Разминаващи се гринички на крачетата

  • 1 984
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 666
Искам да попитам лошо ли е гривничките на крачетата на бебка да се разминават? CryРазликата е около 1  пръст...едната е по-долу от другата.Малката е на 4 мес и днес видях разликата.още не сме ходили на ортопед и съм притеснена дали няма някакво изкривяване??Благодаря за отговорите  bouquet
п.с. тя им по 2 гривнички на крачетата...едните съвпадат,другите не Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 5 790
Това, че нещо си се разминава, не е никакъв критерий.
Било е, когато е нямало ехографи. А колко е било...
Ехографът ще каже дали има или няма проблем-
Трябвало е отдавна да отидете на ортопед. Ходи се на 1-месечна възраст.
Отидете по най-бързия начин.

# 2
  • Мнения: 1 919
При синът ми имаше разминаване...заведох на ортопед, нямаше проблеми не се шашкай предварително.

# 3
  • Мнения: 6 711
И аз бях чувала за този мит, изобщо не се притеснявай. Няма такова нещо. Прегледът при ортопед е важен, не гривничките. Peace

Защо не сте отишли досега на ортопед? Ние ходихме на 2 месеца.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Дъщеря ми имаше разлика, и аз се притесних, но на прегледа не откриха нищо притеснително   bouquet

# 5
  • Мнения: 245
А аз да ви попитам , знаете ли дали педитата дават задължително талон , ние сме почти на 3 месеца и неиска да дава

# 6
  • Мнения: 5 790
Задължена е да даде направление. Мисля, че до навършване на 6 месеца на бебето трябва да даде.
Кажи й, че ще се оплачеш в Здравната каса.
Ако ли пък не, просто си плати за преглед.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 777
Задължително трябва да ви даде направление.Иначе и на дъщеря ми се разминаваха гривничките,заведохме я на ортопед на 4 месеца и слава Богу,нямаше нищо тревожно.

# 8
  • Мнения: 2 818
Дъщеря ми имаше разминаване, но нямаше никакъв проблем.

# 9
  • Мнения: 666
На мен ми казаха ,че на ортопед се ходи на 6 мес. newsm78ПОне на повечето ми познати са ходили тогава.Да се надяваме ,че няма да има проблеми с бебка Praynig

# 10
  • Мнения: 356
И ние имаме разминаване.Говорих с ортопеда и той ми каза,че това е един от симптомите,но при направения преглед с ехограф се видя,че няма проблем.Не се притеснявай излишно,но искай направление или ако се наложи отиди на частно за твое успокоение.

# 11
  • Мнения: 1 981
Доколкото знам на ортопед се ходи още през първия месец! А по темата - и на моя син се разминават гривничките, но още тогава, когато беше на един месец, лекарят каза, че няма проблем!

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм обърнала внимание до сега Blush

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз бих си завела детето на специалист. Разминаването на гривничките понякога е симптом за нередност.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 718
Така е и при малкия ми син, но с ехографски преглед при ортопед се видя, че няма проблем. Дано и при вас всичко е наред!  Praynig Peace

Общи условия

Активация на акаунт