!!! Моля помогнете !!! Проблем с опърничево и непослушно дете

  • 9 323
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте, надявам се да съм уцелила мястото където да публикувам своята тема,
и така моята по голяма дъщеря е на 2Години и 3 месеца и има много силен характер. Когато нещо си науми нищо не може да я спре да го направи, а ако и се забрани веднага се тръшва и започва да пищи и да реве, а когато тя зарева плаши малката си сестра която е на 5 месеца и тя също започва да плаче. Моя проблем е свързан със това че по никакъв начин не мога да укротя каката освен ако не и позволя да си свърши това за което плаче иначе се тръшка пищи, без значение дали си е във вкъщи или в градинката или парка, също така е доста груба и децата я избягват, а когато и се скарам се едно не ме е чула пак си прави нейното, с проплакване по дупето също не става с наказание също, просто вече не знам какво да правя.
Дано да се намери някой да сподели какво да направя или някой който има същите проблеми. Благодаря предварително ще съм ви много благодарна.

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Може би ревнува от бебчето и по този начин иска внимание. А ако не е така, ще трябва да намериш начин да я научиш, че "Не!" значи "Не!". Ти най-добре си познаваш детето и най-добре можеш да прецениш как да стане това. Успех!

# 2
  • Мнения: 46 492
Нормално поведение на 2 годишно дете, всички минават през бебешкия пубертет, тук можеш да прочетеш за него:
http://semeistvo.rozali.com/bebe/p7557.html

От тук да си дръпнеш "Изкуството да бъдеш родител" на Додсън

Ето още теми по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=252071
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=218375.0;all
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=216576.0;all

# 3
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Не си споменала от колко време е това поведение, но и на мен ми се струва, че се дължи на "бебешкият пубертет"+ ревност.
Все пак ако няма затишие е най-добре да се допиташ до специалист.

# 4
  • Мнения: 194
темата е за " нашите деца"

# 5
  • Мнения: 34
Благодаря ви момичета за отговорите. Извинявам се че темата не е на мястото си но просто нямах време да търся толкова подробно и тук ми се стори добре да я пусна. Благодаря ви все пак.

# 6
  • Мнения: 1 849
Вземи си тази книга:
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=29097
Автора го препоръчвам горещо.

# 7
КАКВИТО СА РОДИТЕЛИТЕ - ТАКИВА СА И ДЕЦАТА
децата са копие на родителите си
каквото виждат това правят
все пак те са си ги възпитавали

# 8
  • Мнения: 46 492
КАКВИТО СА РОДИТЕЛИТЕ - ТАКИВА СА И ДЕЦАТА
децата са копие на родителите си
каквото виждат това правят
все пак те са си ги възпитавали

Това са ПЪЛНИ глупости, написани от човек, който въобще не е запознат с възпитанието на децата.

# 9
  • Мнения: 145
КАКВИТО СА РОДИТЕЛИТЕ - ТАКИВА СА И ДЕЦАТА
децата са копие на родителите си
каквото виждат това правят
все пак те са си ги възпитавали

Това са ПЪЛНИ глупости, написани от човек, който въобще не е запознат с възпитанието на децата.

Наистина това са абсолютни глупости. Пример - племенницата ми до към четвъртата си година беше природно бедствие. Толкова опърничаво и инатесто дете не бях виждала. А да кажеш, че някой в къщи - майка и или баща и са я възпитавали така е направо смешно. Какво ли не опитаха - и с добро и с лошо, но докато не отмина този период нищо не помагаше. Да видиш сега какво дете е, направо слънчице Grinning. Моята дъщеря е на 2 г. и половина и също има такива изцепки. Какво, да не би да я възпитавам по този начин или пък да вижда някой от нас да се тръшка и да се инатосва?     

# 10
  • Мнения: 1 567
И аз си мисля, че е ревност. На 2 г и половина по този начин ще я покаже ревността - тръшкане, рев, писъци...

Много внимание и любов. Нв й се карайте прекалено рязко и грубо, ако примерно тръгне да милва бебето или да го гушка...

Викайте я и заедно преобличайте, хранете бебето. По този начин и тя ще участва в различните ритуали. Наблегнете колко е голяма и как може сама да донесе памперса примерно...

А кокото до това
Цитат
КАКВИТО СА РОДИТЕЛИТЕ - ТАКИВА СА И ДЕЦАТА
децата са копие на родителите си
каквото виждат това правят
все пак те са си ги възпитавали

по принцип е така, но когато става въпрос за големи деца. !0 год и нагоре, а не за бебета на 2 г и полвина.

# 11
  • Мнения: 617
КАКВИТО СА РОДИТЕЛИТЕ - ТАКИВА СА И ДЕЦАТА
децата са копие на родителите си
каквото виждат това правят
все пак те са си ги възпитавали
Леле,леле...понякога големият ми син такива изпълнения има, че се чудя дали аз съм го родила, камо ли дали аз го възпитавам.

# 12
  • Мнения: 145
Леле,леле...понякога големият ми син такива изпълнения има, че се чудя дали аз съм го родила, камо ли дали аз го възпитавам.
[/quote]
  Joy

# 13
  • Мнения: 171
Здравейте, надявам се да съм уцелила мястото където да публикувам своята тема,
и така моята по голяма дъщеря е на 2Години и 3 месеца и има много силен характер. Когато нещо си науми нищо не може да я спре да го направи, а ако и се забрани веднага се тръшва и започва да пищи и да реве, а когато тя зарева плаши малката си сестра която е на 5 месеца и тя също започва да плаче. Моя проблем е свързан със това че по никакъв начин не мога да укротя каката освен ако не и позволя да си свърши това за което плаче иначе се тръшка пищи, без значение дали си е във вкъщи или в градинката или парка, също така е доста груба и децата я избягват, а когато и се скарам се едно не ме е чула пак си прави нейното, с проплакване по дупето също не става с наказание също, просто вече не знам какво да правя.
Дано да се намери някой да сподели какво да направя или някой който има същите проблеми. Благодаря предварително ще съм ви много благодарна.

И според мен..това е от ревност...Моят син е малко по-голям с няколко месеца и в момента ми прави същите номера...като се заинати, че иска да направи нещо и ние с баща му като кажем, че не може и се започва с един велик рев и едно пищене..та е чудо..Ама като му кажем, че няма да излезне на вън ако не се спре или пък ако сме на вън и той направи нещо...тогава казваме, че ще взезне вътре и той се спира...
Обаче в твоя случай...трябва да обръщаш и на нея повечко внимание, за да не се чувства изолирана...въпреки, че не можеш да знаеш какво точно си мисли...Като порасне още малко...сама ще разбере, че има по-малка сестричка, за която трябва да се грижи...
Но честно казано, с наказания...няма да постигнеш нещо...По-добре и обясни, че искаш да ти помага да се грижите заедно за по-малката и сестричка...пък виж тогава както ще стане...то ще си проличи дали това държание е от ревност..или от нещо друго... Hug

# 14
  • Мнения: X
В повечето случаи такива деца страдат от липса на внимание.Дали от страна на бащата,майката...
няма значение.Може би се чувства пренебрегната,защото ти се занимаваш само с малкото бебе...
и това е начин да привлича внимание.Намери начин да прекарваш само с нея известно време,да не си ангажирана през това време с бебето,дай го него на таткото или докато спи...
А когато се грижиш за бебето,добър вариант е да включваш и каката ,да подава памперси,шишето с водата,да бута количката на разходка...така ще се чувства съпричастна ,а не изолирана,и може би ще помогне... 

Общи условия

Активация на акаунт