил в друга и да се върне при теб и да стои никога няма да е същото.
След една 5-годишна връзка, в която не исках да се примиря и се опитвах да променя нещата и да ги накарам да станат, както аз искам, мога да ти кажа, че насила нищо не става.

# 2
  • Мнения: 2 011
A на него стиска ли му да си тръгне или ...???? newsm78
Аз не бих живяла с мъж, който е влюбен в друга.... Tired

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ще дам следния съвет
ако има начин да си оправите живота - ако той ИСКА да опита - що пък не
в крайна сметка влюбването е едно, а любовта - друго...
семейния живот е нещо трето даже
ако той иска - и ти искаш и можеш - опитайте да намерите вашата съвместна любов

# 4
  • Мнения: 390
Каквото и да "го караш" той ще направи това , което му казва сърцето. Решението е в неговите ръце. Много кофти положение...
Лично аз мисля, че нещата никога няма да бъдат същите за теб и е най-добре да помислиш за себе си: излизай с приятелки, направи си нова прическа, купи си тоалетче, обувки.
А относно съпруга ти- моят бивш при всяко влюбване казваше, че не е обичал никоя друга така Laughing Чак ми ставаше жал за него!... Mr. Green

# 5
  • Мнения: 4 446
Не разполагам с кристално кълбо, в което да погледна и да ти кажа какво ще е бъдещето ви. Пък и бъдещето ви не е в твойте ръце, а зависи от мъжът ти. Ти можеш единствено да приемеш неговия избор, без значение дали ти харесва или не...
Така че гледай себе си доколкото можеш да се съхраниш и да избуташ тоя период...

# 6
Каквото и да "го караш" той ще направи това , което му казва сърцето. Решението е в неговите ръце. Много кофти положение...



Разбира се, че в крайна сметка решението е негово. Явно не съм се изразила добре. Въпроса ми беше дали има смисъл да се опитвам да запазя брака си или трябва както се казва "без бой" да се предам и да го оставя спокойно, без да му преча, да отиде при другата.
аз искам и мога да живея с него, стига да избере мен. Какво иска той - не знам.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 550
Каквото и да "го караш" той ще направи това , което му казва сърцето. Решението е в неговите ръце. Много кофти положение...



Разбира се, че в крайна сметка решението е негово. Явно не съм се изразила добре. Въпроса ми беше дали има смисъл да се опитвам да запазя брака си или трябва както се казва "без бой" да се предам и да го оставя спокойно, без да му преча, да отиде при другата.
аз искам и мога да живея с него, стига да избере мен. Какво иска той - не знам.

А не ти ли е под достойнството изобщо да се "биеш" за мъж, който е показал, че има чувства към друга?
Бракът ти не е факт от момента, в който съпругът ти е погледнал друга жена - поне за мен е така. Аз никога не бих си мръднала и пръста да се бия за него. Защо? Само да му вдигам още акциите, че е супер мъжът - желан от толкова жени, дето си скубят косите за него. Айде няма нужда.

# 8
  • Мнения: 4 446
Това решение вече трябва да го вземеш сама. Едни ще ти кажат, че няма смисъл, други че са се борили и е било безмислено, трети че са спасили брака си... Hug
Всяка двойка е уникална по своему и не са приложими рецепти отвън. Те са били точните за другите, но касае ли твоите отношения ти трябва да вземеш решението.
Аз бих те посъветвала да се бориш...не за друго, а  защото ти самата не си наясно какво искаш,  сама за себе си. Така поне ще знаеш, ако не успееш, че си изчерпала всички възможности.   bouquet

# 9
  • Мнения: 613
Rазбира се, че в крайна сметка решението е негово. Явно не съм се изразила добре. Въпроса ми беше дали има смисъл да се опитвам да запазя брака си или трябва както се казва "без бой" да се предам и да го оставя спокойно, без да му преча, да отиде при другата. аз искам и мога да живея с него, стига да избере мен. Какво иска той - не знам.

Аз не бих се "борила" за него, в смисъл не бих искала някой да е с мен, защото съм го задържала насила, от съжаление или нещо друго.

Бих го оставила сам да реши, но и също бих била откровена за моите чувства към него. Това го пиша, защото споделяш, че все още го обичаш и би могла да живееш с него, въпреки ситуацията.

Има и нещо друго, че много често такива странични влюбвания се изхабяват, понякога и доста скоро, след като им е дадена пълната свобода на изживяване. И в този форум е пълно с истории на жени, които споделят, че след странична връзка съпрузите се връщат отново при тях.

Вярно е, че има вариант той да не се върне, но така или иначе не можеш да направиш много.

