Мръсотията в парк Герена

  • 2 700
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Вече не знам към кой да се обръщаме и кой да молим за помощ!
Който си разхожда децата в парк Герена може да потвърди за каква мръсотия става въпрос! Всички пейки са заобиколени от фасове, люспи от смеки, боклуци, сякаш се чисти 1 път месечно.
На знам защо единствено парка в този квартал е в това състояние.
От общината не отговориха по никакъв начин на писмото ни.
Сега започвам да се обръщам към медиите.
с какво моето дете е заслужило да расте и играе в тази мръсотия, след като наравно със всички си плащам данъците?

Повечето родители свиват безучастно рамене, но на мен това безразличие ми писна!

# 1
  • Мнения: 25 449
Извинявай, но не схванах проблема - общинарите идват да ви осират парка, но не чистят след себе си, така ли?  Thinking
Или просто никой никога не чисти там?

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Извинявай, че се намесвам в темата ти, но искам да кажа, че Борисовата градина също не е в по-добро състояние. Независимо, че все пак се поддържа, дори мете (!), чисти, пак е доста мръсно. Вече писах (извинете, че се повтарям) за поредната случка с една хм, дама. Собственичка на три кучета. Дамата смята за напълно редно да си къпе любимците в чешмичка, чието предназначение (мисля аз) е съвсем друго. Моята забележка (учтива!) ми докара един голям скандал, заплахи, а от днес вече съм мишена на къпещото се куче.
(Дума няма да отварям за хората, които нощем си правят пикници по пейките и оставят всичките си боклуци. Нито за хората, които си разхождат кучетата на детските площадки. Нито за МАЙКИТЕ, които си хвърлят памперсите и белят семки по пейките. Нито за ДЕЦАТА, които унищожават малките фиданки. Нито за РОДИТЕЛИТЕ, които идват в събота и неделя около Ариана и оставят някакъв нечовешки боклук след себе си.)
Та в момента живо ме интересува: кой отговаря за това, наредбите да бъдат спазвани? Кой ГЛОБЯВА? Защото има наредби, има и глоби. Те само на хартия ли са?
П.П. Писала съм с главни букви, белким все някой от многохилядните читатели се усети, че не е редно да мяташ мръсния памперс на бебето си под пейката. И пр. И когато отвори уста да извика колко било мръсно и "защо не чистели", нещо да светне и изпука между двете уши. Дано.
Защото от нас зависи къде и как ще живеем.

# 3
  • Мнения: 3 157
Цитат
На знам защо единствено парка в този квартал е в това състояние.

Ако ще те успокоя повечето паркове са в същото състояние.Веднъж седмично идваме на гости в Сухата река и се разхождаме из вашия парк и да ти кажа особена разлика с нашия и с другите,в които ходим няма.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 843
Ами уви не само при вас е така. Хората не пазят нищо и хвърлят където им падне. Аз съм сигурна, че ако от общината редовно чисти там пак ще е мръсно, защото те няма да могат да смогнат на толкова често хвърлящите боклуци.
В парка до нас е сравнително добре откъм чистота, но единственото, кето ме дразни е, че си разхождат кучетата там. Принципно нищо лошо, ама тези животни акат (с извинение) където им падне и никой не съм видяла да си събира "нещото" в найлонова торбичка и да го хвърля. И аз как да пусна утре детето си да играе там. Вече от няколко дни се засичам с млада жена, която всеки ден по няколко пъти си разхожда кучето и най-тъпото е, че тя има две малки деца. И на какво учи и възпитава децата си????  Thinking Thinking Thinking

# 5
  • Мнения: 166
Миналата година редовно разхождах дъщеря си там и тази наминавам от време на време. Правеше ми впечатление, че всяка сутрин имаше хора, които почистваха парка много добре, а излизайки на следобно-вечерна разходка заварвах кочина (тази година не знам как стои въпроса със сутрешното почистване). Виждала съм родители и тинейджъри, които си хвърляха фасовете (нямам нищо против пушачите) по земята и отново там плюеха семки и си изхвърляха пластмасовите чашки и други боклуци. Държа да отбележа, че в друг парк не съм срещала такова изобилие от кошчета за боклук, буквално са до всяка пейка и се чистеха всяка сутрин. Дори веднъж присъствах на следната случка: докато една майка гордо ни обясняваше как видиш ли кметицата трябвало да й плаща за агитиране на парконаселението за поддържане на чистота, най-невъзмутимо си изхвърли фаса в земята и го стъпка.

Съветът ми е да се обърнеш към родителите, а не към медиите. Не от общината идват да цапат, те си вършат работата добре. Аз лично се чувствам длъжна да пазя чисто мястото, където детето ми си играе, ако с всеки е така, мисля, че тази тема нямаше да я има.

П.П. Сетих се как веднъж направих забележка в същия парк на една бабичка, която си изхвърли опаковката от сладоледа на земята (кошчето беше на един хвърлей разстояние) и тя ми отговори: Ама те всички така правят ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 5 074
Вчера беше невероятно чисто. Една жена постоянно метеше, даже и две момчета се хванаха да и помагат.
Днес още не съм ходила натам и не зная как е.
Но обърнала ли си внимание кой плюе семки и хвърля фасове ?
Майките с количките, това са моите наблюдения. От седем години насам почти всеки ден ходим там.
Извода е, че трябва оттам да се започне. Аз не бих могла да правя забележки, защото знаете какво ще ми бъде отговорено.

