детето не яде!!!!

  • 443
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте мами, имам спешна нужда от помощ! Детето ми е на 4 месеца. От както ни изписаха от болницата, никога не е била особено ящна, но сега вече нещата излизат извън контрол. Изцяло на кърма сме. Когато трябваше да изяжда по 60 мл тя ядеше по 30, сега трябва да изяжда по 140, ние едвам стигаме 70/80!  Не всеки ден е така и не с всяко ядене, но нервите ми вече са на привършване с тази непрестанна борба! Пробвахме и на поискване и с режим на 3 часа! Просто определени яденета ги пропуска! Тази сутрин например яде в 7 сутринта и след това успях да я нахраня чак към 14! Биберон категорично отказва да лапне, с лъжица успявам да и дам не повече от 30/40 мл и започва да нервничи и да се върти! Обикновенно успявам да я нахраня когато е сънена, но не винаги! Съветвах се с двама педиатри и ......да не ви казвам отговорите! Единия каза, че щом не харесвала биберон нямало начин да я накарам, другия каза "трябва да яде" /все едно не го знам/. Купувам вече трети вид АМ, но и тях отказва да яде. А има дни в които всичко е както трябва! Яде си без никакъв проблем! Кърмаческата криза да я хваща за по 2-3 дни......странно ще ми е! Давам и витамин С за повишаване на апетита и от него голяма полза няма! А което е най-притеснителното в случея е, че детето не наддава. Първия и втория месец беше по-добре по 700 гр, третия 500, а този - НИЩО! Вече не ака освен с помощ /термометър/ или с Дуфалак! Водих я и на гастро-ентеролог и чисто физиологически причини няма! Детето е жизнено и засмяно! Рядко се случва да мрънка за нещо /да чукна на дърво, че и ако това ми се случи- ще полудея/! Искам да продължа да я кърмя, но с всичките тези нерви, кърмата ми рязко е намаляла. На всичкото отгоре след първата ваксина
/Пентаксим/ детето въобще не иска да ляга на дясно и дясната гърда я ползвам само за изцеждане, а се храни основно от лявата! Опитах да сменявам позата, стаята, кърмя я голичка отвреме на време-нищо! Просто яде много малко и това хич не е добре. Извинете ме ако ви се сторя хаотична и крайно непоследователна, но вече съм крайно объркана!

# 1
  • Мнения: 8 451
Пусни темата в "Кърмене и захранване на бебета". Там може да получиш компетентен отговор. Дано всичко е наред!
 Hug

# 2
  • Мнения: 60
здравей,

моето бебе е също на 4.5 месеца. И аз имах подобен проблем. При мен дойде , когато педиатърката ме накара да почна да давам сокче от ябълка и морков. Ние също имахме запек преди това и със сокчето той премина, но малката започна да отказва да суче и да пропуска хранения. Всичко това траеше по 2-3 дни и се повтаряше на около седмица. Тогава прочетах във форума за "кърмаческата стачка". Според мен трябва да гледаш да я храниш докато е сънена. Товага шанса да се нахране е доста по-голям.
Аз също си мажа зърното с панадол и по някакъв начин я излъгвам да засуче.
Трябва да се стегнеш и да се успокоиш, защото бебетата усещат напрежението и мисията става още по трудна.

Общи условия

Активация на акаунт