Отговори
  • Мнения: 141
Може и да има подобна тема,ако е така newsm28 ...
Та навици или традиции,няма да сортирам
-като на4ало ще запо4на с това,4е след първото ястие,търся ве4е и второ Mr. Green.....и десерт
-ракийка пия само след ве4еря newsm11(е в България се побългарявам)
-задължително на срещите ни с близки и познати се целуваме по бузите
-на Коледа не се задоволявам само със елха,а си правя и презепе(макет на святата нощ)
-това не знам до колко е...но бъркам словореда дори и на български
-ходя по-4есто на църква  angel008
...и още ,но късния 4ас и умората са блокирали малко мислите ми....

# 1
  • Мнения: 120
Labulgara,хубава тема започваш.Аз отскоро съм извън страната,но си припомням предни мои странствания.Определено по-често ходя на църква.

# 2
  • Мнения: 2 980
Много, и не всичките хубави. Още на втората година спрях да гладя спално бельо, а от третата насам не гладя тениските на мъжа си. Не чистя всеки ден. Не съм нащрек, когато вървя по улиците. Ей такива работи. Обаче пък май съм по-вежлива и приветлива и по навик се усмихвам винаги, когато срещна погледа на някой. Това в България се възприемаше като много странно, хората се притесняваха или обиждаха като видят захилена непозната на улицата.

# 3
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
положителни:
не се изтърсвам на гости без предупреждение, Щот "минавах оттук"
не си слагам върху спагетите кет4ъп, сиренце и каквото друго се намери в хладилника
не ми се струва нормално да си тупам килим4ето от балкона (макар, за съжаление, да го правят и тук  Confused)
оттрицателни:
прекалено се вманиа4авам в 4истенето и гладенето  Rolling Eyes
купувам пове4е, отколкото ми е необходимо  Embarassed

според зависи от 4овека:
не смятам, 4е децата ми трябва на всяка цена да имат университетско образование  Rolling Eyes

сигурно Ще се сетя и друго, Ще допълвам, интересна тема  Peace

пп. labulgara, уж и двете сме в Италия, ама от твойте ни едно не съм взела  Shocked
(целуването специално беШе типи4но и за моята среда в България  newsm78)

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 10:20 от feiam

# 4
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Не робувам на обЩественото мнение.Какво Щели да кажа хората....хи4 не ми пука. Mr. Green
Търся си правата,като знам,4е имам такива. Peace
Не изпадам в истерия ако детето ми си изцапа дреШките,докато си играе и не го държа седнало до мен на пейката за да не си лекьоса парадния екип. Twisted Evil

Ако се сетя за неЩо друго Ще допълвам...  Peace

# 5
  • Мнения: 1 550
Към изброените неща от Макдирокчето Hug да добавя, че съм станала много практична.
Холандците се славят като практични хора, да не кажа стиснати Mr. Green
Разни поводи се празнуват семпло- символична почерпка и подаръци Grinning. Колкото и РД на се съберат в един месец, семейният бюджет не се ощетява чувствително.
И аз се усмихвам по- често и в БГ ме питат дали не съм пушила трева Crazy Mr. Green
Стилът ми на обличане се промени- нося по- семпли дрехи. А в България ми се струва, че всички са се престарали в това отношение Rolling Eyes
И гримове не ползвам- от време на време едно червило и една спирала.
Карам колело- нямам как ако живееш в Холандия Mr. Green
Научих се да се пазаря, е не толкова добре като тях. Те са майстори в това отношение!
Сигурно има и други неща, но за сега се сещам само за тези Thinking

# 6
  • T"A
  • Мнения: 2 515
 hahaha

И аз се усмихвам по- често и в БГ ме питат дали не съм пушила трева Crazy Mr. Green

 Joy  Joy Joy

Възприела съм:

- целуването при срещи и раздели - неизбежно е, ако другият понечи да те целуне, отвръщаш; но все още не го правя така "масово", както заобикалящите ме израелци
- по-небрежно обличане - обличам се така, че да ми е удобно, това е водещо при избора на дрехи  Peace
- позволявам си да се оплача от обслужването, ако нещо не ми е харесало (и това правя по-рядко в сравнение с местните, но все пак...); да пиша жалби и молби до институциите, знаейки, че нещо може да се промени като резултат от това, че съм се обърнала към тях
- да излизам вечер в парка
- по-лесно да осъществявам контакт с непознати
- да спя на включен климатик  Laughing - през първите години ми беше много трудно по цяло лято с тези бълващи студен въздух климатици, но забелязвам, че съм им свикнала...
- пазаруването с кредитна карта (макар че винаги имам пари в брой, плащам най-вече с пластмасовата пластинка  Mr. Green)

Не съм възприела:
- бързото им хранене - ядат много бързо, абсурд е да ги настигна  Crazy
- да не си гладя дрехите (има навици, предадени ми от майка ми, които не променям....)
- говоренето с часове по мобилните телефони (телфонът ми е враг и избягвам да го ползвам, освен ако не ми се налага)

Практична и обмисляща покупките си бях и преди, при мен е някаква черта на характера  Simple Smile
Сигурно има и още, но за тези се сещам в момента  Peace

# 7
  • Мнения: 94
В неделя задължително се готви месо.

По Нова Година правя разни техни традиционни сладки.

