Късно предлагане на мед

  • 1 215
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 814
Здравейте, синът ми е близо на 3 г и 4 м. и съвсем естествено отдавна си яде всичко  Flutter. Само че, понеже от малък е склонен към алергии, аз отложих до безкрай единствено предлагането на мед. Ягоди дадох преди много време, всички други "по-рискови" храни ги въведох в един или друг момент, ама нещо сглупих с тоя мед. Не знам защо така се бях наплашила..., може би защото познавам хора, който са се издували от алергии към меда и са стигали дори до задух.
От известно време се опитвам да му предложа мед под някаква форма - хем да видя ще има ли реакции, хем да знам, че детето вече познава и приема меда, обаче той изобщо не го иска. А медът си е полезно нещо и сега сигурно заради моята "параноя" синът ми няма да се научи да го харесва... ooooh!
Някакви съвети как да подходя?   

# 1
  • София
  • Мнения: 12 551
Кало е на 2 години и 11 месеца и онзи ден за първи път му дадох една малка лъжичка мед. Но бяхме на Кръстова гора и го купих от пчелари там.
Мисля да му давам отвреме навреме по една лъжичка така, но не често.

# 2
  • Мнения: 46 437
Не е толкова силен алерген, колкото съществува опасност от Ботулизъм при малки деца, затова се дава по-късно.
Аз някъде към 3 г. дадох, но и дъщеря ми не го харесва. Тя обаче като цяло не предпочита сладки храни, с изключение на сладолед, това предполагам е причината да го отказва. Разпознава го дори, ако е в малко количество в напитка.
Нямам намерения да я "уча" да го харесва и не мисля, че има начин, ако някога провяи интерес - ок.

# 3
  • София
  • Мнения: 43 904
Медът не е силен алерген, ягодите и фъстците са доста по...мед до годинка не се дава заради ботулизъм...всъщност алергиите към него не са особено чести......дай му на детето. Може и да не го хареса....няма проблем.

# 4
  • Мнения: 1 763
Изчакай известно време и пак предложи. Аз предложих на година и два-три месеца, но не го хареса.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Вечер накислвам 3с.л. овсени ядки в кисело мляко, на сутринта слагам мед и сина ми го яде с удоволствие.Също така доста мед ползвам като меся нещо, но в този подфорум е забранено да се говори за тестени храни при деца Party

# 6
  • Мнения: 1 197
Мед давам доста често след навършване на 1 год.на детето.
За мен меда е за предпочитане пред захарта,а да не говорим и колко е полезен.

# 7
  • Мнения: 5 940
Иво яде мед, заради "Мечо Пух". Пробвала съм да му слагам в разни каши, но той ги предпочита неподсладени. Всеки път обаче като чета книжката, ходи към хладилника и търси мед.
Първият път като му дадох да опита буквално се втресе.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Дъщеря ми също му се гнуси ако е натюр.В чая обаче го пие вече 1 година.

# 9
  • София
  • Мнения: 43 904
На Филип любимото му е филия с мед.....и с лъжичка обича.....понякога яде всеки ден...друг път не се сеща със седмици....но го хареса от първият миг....

# 10
  • Мнения: 6 713
в този подфорум е забранено да се говори за тестени храни при деца Party
Биляна, я дай рецепта, ако искаш на лични! Mr. Green

Аз също съм давала мед за да опита, но не й хареса.

# 11
  • Мнения: 15
Май тук е мястото да попитам Embarassed Дъщеря ми е на година и три месеца. Дали вече мога да й предложа мед или е мъничка още newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 15 198
Също така доста мед ползвам като меся нещо, но в този подфорум е забранено да се говори за тестени храни при деца Party

Ооо, я давай рецептата.  Simple Smile
И аз като прочета как някой не щял да дава тесто на детето си защото незнам си какво...... едва се сдържам да не попитам, аджеба, не е ли чувал, че тестото се подлага на термична обработка. Печене, примерно. И че след термичната обработка е абсолютно годно за ядене.

# 13
  • Мнения: 1 449
От известно време се опитвам да му предложа мед под някаква форма ...

В портокалов сок:
Най-лесният начин за въвеждане на мед, особено ако портокалите са по-кисели.
Сладникавият вкус не се усеща толкова.

В мляко:
Другият вариант е мъничко мед в прясно мляко или в кисело мляко с овесени ядки.
Вкусът не е натрапчив.


Дъщеря ми е на година и три месеца. Дали вече мога да й предложа мед или е мъничка още
Кога мога да дам мед
Мед

# 14
  • София
  • Мнения: 12 551
Също така доста мед ползвам като меся нещо, но в този подфорум е забранено да се говори за тестени храни при деца Party

Ооо, я давай рецептата.  Simple Smile
И аз като прочета как някой не щял да дава тесто на детето си защото незнам си какво...... едва се сдържам да не попитам, аджеба, не е ли чувал, че тестото се подлага на термична обработка. Печене, примерно. И че след термичната обработка е абсолютно годно за ядене.

Ма се дебелее  Mr. Green А тук вече срещам теми за подлагане на новородени на диета  Wink, щото имали целулит  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт