по колко вода пият 9 месечните бебета на ден?

  • 10 747
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 335
мили мами, имам въпрос - в тези горещини е полезно да се пие много вода, по колко вода трябва да пие едно 9-10 месечно бебе на ден?
знам, че е относително за всяко дете, и зависи и колко кърма приема и каква храна, но ориентировъчно  все пак...
аз кърмя моята бебка все още и и давам по около 70-100 мл сутрин, обед и вечер кърма, т.е три пъти дневно я кърмя а през останалото време каши и пюренца
и забелязвам, че около 500 мл вода изчезва дневно, било то за да разреждам кашите и пюретата или така ако си пийне от време на време с шишето, тя сокчета не иска да пие което не  е хубаво, но понеже е свикнала повечето с млякото и заради това
та достатъчно ли са 400-500 мл дневно вода или не?
много благодаря на всички отзовали се  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 763
Колкото иска. Моето дете на 9 месеца в повечето дни въобще не пиеше, понякога изпиваше по 10-20мл. Сокчета не съм предлагала преди да навърши годинка, чайчета не харесваше. Пиеше основно АМ.

# 2
  • Мнения: 5 952
Мога да кажа че пие колкото му се пие,моя син го кърмих и не близваше вода,докато навън не стана 30 и повече градуси,тогава пиеше по 500 мл.всяко бебе си е различно.

# 3
  • Мнения: 9 814
Зависи от детето.
Моето пиеше по 100-на мл.

# 4
  • България
  • Мнения: 757
Ти и предлагай по-често,пък тя да си изпива колкото иска!Аз така процедирам Peace

# 5
  • Мнения: 6 711
На около 9-10 месеца се научи да пие вода от чашка с твърд накрайник и в началото си пийваше по доста вода, после й стана по-интересно да полива с вода наоколо. Всеки път е пила различно, едни път отказваше, друг път пиеше до към 150 мл чиста вода на ден.Аз дори исках да пие повече, всячески я стимулирах, но тя решаваше колко. 400-500 мл вода ми се струват ОК Peace

# 6
  • Мнения: 10 982
Моето сучеше на поискване, вода и сокове не пиеше. Затова нямам представа какви количества е поемала.
Пропи вода 1-2 месеца след навършване на 1 г.

# 7
  • Мнения: 998
На тази възраст моето пиеше главно АМ ,в горещините и чайчета на Хипп.
Не беше много по водата.Сега пие значително повече.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 139
Аз водичка предлагам доста често, за да свиква- понякога пие, друг път отказва.
Кърмя все още, така че и от там поема, но точно колко изпива не мога да определя.

# 9
  • Мнения: 2 013
По колкото иска.Все пак лято,жеги...

# 10
  • Мнения: 2 447
Никога не съм следяла по точно колко вода изпива...Колкото му се пие,толкова давам

# 11
  • Мнения: 46 432
Няма значение колко вода пие, а суамрно течностите за деня. Моето пиеше 1 литър мляко, без никаква вода, чайове, сокове и т.н., само мляко.

# 12
  • Мнения: 2 334
Колкото му се иска толкова да пие.Дъщеря ми изпива на ден от 300мл. до 1л.  Peace

# 13
  • Мнения: 4 290
Дъщеря ми е на 8 месеца, не на 9, но да кажа. Отскоро пие вода, кърмя на поискване. Изпива различно количество - между 70 и 250 мл. на ден. Без да смятам водата, която слагам в кашата, там отиват още 120 мл. Сокчета не давам, не мисля и да го правя в близките няколко месеца. Не е проблем, че детето ти предпочита вода пред сок, това си е абсолютно предимство! Да пие колкото иска, не я ограничавай.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Моя син на тази възраст веднъж след следобеден сън изпи 2 шишета пълни до горе с вода! CrazyГоворя за шише от 260мл.
Друг път и едно не е изпивал.Зависи.Но като цяло винаги е пиел вода.

Общи условия

Активация на акаунт