Възмутена съм

  • 1 224
  • 12
  •   1
Отговори
В4ера имах 4ас в Бг посолство в Bruxel,исках да заверя пълномо6тно да ми извадят в Бг ли4на карта и паспорт,за6тото нямам никакви Бг документи,имам само белгийска ли4на карта.Та отивам аз в уговорения 4ас,показва се някаква г-жа на около 50-60год,раз4орлена със сма4кани дънки,тесно кожено якенце и бели мръсни маратонки Sick Sick Sickсрам и резил,тя представя на6ата мила и родна страна,която въоб6те не се предстая коя е и каква длъжност изпълнява,4иста4ка ли е,посланни4ка ли е секретарка или може би охрана,това оставям вие да ре6ите. ThinkingВлизаме ние вътре и аз запо4вам  blahblah blahblah какъв ми е проблема,тя въоб6те не ме ислу6ва до края и запо4ва да кре6ти като луда,тя от къде да знаела 4е аз съм Бг гражданка(въпреки 4е на картата ми пи6е NATIONALITET BULGARIJA).Казвам и 4е преди няколко месеца съм заверявала пълномо6тно то4но там и то4но с тази ли4на карта и тя ми одговори,4е това бил компромис от страна на нейния пред6ественик #Crazy #Crazy #Crazy.И така известно време разговаряхме на висок тон и тя в един момент ми задава следния въпрос"Ма на тебе за6то ти е  Бг паспорт,след като белг.власти са ти одобрили престоя тук,за6то не потърси6 от тях паспорт?" smile3511 smile3514,4естно идва6е ми да и тегля една.....на тази дива4ка.Признавам си,4е моят проблем е доста сложен,поради обстятелства запла6ва6ти моята сигурност,не мога да отида в Бг за да си извадя паспорт,като доказателство с мен бе6е служителка от министерството на вътре6ните работи тук,служителката остана 6окирана Shocked Shocked Shockedот "лиубезноста" на на6ата дива4ка и от това как Българя се "грижи" за своите граждани.След като споделих с вас,определено ми олекна.Моля ви за съвет как мога да си  извадя българският паспорт и ако знаете кеде мога да се опла4а от тази некултурна жена.Благодаря ви за търпението

# 1
  • Мнения: 4 629
Знам, че има вариант, в който си изпрашташ документитев по пощата и съответно така си получаваш паспорта. Дипломатичната поща е доста бавна и доколкото знам процедурата отнема около 6 месеца. Теглиш си формулярите (заявлението за лична карта и парпорт) от интернет, попълваш ги и ги пращаш на посолството. Дано бързо да ти се разреши въпроса

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 085
за паспорт да извадиш от разстояние не знам друг начин освен чрез пълномощник, т.е. ако имаш кого на натовариш с бойната задача, правиш специално пълномощно в посолството, попълваш формулярите и всичкото това пращаш в БГ

# 3
otivash v posolstvoto, nosish si lichnata karta i dve snimki koito sa napraveni spored iziskvaniata za bg pasporty ( razlichni sa ot tukashnite)
popalvash molbata, podpisvas se v prisashtvieto na patkata... sorry .... slujitelkata... tia udria pechat che tova e tvoia podpis
pravish edno palnomoshtno na edi koi si da ti podade dokumentite i POLUCHI  pasporta v bg.
plashtash
prashtash gi v bg po DHL ili podobna poshta ili po niakoi poznat.

predvaritelno procheti kakvo pishe na saita na posolstvoto za da ne te motaiat i d a ti kazvat che ne praviat tova ili onova pak na saita im d apishe che go praviat.........................

# 4
  • Мнения: 3 394
Защо те заплашват в бг Shocked-извинявай за любопитния въпрос Embarassed Embarassed Embarassed

# 5
# 6
  • Мнения: 514
Девойки моля да ме извините за двете теми,но след сре6тата с оназ.......,направо не знаех каде се намирам.
otivash v posolstvoto, nosish si lichnata karta i dve snimki koito sa napraveni spored iziskvaniata za bg pasporty ( razlichni sa ot tukashnite)
popalvash molbata, podpisvas se v prisashtvieto na patkata... sorry .... slujitelkata... tia udria pechat che tova e tvoia podpis
pravish edno palnomoshtno na edi koi si da ti podade dokumentite i POLUCHI pasporta v bg.
plashtash
prashtash gi v bg po DHL ili podobna poshta ili po niakoi poznat.

