проследяване на бременността и за раждане в Токуда

  • 7 628
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 693
Здравейте! Може ли да ми препоръчате лекар за проследяване на бременността и за раждане в Токуда. Аз за сега сам се записала на контролен преглед при д-р Живкова, имате ли впечатления от нея? До колкото разбрах само тя и д-р Ефтимова работят с касата, но раждането се покрива от касата независимо при кой лекар е. Също, имате ли информация дали там се плаща и "под масата" т.е. повече от това, което е обявено (1500 за раждане, 1500 за избор на екип, 600 за пред-родилни изследвания и изследвания на бебето като се роди) Много благодаря за инфото предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: 682
Здравей! Най-добре погледни в темата за Токуда, която ако не се лъжа е в Здравен справочник. Там не се плаща под масата - една от причинте, поради която избрах да родя там. Останах страшно доволна. Цената, коята си написала ти е за неосигурени. За осигурени се плаща задължителен избор на екип, който е 1500 лева и между 400-600 лева за неонатологичен пакет, в зависимост от това какво искаш и дали си родила секцио или по естествен път.

# 2
  • Мнения: 693
Много благодаря, ще потърся тогава там. Аз попаднах само на информация от 2006, но може би защото тръгнах от google... Аз се ориентирах към токуда именно защото има най-добри отзиви за сега в сравнение с останалите. Въпреки, често се появяват и мнения че най-добрите специалисти и апаратура са в Шейново и майчин дом, но на мен в токуда ми хареса като цяло - и по други поводи съм ходила и изглежда цивилизовано. А това, че не се плаща "под масата" още повече.

# 3
  • София
  • Мнения: 504
Сестра ми роди там юли 2008г. Не мога да кажа при кой лекар, но беше жена със сигурност. Плати около 2000 лв(трябваше да роди нормално, но нещата се объркаха и роди секцио, 5-6 дни се грижиха перфектно за нея и детето, обясняваха и как да го гледа, след изписването имаше 2 прегледа на детето). Безкрайно доволна остана. Лекарката й първите 3 дни не се отдели от нея. Това е и причината тя да оживее. Ако беше родила в държавна болница никой нямаше да реагира така светкавично и да й спаси живота.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 391
Действително бих те посъветвала да заповядаш в темата за Токуда, иначе ти препоръчвам от личен опит д-р Кирякова. Страшно разбарана, внимателна и готина.  Peace

# 5
  • Мнения: 693
Много благодаря за информацията.  На мен първия ми преглед беше при д-р Илиев, след това като питах за проследяване по касата ми записаха час при д-р Живкова...  Надявам се всичко да върви добре, и тогава не е важно кой е лекаря, но понеже ми е за първи път и ме е хванала една параноя:( и се опитвам да разбера колкото може повече информация и личен опит. Д-р Илиев много млад ми се вижда и на прегледа на който ходих нищо не ме разпита. Аз се опитах да му кажа че дълго време съм имала поликистозни яйчници и да му покажа хормоналните изследвания в тази връзка, но той каза че нямало значение (сигурно е така), но като цяло ми се видя много зает и търсен, което аз лично не одобрявам, защото колкото и да е добър специалист, ако няма време да поговорите поне в началото....  Сега ще се опитам да запазя час при Кирякова, щом е внимателна, това е важно. 

# 6
  • Мнения: 33
А какво ви е мнението за д-р Живкова?
Кой доктор от Токуда има опит с проблемна бременност?

# 7
  • Мнения: 835
Този Др.Илиев с който си говорила не е ли анестезиолог?

# 8
  • Мнения: 4 017
Този Др.Илиев с който си говорила не е ли анестезиолог?

Мисля, че става дума за АГ и идва от Шеново. (сравнително нов е, така да се каже)  Laughing, а и има съвпадение на имената.

А д-р Живкова за мен е ново име.

# 9
  • Мнения: 835
А др.Диков махна ли се? Може би този Др.Илиев е на негово място?

# 10
  • София
  • Мнения: 626
Ако се записваш там за проследяване на бремеността, запиши се при д-р Кирякова. Евтимова не ти я препоръчвам.

# 11
  • Мнения: 1 475
Има д-р Илиев,който е анестезиолог, а има и д-р Даниел Илиев, който си е гинеколог, той присъства на моето раждане, в екип с моята лекарка/нормално раждане/, изключително позитивен и готин лекар!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт