за бебето

  • 4 483
  • 110
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 240
Малко странен въпрос,но много важен според мен .Интересува ме колко излиза първоначално сумата която трябва за бебето и за майката след като се роди .Говорим за най-важното.

# 1
  • Мнения: 126
Всичко е много относително. Има колички от 100 лв, а има и от 1100лв. Същото е и с креватчетата, дрехите и всичко останало. Ти, според бюджета с който разполагаш ще прецениш какво да си купиш.

# 2
  • Мнения: 4 335
Е,ми много зависи от кьде и какво ще пазариш.Не си ли обикаляла по магазините?

# 3
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Поредната тема. Малко по назад имаше подобна. Може и 200, ако има от кой да вземеш това-онова като количка, креватче, може и 5000. Няма абсолютен минимум и максимум.

# 4
  • Мнения: 1 167
Бъди по-конкретна. Ако трябват легло, завивки, количка, шишета .... и пак всичко зависи от марката и т.н

# 5
  • Мнения: 2 110
За около 1500лв. мисля ,че могат да се купят най-необходимите неща- легло,спално бельо, корито,памперси, бебешка козметика,няколко комплекта дрехи,шишета за вода....

# 6
  • София
  • Мнения: 240
Може би било по конкретно колко ви излезна на вас първоначално бебчо

# 7
  • Мнения: 288
Най - малка сума ще ти се стори , ако по време на бременността сама си купиш най-важните неща . А и при нас свекъра и свекървата взеха креватчето , майка ми и баща ми количката . Всъщност дадоха парите , ние сами си избрахме нещата . Освен това много от близките ми бяха ме питали какво искам да ни подарят за бебето и аз си бях казала на всеки какво искам . Така че , нещата са относителни и наистина нямам представа колко пари сме дали за нещата за бебето.

# 8
  • Мнения: 2 960
Около 2000 лева може да ти покрият първоначалните разходи за бебчето.Разбира се ,ако имаш някакви по особени претенции за маркови колички,кошарки и т.н сумата може и да се умножи по 2.
Обиколи магазините ,набележи си харесваните от теб неща ,запиши си цените и крайната сметка ще ти лъсне пред очите. Peace
Не забравяй и подаръците ,които ще ви поднесат близки и приятели.
Наистина е много  относително Thinking

# 9
  • Мнения: 4 335
Добре,аз ще пробвам да ти кажа,поне това за което се сещам.
кошара-450лв
спалнен комплект-70лв
комплект за изписване-90лв
количка-345лв
кошница-115лв
козметика-70лв(взех цяла серия,но така и не ползвах всичко)
дрехи-320лв(имаше неща,който не сварих да сложа дори.Толкова много му и подариха.Обесняваха ми да не купувам много,ама пусти мерак)
корито сьс стойка-140лв
шишета,четка,биберони,стерилизатор-около 160лв
помпа за кьрма-90лв
памперси и мокри кьрпички-85лв(взех предварително по няколко пакета)

Това е по големите неща за които се сещам,сьс сигурност сьм пропуснала,а и има толкова дреболии,но се насьбират-термометьр,клечки за уши,повивалник.
А ако броим и не толкова необходимите-люлка,шезлонг и др.

# 10
# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Ех, като започнат из тези теми едни изхвърляния... 1500- 2000 лв  Rolling Eyes
И аз съм раждала първо бебе, но толкова пари не съм и не бих хвърлила. От друга страна, ако разполагам с две хилки въздушни, няма да пускам подобна безсмислена тема  Tired

320 лв за дрехи, например, е направо глупост. Както и 100 лв за козметика. Половината от нещата остават неизползваеми, ама нейсе- нали трябва да казваме какви крупни суми ни е струвало бебето...

Детето ми стана на 4 и без да е повивано на повивалник, без да са му изварявани шишетата в стерилизатор, без да е къпано в корито със стойка, без да е ползвало шезлонг... Това са удобства, които не са задължителни и хвърлят достатъчно средства.

# 12
  • Мнения: 1 796
Ех, като започнат из тези теми едни изхвърляния... 1500- 2000 лв  Rolling Eyes
И аз съм раждала първо бебе, но толкова пари не съм и не бих хвърлила. От друга страна, ако разполагам с две хилки въздушни, няма да пускам подобна безсмислена тема  Tired

320 лв за дрехи, например, е направо глупост. Както и 100 лв за козметика. Половината от нещата остават неизползваеми, ама нейсе- нали трябва да казваме какви крупни суми ни е струвало бебето...

Детето ми стана на 4 и без да е повивано на повивалник, без да са му изварявани шишетата в стерилизатор, без да е къпано в корито със стойка, без да е ползвало шезлонг... Това са удобства, които не са задължителни и хвърлят достатъчно средства.


 Peace Подкрепям напълно.Момичето пита за най-необходимото,а то със сигурност няма да е за 2000-3000лв.-това вече е лукс,а не необходимост.

# 13
  • София
  • Мнения: 30 085
абе доста си излиза, зависи от "0-та" ли започваш или можеш да вземеш някой неща от роднини и зависи кои (големите -кошара, количка или малки- дрешки и т.н.).

аз ще на пиша като ive7aaa каквото се сещам:

кошара 300лв
спален комплект (2бр)- 100лв
количка 600лв
комплект за изписване 110лв
козматика 90лв
дрехи (първоначално)- 200лв (взех и от кака ми новички останали някои)
помпа 150лв
корито- 100лв
шишета, стерилизатор, четки- 150лв
памперси и мокри кърпи- 70лв

кошница за кола и шезлонг взехме пак от кака ми, така че сметни. Не слагам дребните нещица- пеленки и т.н. сложи ги 150лв.
крем за гърди 24лв (1 опаковка). Досега съм купила 4 бр.

С две думи грубо 2000-2500лв си приготви

Е, разбира се ще има помощ (бабите ще купят кошарата и количката поне)  Wink

А после си започват ежедневните разходи, ама няма как.
Ако си и на АМ, там вече си отива още някаква сума на месец и така.

Абе бебчето си е скъпо удоволствие, но си струва.

Дрешки не купувай много, защото много ще му подаряват и няма да сварваш да ги износите.

# 14
  • Мнения: 1 796
Искам да попитам какви са тези комплекти за изписване по 100лв.? Просто ми е интересно защото тук по нашите магазини най-скъпите са 40лв.Вашите комплекти какво съдържат?

Общи условия

Активация на акаунт