predvaritelno procheti kakvo pishe na saita na posolstvoto za da ne te motaiat i d a ti kazvat che ne praviat tova ili onova pak na saita im d apishe che go praviat.........................
До МамаNL и вси4ки останали които са ми одговорили,незнам дали сте ме разбрали,но аз нямам никакав български документ за самоли4ност само едно копие от акта за раждане.Относно акта,г-жа незнам си коя ми каза,4е всеки можел да фал6ифицира този акт а като и казах ,4е това ЕГН може да бъде само мое тя преглътна като крава,без коментар.Относно пълномо6тното,отказа ми да го подпе4ати,тя от къде да знаела 4е аз съм българка.Благодаря ви за одговорите,въоб6те,4е ви има newsm51 newsm51 newsm51

# 7
  • Мнения: 1 072
Дали да не се обърнеш към някой вестник или нещо подобно? Ако някой поиска официален коментар от въпроснада дама в посолството, дали няма да помогне? Успех и дано бързо да получиш документите си!

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Девойки моля да ме извините за двете теми,но след сре6тата с оназ.......,направо не знаех каде се намирам..... До МамаNL и вси4ки останали които са ми одговорили,незнам дали сте ме разбрали,но аз нямам никакав български документ за самоли4ност само едно копие от акта за раждане.Относно акта,г-жа незнам си коя ми каза,4е всеки можел да фал6ифицира този акт а като и казах ,4е това ЕГН може да бъде само мое тя преглътна като крава,без коментар.Относно пълномо6тното,отказа ми да го подпе4ати,тя от къде да знаела 4е аз съм българка.Благодаря ви за одговорите,въоб6те,4е ви има newsm51 newsm51 newsm51
Добре де, никого ли нямаш в БГ който да ти извади препис от акт за раждане и останалото необходимо за ЛК и съответно за паспорт? Дори и в БГ ли нямаш никакви стари документи, с които да се докаже пред посолството, коя си що си ...

# 9
  • Мнения: 3 423
Директно пиШеШ до Министерство на вънШните работи.
Оттам дърпат конците по посолствата.

# 10
  • UK
  • Мнения: 1 334
и най-добре им вдигни телефона и им пиши-атака отвсякъде Mr. Green аз звънях на телефона във външно,който е даден в полезна информация и ми свършиха работа.а сега знаеш нов министър,сменят се посланици,може просто да си ги сварила в момент на приготвяне на багажа за завръщане в родината Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 514
Извинявайте,4е закъснявам с одговорите,но напоследък не ми остава никакво време за форума  Embarassed
...........................................................................................................................................
Добре де, никого ли нямаш в БГ който да ти извади препис от акт за раждане и останалото необходимо за ЛК и съответно за паспорт? Дори и в БГ ли нямаш никакви стари документи, с които да се докаже пред посолството, коя си що си ...
Цитат
Разбира се,4е имам,но тази от посолството ми каза,4е акта не е документ за самоли4ност(нямало снимка).За да ми извади някой документите в Бг,трябва пълномо6тно което тя отказва категери4но да подпе4ати.
Дали да не се обърнеш към някой вестник или нещо подобно? Ако някой поиска официален коментар от въпроснада дама в посолството, дали няма да помогне? Успех и дано бързо да получиш документите си!
Да ти кажа 4есно,мина ми тази идея през празната главица,но каквито са акули тук направо 6те и разкажат играта на г-жа всезнае6та.Медиите тук само 4акат не6то "пикантно" за България и Румъния,за да докажат на своите граждани,4е не сме готови за EU.6те пробвам 4рез министерството и ако отново ми откажат съдействие,6те раздухам историята.
и най-добре им вдигни телефона и им пиши-атака отвсякъде Mr. Green аз звънях на телефона във външно,който е даден в полезна информация и ми свършиха работа.а сега знаеш нов министър,сменят се посланици,може просто да си ги сварила в момент на приготвяне на багажа за завръщане в родината Twisted Evil
Може би си права,но за6то не казаха,можех да им помогна в събирането на багажа

# 12
  • Мнения: 1 630
Може би си права,но за6то не казаха,можех да им помогна в събирането на багажа

хмм аз съм посследния човек, който ще защитава българската администрация, но поне преди лятото жената която приемаше документите в консулството се държеше много добре и беше много учудващо много мила.
Портиера - пазач се държи много неприятно с придставители на малцинствата, но лелята беше мила както и консула. 
Може би тази да  е нова и да си разопакова багажа. 

а иначе по същество - можеш да си извадиш от полицията бележка, че са ти откраднали българските документи. Може би това ще помогне.

Общи условия

Активация на акаунт