# 7
  • Мнения: 2 751
Днес, а и други дни, изчкавам жената да измете за да седна на чистата пейка. След жените, които метат, е почти същата мръсотия, както и преди това!
Не може сутрин в 10 часа да няма ЕДНА чиста пейка! Не може до 10 да са успяли да олюпят куп семки и фасове.

ВСЕКИ ден съм в този парк и наблюдавам ситуацията, истината е, че не се чисти добре, дори изобщо на места, и то на централните.
Вчера ходих в парка в Гео Милев-ами, да ви кажа, супер чисто е, няма нищо общо.
В Заимов също е чисто.
Аз не искам излизан под, но просто още утре СУТРИНТА ще направя няколко снимки, за да видите за какво иде реч.

А да не говорим за заграденият т. нар. пясъчник, с детски съоръжения-там пък никой не влиза да изчисти.
Във всеки парк се хвърлят боклуци, невъзпитан народ има навсякъде, не знам как можем да се борим су това.
Но за това, че не се чисти трябва да има решение
Не исках да се оплаквам, а да потърся съвет, към кой да се обърна.




# 8
  • София
  • Мнения: 3 099
Бре, що не ви изчистиха парка предизборно? Редута го лъснаха, едва го познах като закарах детето първия път без планините от боклуци пред детската... Викам си, аз обърках квартала, нещо - внезапна деменция ли ме обзе?!...  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 8
Аз също съм всеки ден в този парк и имам наблюдения, че напоследък се чисти доста често.
Кошчетата не преливат от боклуци, както беше в началото на пролетта.
Истината е обаче, че никой не се старае да пази чисто. Майките с деца през деня оставят след  себе си потресаваща мърсотия, а след тях, по тъмно идват тийнейджърите и допълват пейзажа.
А що се отнася до заградената детска площадка - там трябва да има зачислен човек на пълен работен ден за да изрива фасовете, люспите от семки, бъркалките от кафе и т.н. на майките, бабите и гледачките от пясъка.

# 10
  • Мнения: 562
Работата ще се оправи, единствено когато започнат да се прилагат глобите за това поведение - изхвърляне на боклук, където ни падне. В един град .... за съжаление сега не се сещам кой беше ... казаха, че кметът глобява даже за непочистените междублокови пространства!  smile3501  Ей така се оправят тези неща!  Peace  Друго спасение за съжаление няма!  Confused

# 11
  • Мнения: 2 751
Бре, що не ви изчистиха парка предизборно? Редута го лъснаха, едва го познах като закарах детето първия път без планините от боклуци пред детската... Викам си, аз обърках квартала, нещо - внезапна деменция ли ме обзе?!...  Mr. Green
Mr. Green
ха дано и през нашия минат  Laughing

Аз също съм всеки ден в този парк и имам наблюдения, че напоследък се чисти доста често.
Кошчетата не преливат от боклуци, както беше в началото на пролетта.
Истината е обаче, че никой не се старае да пази чисто. Майките с деца през деня оставят след  себе си потресаваща мърсотия, а след тях, по тъмно идват тийнейджърите и допълват пейзажа.
А що се отнася до заградената детска площадка - там трябва да има зачислен човек на пълен работен ден за да изрива фасовете, люспите от семки, бъркалките от кафе и т.н. на майките, бабите и гледачките от пясъка.
така е, съгласна съм, че не всеки пази, но това, че се мотаят чистачки изобщо не значи, че се чисти ... идвам след като те би трябвало да са свърчили и е ужасно мръсно-говоря за 10 сутринта. а вечер вече изобщо и не ходя...

# 12
  • Мнения: 562
Вече не знам към кой да се обръщаме и кой да молим за помощ!
Който си разхожда децата в парк Герена може да потвърди за каква мръсотия става въпрос! Всички пейки са заобиколени от фасове, люспи от смеки, боклуци, сякаш се чисти 1 път месечно.
На знам защо единствено парка в този квартал е в това състояние.
От общината не отговориха по никакъв начин на писмото ни.
Сега започвам да се обръщам към медиите.
с какво моето дете е заслужило да расте и играе в тази мръсотия, след като наравно със всички си плащам данъците?

Повечето родители свиват безучастно рамене, но на мен това безразличие ми писна!



Родителите, които свиват рамене безучастно обикновено са хора, които сами замърсяват или изобщо не се заемат с инициативи като пичистване, пускане на жалби, заемане на гражданска позиция, хора, на които не им пука, или дори възпитават децата си по този начин и т. н. А някои може би вършат и всичко това наведнъж! Някои сами са си виновни, но жалкото е, че всички плащаме заради тях!!!  #Cussing out Sick ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 217
В окаяно състояние съм заварвала в 9 сутринта и алеите в парка Заимов. Събрани пейки, около тях счупени шишета от бира, опаковки от чипс и семки, обелки...абе кочина . Знам, че сами си го правим, но пък заради 10-ина пишлемета децата ни да не могат да се разхождат на въздух не мисля, че е нормално. Патрулиращи полицаи ли, солидни глоби за нарушителите ли -незнам кое е по-добре, но съм убедена, че като съставят 2-3 пъти акт на някой прошльо, който си изхвърля фаса на улицата за 5 000лв. и другите ще се замислят за поведението си.

# 14
  • Мнения: 47 902
Ами аз пък точно Редута и Заимов не ги намирам за чисти, ама явно при вас е още по зле, знам ли  newsm78
Но е факт че никой не пази- нито майки, нито кучкари, никой. Всички съфорумки сме изключение де  Wink

Общи условия

Активация на акаунт