Как да позная краве ли е кравето масло ?

  • 6 726
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 817
Имате ли някаква идея как да позная дали едно купешко краве масло е наистина от краве мляко или е от растителна мазнина ? Щото чета разни публикации в нета и вече ептем обърках понятията кое е масло пък кое прикрита форма на маргарин.

# 1
  • Мнения: 5 026
Аз купувах на Вълчев, но нещо ми се троши и аз се чудя истинско ли е или не.После минах на Верея и Маджаров, то се маже и пак тоя въпрос ми изниква.Ще следя!

# 2
  • Мнения: 5 001
Аз пък гледам да е твърдо....Ако е меко в хладилната витрина на магазина,значи има маргарин повече....
Напоследък купувам едно датско "Лу.....нам кво си " беше...Трябва да погледна в хладилнка как беше фирмата Laughing
Много съм доволна от него....По-скъпичко е и на вкус е като едновремешния вкус....Пък какво е вътре - не знам.... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 154
Аз пък гледам да е твърдо....Ако е меко в хладилната витрина на магазина,значи има маргарин повече....
Напоследък купувам едно датско "Лу.....нам кво си " беше...Трябва да погледна в хладилнка как беше фирмата Laughing
Много съм доволна от него....По-скъпичко е и на вкус е като едновремешния вкус....Пък какво е вътре - не знам.... Rolling Eyes

И аз купувам това "Лу...нам кв'о си" датското. От българските засега май не съм попадала на добро. Също се ориентирам по твърдостта. За съжаление съм чувала, че и вносните масла са били подложени на доста драстични и вредни процедури, които в никакъв случай не отговарят на стандартите за качество. Преди време дали тук, дали в друг форум по този въпрос беше писал българин, който е работил в цех за производство на краве масло в Германия. Та не знам... Ще следя с интерес темата.

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Лурпак е маслото датското, чудесно е. Иначе те имат и маргарин, който е в кутийка. За да е масло аз купувам немските, а аз детето задължително Президент, българските съм ги подложила на тотално съмнение Naughty.

# 5
  • Мнения: 5 001
Лурпак е маслото датското, чудесно е.
Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Ха,така беше! Мерси!   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 7 817
Ама дами аз питам как познавате, че е масло, а не каква марка харесвате. Разбрах май, че единия критерий е да е твърдо в търговските хладилни камери.

# 7
  • Мнения: 5 001
Едва ли ще можеш да разбереш по външен вид,защото е много възможно дадено масло да има оцветители и пак да го докарва на цвят ....
Да ти кажа честно и на вкуса много не вярвам,защото имат есенции...
Навремето купувах един маргарин,който на вкус си беше като чисто масло,ама си беше маргарин за съжаление....Но цвета и вкуса направо може да те излъже...

Така,че засега само по твърдостта се ориентирам,пък какво има вътре не знам  Tired

# 8
  • Мнения: 364
Аз купувам мандраджийско масло ,тези в пакетчета са ми много съмнителни

# 9
  • Мнения: 5 001
Мандраджийското малко пак ми стои меко.Купих зимата за голямото месене по празниците,ама пак не ми беше по критериите Mr. Green...Пък и на вкус не ми харесва,ама това е друг въпрос.....

# 10
  • Мнения: 5 173
Аз взимам обикновеното българско, твърдо е като камък Rolling Eyes.
Критерии нямам.

# 11
  • Мнения: 591
Оххх, и на мен ми е болна тема истинското масло. Купувах Милрам, но ми се струва, че вече не е 100% масло. Ето защо си мисля така. Сравнявам го с масло, купувано от Турция. Значи...понеже държа маслото в хладилника (нормално) и злоядото ми дете като ревне, че иска филийка с масло и трябва да стане веднага. Затова разтопявам  (по-скоро омеквам, но понякога поиспускам и се поразтапя) маслото в микровълновата фурна. При турското и още една марка немско (алпен ...) след като се разтече маслото и после като стегне не е с променен цвят. При Милрама-а след като се поразтопи и след това стегна и стана на някакаква странна жълта на цвят маса ...Офф ...ако въобще нещо ви е станало ясно от моите обяснения  ooooh!
Та все още експеримента ми е скромен, но като си купя друга марка масло ще пробвам да видя дали ще го има този странен жълт цвят, който според мен показва, че не е масло "маслото"  Peace

# 12
  • Мнения: 4 651
Кравето масло е дълготраен продукт, съдържащ около 80% мазнини. Използва се както за директна консумация, така и като съставка, необходима за приготвянето на други ястия. Изходната суровина за получаването му е прясна сметана, произведена от натурално краве пълномаслено мляко след процес на пастьоризация, физично зреене, избиване, нагнетяване и пакетиране.

Ако пише значи под 80% на пакетчето масленост е масло дръжки.
Не мисля, че има как да познаеш освен да го дадеш в лаборатория.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
критрии ли викаш...  Thinking
Завирам си цялата муцуна в пакета  Blush и само да ме лъне някаква си миризмичка  Sick или дори да има лек дъх  Sick, го махам и продължавам душенето.
Предпочитам Президент, но купувам и други, предимно чуждоземски масла.
В последно време сериозно обмислям варианта, да се откажа да ползвам каквато и да е мазнина и то доживот.

# 14
  • Мнения: 4 290
Някъде бях чела или пък по телевизията казаха, не помня, че когато се разреже не трябва да има разлика в цвета. Ако се получи такава, значи има разстителна мазнина.
Аз купувам Президент, насипно се изкушавам да пробвам, ама май не смея.

Общи условия

Активация на акаунт