Съжалявам за ситуацията  Sad

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Това решение вече трябва да го вземеш сама. Едни ще ти кажат, че няма смисъл, други че са се борили и е било безмислено, трети че са спасили брака си... Hug
Всяка двойка е уникална по своему и не са приложими рецепти отвън. Те са били точните за другите, но касае ли твоите отношения ти трябва да вземеш решението.
Аз бих те посъветвала да се бориш...не за друго, а  защото ти самата не си наясно какво искаш,  сама за себе си. Така поне ще знаеш, ако не успееш, че си изчерпала всички възможности.   bouquet
ВЯРНО!
повярвай в годините опит да наблюдавам тук присъстващите...всеки ще гледа от НЕГОВАТА камбанария
авторката на ТОЗИ пост обаче е казала това, което лично ще си позволя да кажа, че е обобщение и ...може би истина - ти трябва да се бориш, по простата причина, че не си готова да правиш друго
иначе това за съветите е вярно! всеки ще даде такъв какъвто неговия опит му позволява!
ако не е успял - ще каже как е пропилял години в опити, друг като мен ще каже как се е справил и не бива човек да се отказва докато радлята или личното отношение не дадат ясна индикация, че всичко е приключило
трети ще те оплюят как не се обичаш, че едва ли не си човек с достойнство щом не си грабвнала чантичката и не си избягала...
но ти си там и ти знаеш защо искаш да се бориш!
каквато и да е причината - дали поради личните ти чувства или просто защото мъжа ти си струва....все тая...важното е, че ти не можеш да си тръгнеш сега, нали?
и като ще стоиш - поне опитай да направиш нещо...още повече тези ти опити ще те убедят дали си струва...и дали наистина искаш това...

успех и постъпи така, че утре да не съжаляваш
ние хубаво ще ти напраскаме всякакви съвети...ама утре ще си живеем живота...а ти твоя с взетите от теб решения

# 11
  • Мнения: 390
Не знам дали изчакването може да се нарече "борба за брака".Според мен не трябва да се маха с ръка на всичко постигнато дотук от вас. Все пак, вие сте се обичали (вероятно).Освен това изневяра се прощава ( лично мое мнение!).Други неща не се прощават - лошо отношение, обиди, пренебрегване и т.н.
Разбира се, ако не можете да осигурите спокойствие в дома ви, а непрекъснато се карате... така не се живее.По- добре да се разделите, дори и временно.Но мисля, че е рано да се отказваш...

# 12
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
На мен би ми било много трудно да се боря за някого който оби4а друга Thinking,мисля си 4е достойнството ми няма да го позволи Confused.
Не сьм сьгласна за това за брака NaughtyЗа цял живот????Ако беШе за цял живот нямаШе да се разделим,нямаШЕ да си гледаме детето разделени.
Аз така и не успях да имам цьрковен брак,вьпреки 4е исках.СледваЩият пьт Ще го закарам направо в цьрквата,4е после да е С МЕН цял живот Joy,да не ми избяга Laughing.

# 13
  • Мнения: 1 731
Аз съм била от другата страна и искам да ти кажа, че са страшно много факторите за вземане на конкретно решение. Влюбен, не било секс, любов било - това и аз съм го чувала много пъти. Горкият, ти не го разбираш. С теб е само заради децата си. И какво ли още не... Sick

Така. Сядаш и мислиш прагматично.
Първо - ако се разделите, можеш ли да поемеш финансовото бреме на живота да пада изцяло върху теб? Защото при такива ситуации, татковците бързичко забравят, че имат дете.
Второ - какво конкретно си направила, за да запазиш брака си и какво още може да направиш, без да преминаваш границата на собственото си самоуважение.
Трето - въпреки цялата идиотщина, купуваш нови обувки на висок ток и ходиш поне два пъти седмично с приятелки да пиеш мохито. През това време той да гледа детето.
Четвърто - отговаряш си на въпроса защо го обичаш - години заедно, навик, общо дете?!?
Пето - всичко това да се случи в обозрими срокове, а не смирено и тихо да чакаш господинчото да си изживее голяяяямата любов и да се върне с подвита опашка (евентуално, де!).

Да, бори се! Имаш това право. Но достойно - без тръшкане и ревове. Не прави като мен - аз се унижих безумно много заради мъжа, когото обичах и това се отрази и се отразява на самочувствието ми и до ден днешен. ТИ си най-важната. Дори детето не, ТИ! Запомни го!

Наденце,   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 559
Каквото и да "го караш" той ще направи това , което му казва сърцето. Решението е в неговите ръце. Много кофти положение...



Разбира се, че в крайна сметка решението е негово. Явно не съм се изразила добре. Въпроса ми беше дали има смисъл да се опитвам да запазя брака си или трябва както се казва "без бой" да се предам и да го оставя спокойно, без да му преча, да отиде при другата.
аз искам и мога да живея с него, стига да избере мен. Какво иска той - не знам.

Ако мислиш ,че има за какво да се бориш.Бори се.
Само че в такъв момент,на него ще му стане още по гоцко да си лежкуни при спокойната кака,и да се утешава там.
Съдя по мен.Имала съм сериозни връзки зад гъръбът си,които съм приклучвала аз.Мъжете са се опитвали всячески да ме спрат,но единственото което постигаха е да ме тикнат в прегръдките на друг.
Няма смисъл от истерии,ревове,сцени.Каквото ще става,ще става.Дръж се нормално и го остави да си ходи..ако е решил.Пък времето ще покаже ...а и дали ще го искаш после пак е вече нова тема. Whistling
П.С. може би ми е лесно на думи,щото ми е широко около врата...но според мен е най правилното. Hug

Общи условия

Активация на акаунт