Кръв във фекалиите

  • 40 852
  • 73
  •   1
Отговори
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Здравейте! Моят приятел ми сподели, че от около два месеца е забелязал, че при изхождане по голяма нужда вижда кръв във фекалиите. Не е често, от една седмица някъде е всеки ден. Той по принцип имаше болка там, където се намира дебелото черво, не но откриха възпаление. Някой имал ли е подобен проблем, и ако да, какви изследвания са правени и каква е възможната причина за появяването на кръвта?
Извинявам се предварително, ако има такава тема, потърсих и не открих.

# 1
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Най-логично е да са хемороиди, но дали е така? Само можем да гадаем. Най-добрият вариант е да отиде при специалист, той знае какви изследвания да назначи.

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Да се изследва за улцерозен колит. Не искам да те плаша, но тия симптоми напомнят на това. А има ли разстройство? Или да получава при по-силен стрес?

# 3
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Каза ми, че е имал запек няколко дни, може би две седмици, но от 5-6 дни ходи всеки ден по голяма нужда. Каза, че има доста чиста кръв. Питах го дали го боли, той каза, единствено стомаха, нищо друго и то не всеки път. Други оплаквания няма. Дано не е нещо сериозно. Утре ще ходя до личната лекарка да видим тя какво ще каже, че той горкия е в Горна Баня на работа в поделението и сигурно ще го пратят във ВМА на изследвания, ако въобще някой му обърне внимание  Sad

# 4
  • Мнения: 60
Отидете на гастроентеролог.Трябва да се направят изследвания на дебелото черво.От хемороиди, най- често,през дезинтерия, до по- сериозни заболявания на дебелото черво могат да причинят кървене.Обикновенно се съпровождат и с изследване на кръвта.

# 5
  • Мнения: 89
Я по-спокойно, какво си се ошашкала. Имал е запек, най-вероятно е имал и хемероиди , може и да не е знаел за тях, и почти 95% е сигурно, че  съдържанието на червата му се е сгъстило и втвърдило дотолкова , че излизайки е разкъсало повърхността на хемероидите и това е причината за кръвта. Ако се появи дразнение или болка, сърбеж, най-добре е да купите от аптеката  свещички Прокто-гливенол (най-масово употребяваните) да се измие хубаво и да си легне, като преди това постави една такава  свещичка в дупето. Да полежи поне половин - един час, докато тя не се разтвори вътре в него. Ще видиш, че това ще го успокои. А след това идете на лекар за да види какво е положението. Няма чак толкова страшно!

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 18:14 от Аненка

# 6
  • Мнения: 2 110
Не е  задължително да имаш запек ,за да имаш хемороиди.
Иначе подкрепям ,че трябва да се отиде на лекар !

# 7
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Моя приятелка беше с подобни симптоми и мислеше, че са хемороиди. Но като й направиха по-обстойни изследвания, се оказа, че има улцерозен колит. Характерното е кръвотечението, болката в дебелото черво и позивите за дефекация при по-силен стрес. Но не се притеснявай предварително, нека първо му направят всички изследвания, да отиде на гастроентеролог и тогава ще ви кажат какво е и как да го лекувате. Може и от запека да е причинено. Успех!

# 8
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Ами няма как да си сложи такова нещо сега, защото той се води като в казарма до 26-и и те ги държат под час и не ги пускат да излиза навън. Ще си дойде чаак в петък вечерта, а аз позвъних в лабораторията да попитам все пак кога е най-добре да се даде фекална маса за изследване и те ми казаха в понеделник  #Crazy а това няма как да стане пффффф Аз утре ще отида сама до личната лекарка, защото ни е обща и ще я попитам какво да правим, дано наистина да не е нещо сериозно. Благодаря ви момичета!   bouquet

# 9
  • Мнения: 89
Изчакайте докато го пуснат, като предполагам, че ще го пуснат и по-рано все пак болката от хемероиди не се търпи, да се надяваме , че няма и по-лошо, което само лекар може да каже - не ние или личната ти лекарка. Ще го пуснат, ще го прегледат, ще го изследват и ще го лекуват, не виждам ти какво можеш да направиш по въпроса, не зависи от теб.

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 18:48 от Аненка

# 10
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Съгласна съм с Аненка.
Най-вероятно са хемороиди или от запека е получил леко разкъсване на дебелото черво в края.
Щомм е чиста кръвта означава, че е от близко.
Ако е от вътрешен органи нямаше да е чиста.

# 11
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Доста неща изчетох из нета, какви ли не страхотии, дано е нещо по-леко. Praynig Нямам търпение да се прибере и да отидем на лекар.

# 12
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
И аз да не те плаша, но мъжа ми с подобни симптоми имаше рак на стомаха! Болките,които чувстваше, бяха от разсейките! Задължително гастроентеролог и гастроенскопия! Друга,по- лека причина би могла да е гастрит!

# 13
  • Мнения: 2 731
И аз да не те плаша, но мъжа ми с подобни симптоми имаше рак на стомаха! Болките,които чувстваше, бяха от разсейките! Задължително гастроентеролог и гастроенскопия! Друга,по- лека причина би могла да е гастрит!
Извинявай ,че ровя в раната ти ,но какви изследвания му правиха за да поставят тази диагноза

# 14
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Бащата на моя приятел е починал от цироза на черния дроб...много се страхувам за него. Днес личната каза задължително той да си отиде в събота на лекар и да обясни той самия какво му е, да не ме праща мен. Нямам търпение да дойде събота, че да видим какво ще правим, докторката каза, че може би ще му се прави изследване за окултни кръвоизливи.

[X]megelinka, Много съжалявам за загубата ти!!!

Общи условия

Активация на акаунт