На Великден след като се върнем от църква в 24.00ч. ядем една супа от дреболии от агне.

Пазарувам веднъж седмично и всичко, а не всеки ден или през ден по малко.

Тук всички се натискат лятото да ходят на почивка през август...та и ние с тях Crazy , но напоследък по променихме плана и се цепим от стадото  Mr. Green

Научих се когато пия кафе задължително да имам и 1 чаша вода.

Повече следя за именните дни от колкото за рождените.

# 8
  • Мнения: 1 550
А, да забравих целуването по 3 пъти Crazy
И изпращането на картички за различни поводи.
Както и че възприех да навика да водя неангажиращ разговор е непознати хора, без да търся скрит подтекст защо ли си говорят с мен и какво ли ще искат от мен Grinning

# 9
  • Мнения: 11 307
Много бързо свикнах на хубавото  Mr. Green (да не повтарям Фейам, ДиРок и Милен@)

# 10
  • Мнения: 3 241
Целуването за здравей и довиждане и доста хранителни навици:
-аперитиви,
-сирене след основното (когато имаме гости)
-определени вина с определени ястия
и т.н.

# 11
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Пазарувам веднъж седмично и всичко, а не всеки ден или през ден по малко.

Пазаруването "веднъж на -", по много и за дълъг период от време го практикува и семейството ми в България, докато аз тук пазарувам и през седмицата, защото нали не работя, пък и си поддържам фигурата с редовно разкарване до супера  Mr. Green

За храненето се сетих, че съм се научила да ползвам по-умерено и рядко оцета (заменям го с лимонов сок) и да наблягам на зехтина (иначе никой няма да ми яде салатите  Laughing), а и да готвя местна кухня, макар че и любимите ми български специалитети имат почетно място на масата  Grinning

# 12
  • Мнения: 3 804
Най накрая свикнах ,че мога да пусна децата сами  без да ме е страх-освен,от колите,че карат като бесни. Mr. Green

Свикнах да се пазаря-вече не ме е срам-надминавам арабките  Laughing

Свикнах ,че гости могат да ти се натресът от 9 сутринта до полунощ през лятото

Свикнах,че жената ако се качи в автобус и няма места задължително  някой ще стане.

Свикнах ,че може да се играе или сяда на тревата в парковете-без някоя бабичка да се развика


Обче това с целувките още ме дразни-обикновенно  заставам малко по далеч и подавам ръка-но,понякога и това не помага.

Свикнах,че всяка градинка си има пазач -съответно кучета и боклуци няма,а до всяка пейка си има кошче.

# 13
  • Мнения: 249
Не хвърлям хартийки на земята. Ходя на гости само след като сме определили среща. Като имам работници удома не им правя обяд. Дъщеря ми има право да пълзи по площада, въпреки че ще си изцапа чорапогащника, роклята, ръкавите и пр. Не ходя по институции и офиси, а си свършвам работата по телефон, поща или имейл. Плащам всички сметки по Интернет, ползвам само кредитна карта, въпреки че имам пари по дебитната. Говоря на всички на ТИ.

Не се научих да си оставям дамската чанта на земята. Наполовина се научих да се усмихвам и да казвам здрасти на хора, които никога преди не съм виждала, т.е. опитвам се да го правя, но понякога забравям.

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 18:48 от Milva2003

# 14
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Да обядвам в 3 и да вечерям в 10  Mr. Green.
Да се разцелувам с всеки като се видим. Първия път като се върнах в Бг след усвояването на този навик, се срещнахме с приятелско семейство, разцелувах мъжа, и жена му щеше да ме убие с поглед.  hahaha Обяних й ситуацията, поканих я да разцелува мъжа ми, усмихна се, и заровихме томахавката  Laughing Laughing Laughing
Да се оплача писмено, ако нещо не е наред, и да знам, че ще получа някакъв отговор.
Да поздравявам всяка една продавачка, като застана пред касата й.
Да се заговарям и да отговарям на всеки, за неангажиращ разговор.

Миленче, а пушиш ли или хапваш сладки?  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт