Мога ли да захраня с каша на 4 месеца?

  • 2 321
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
 ИМАМ ВЪПРОС -дали мога да захраня с каша на 4 месеца моята бебка?

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 23:44 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 15 216
Може, но ако изчакаш до навършване на 6 месеца, ще е по-добре.

# 2
  • Мнения: 15 379
За можене - може, но по-добре - не Peace. Поизчакай още месец-два.

# 3
  • Мнения: 1 449

Възрастта не е определящият фактор.

Захранва се между 4 и 6 месеца, ако:
- детето изпива над 1000 мл мляко дневно (млякото не покрива нуждата от калории)
- може да стои седнало (най-естественото положение на тялото за хранене)
- държи главата си стабилно изправена (детето конторлира някои важни групи мускули, които участват и в преглъщането)
- има активно слюноотделяне (има ензими, които подпомагат обработването на храната)
- проявява осъзнат интерес към храната (захранването е въпрос и на психолгически комфорт за малкия човек)

Възраст за захранване:
* Актуалните препоръки са между 4 и 7 м.
* Най-честите препоръки са след 6 м.

Уточнения за възрастта:
* Захранване от 4 м. най-често означава 4 навършени месеца т.е. от 5 месеца нататък.
* Следва да се отчита и т.нар. социален фактор – захранването преди 6 м. може да е свързано с конкретни местни традиции или с факта, че от 3-4-месечна възраст детето посещава ясла например.
* Много схеми на захранване актуализират препоръките си: някои вече препоръчват стриктно 6 м., други минават на варианта 4-6 м. Изводът: зависи от индивидуалното развитие на детето и други околни фактори.

Няма значение дали детето е на АМ или кърма - има такива теории, но те са с много условности.

# 4
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Можеш.

# 5
  • Мнения: 143
Има ли четири месеца,значи може!

# 6
  • Мнения: 6
Благодаря за съветите.Бебка вече си контролира ръчичките и всичко слага в устата си.Когато се храним и е много интересно и за това си мислех че може би е време за захранването.Ние сме на АМ и за това мислех да захраня.Притеснявам се да не сбъркам някъде.

# 7
  • Мнения: 158
Аз давам вече каша,много му харесва на малкия.

# 8
  • Мнения: 27 524
Предложи оризова, щом си решила. Ако започне да повръща или отказва - спри я и по-късно опитай пак след 2 седмици.

# 9
  • Мнения: 6
Благодаря ,ще опитаме и дано си хапне.

# 10
  • Мнения: 2 013
Можеш.
Аз захраних с каша но се провалихме.На Биси не и хареса,яде само пюрета...  Party

# 11
  • Мнения: 9 973
може,да

# 12
  • Мнения: 1 740
За можене - може, но по-добре - не Peace. Поизчакай още месец-два.
подкрепям Peace

# 13
  • Мнения: 375
Захраних с ка6а на 5 месеца,но я слагам в биберона и я пие ве4ер. Слагам по 2-3 мерителни лъж4ки от АМ,и заедно с АМ.След 6месец мисля и сутрин да запо4на.

# 14
  • Мнения: 2 334
Можеш разбира се ,но много по добре е ако го направиш след 1-2 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт