стрептококи пневмония

  • 12 010
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, това име на бактерия да ви говори нещо?
Сина ми е на 9. От една година кашля упорито, направихме му какви ли не изследвания и никаква диагноза не беше поставена, с изключение на това, че е алергичен към влажния въздух (но никакво лечение не беше предприето). При последното ни посещение при лекаря ни направиха антибиограма и установиха наличието на тази бактерия, както и антибиотика,  който трябва да и повлияе. Но уви дори след 10 дневно лечение с Азатрил, при повторното вземане на секрет, беше открита същата бактерия. И сега какво? Следващия антибиотик ли? Според мен това е или неправилно лечение, или неправилно направено изследване. Вие как мислите?
Ако има някой запознат, моля да ме посъветва за следващата спъпка която трябва да направя.
Бяхме във гр. Варна на преглед, но там не обърнаха внимание на тази бактерия, а за алергията казаха, че трябва да отидем през зимата да направим необходимите изследвания и евентуално да се започне някакво лечение.

P.S. Имайте в предвид, че живеем в гр. Бургас, а тук специалисти липсват!!!

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ето малко материал: http://www.moetodete.bg/encyclopedia_0_75.html

# 2
  • Мнения: 10
Благодаря!!! Но не ми е ясно защо след като беше лекуван 10 дни с подходящият антибиотик, бактериите все още са там.

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Възможно е при изследването да не е било установено с точност какво точно е. Иначе Азатрил го даваха и на малката ми дъщеря при ангина - нищо и половина. Въобще не подейства, а беше и в комбинация с още един АБ. Идете пак на изследване и настоявай да направят посявката пред теб. Педиатърът ми каза, че в повечето случай след като вземат секрета, мушват го в плика и зарязват плика на масичката.

# 4
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Колко дена след лечението направихте новата проба, трябва да са минимум 20дни! И ние лекувахме бактерия скоро и педиатърката смята че няма да се и махнала въпреки АБ но ми препоръчма един спреи нещо като ваксина IRS19, но за съжаление вече не се внасял в България. Поразпитаи за този спрей аз не можах да навмеря кои да ми го докара, разбрах че го имало в Русия.

# 5
  • Мнения: 1 984
азатрила е неподходящ антибиотик. няма нива където ви трябват.
изберете нов и на 3 - я ден направете посявка да се види работи ли . и не гентамицин, 4-хинолон или бисептол. аугментин, зинат, цефзил, дурацеф...

# 6
  • Мнения: 478
rymen05,
не съм лекар, според мен не трябва автоматично да се пуска следващ антибиотик, може би след 20 дни пак микробиология и тогава чак аб.
според мен в почти всяка лаб. можете да поискате да му изследват:
1) AST антистрептолизинов титър (5 лв),
2) CRP це реактивен протеин(5лв), и
3) протеинограма(електофореза серумни протеини) - сочи класове имунни белтъци според които може да се насочите за имунолог/алерголог/ревматолог .. жалкото е че трудно се намира извън софия къде се прави това изследване ..но все някоя болница в Бс я прави знам от едно друго семейство че им направиха в Бс. -> след протеинограмата в почти всяка лаб се предлага Общ Имуноглобулин IgE който се асоциира с алергия или паразитоза или онко.
4) чернодробни ензими(асат алат гама) - преди повторение на АБ задължително според мен трябва да се следи чернодробна дейност.
И аз споделям предположнеието, че винаги има риск от грешка в микробиологична посявка.
Казвате от 1 година симптоми без прекъсване, ами за ТБ изследване?

# 7
  • Мнения: 478
накрая ако се търси проблем в имунитет затова че година е твърде дълъг период, може да се стигне до 'имунофенотипизиране на лимфоцити стандартен панел', скъпо но полезно изследване

# 8
  • Мнения: 10
Здравейте, благодаря за съветите! Относно туберкулозните изследвания - направено му е манту преди да започне първи клас (прави се задължително). Мисля да отида да му направим отново изследване на гърлен секрет, защото второто го направихме 2 дни след края на антибиотика (по съвет на лекарката). Съмнявам се да ли не е алергия на която нашите лекари не обръщат внимание. Но това може да стане чак зимата защото сега няма да покаже добър резултат (по съвет на доцент от гр. Варна). Същия този лекар, който е пулмолог (и то мн. добър) го прегледа и ни препоръча да взема лекарството Сингулар (поне така го чета!!!). Надявам се от него да се оправи!!!

Общи условия

Активация на акаунт