Как да разпознаете "старото куче" във форума

  • 6 341
  • 143
  •   1
Отговори
  • Мнения: 260
Тази тема е предназначена за следната аудитория:

- Нови посетители, които се опитват да се приобщят към форумското общество
- Нови посетители, които имат желание да споделят мнението си
- Анонимни посетители, които влизат на случаен принцип със запитвания
- Анонимни посетители, които влизат на случаен принцип с пързалки

Влизайки в този форум, трябва да сте наясно, че има модератори. Те са страшни, но по-страшни са старите кучета. Форумът е като казармата, като затвора и като кварталната градинка. Старите кучета "рулират". Те ще ви пазят или ще ви ръфат жестоко, в зависимост как подходите към тях. Колкото и да отлагате във времето, обстоятелствата неизменно ще ви срещнат с тях. Ето пет съвета как да ги разпознаете.

1. Разбира се, винаги може да погледнете броя на мненията на потребителя, за да прецените от колко време "служи". Имайте предвид, че тази цифра не винаги е показателна, първо, защото старите кучета обикновено отдавна са дали мнението си по всички сериозни въпроси и проблеми, свързани с майчинството, дома, разводите, абортите, адаптираното мляко, марката козметика и почивките в чужбина, затова вече се подвизават основно в Клюкарника, а публикуваните в него мнения НЕ се отчитат.

2. Старите кучета обикновено действат в background режим. Рядко пускат нови теми или отговарят по темата. Ако се намесят в някоя тема, то отговорът им рядко е информативен, по-често има саркастичен, ироничен, хумористичен или забранителен характер, като целта е не толкова да се обогати темата, колкото да се демонстрира блестящ художествен стил, интелект и ерудиция. В този случай най-добре не отговаряйте, ако все пак се наложи, нека отговорът ви да бъде уклончив, неангажиращ и неврзрачен. В противен случай може да бъде изтълкуван като предизвикателство или покана за дуел, в който оръжията са красноречие и художествен изказ. Те пишат по-отдавна от вас, по-добри са, вярвайте ми.

3. Старите кучета, може и да са стари, но са кучета, а както знаем песовете се придвижват на глутници. Като всяко зло, старото куче никога не идва само. Обикновено, появата на едно старо куче в темата ви е сигурен знак, че скоро ще бъдете заобиколени от цялата глутница. От този момент нататък бъдете нащрек, защото, както знаете, от реакцията на един член на глутницата, зависи дали ще ви разкъсат или ще размахат опашки. Ако имате баничка в себе си, хвърлете я на водача. Ако не, направете комплимент, съгласете с негово мнение или просто си плюйте на темата и зарежете темата си в лапите и зъбите им.

4. Старите кучета държат да получат дължимия респект от новобранците. Затова използват различни методи, за да се идентифицират пред новаците. Често използван от тях метод е да демонстрират близост помежду си, да се обръщат с прякори или умалителни имена един към друг. Размяна на дружески шеги и закачки, уреждане на срещи и приятелски спам в темата ви са знак, че са ви приели радушно и не ви смятат за заплаха. Удобен момент за сближаване, възползвайте се и размахайте опашка.

5. Старите кучета са териториален вид. Това означава, че всяко от тях си има територия, която защитава (и периодично маркира, знаете как) от евентуални съперници. Преди да дадете мнение или да демонстрирате познания по някоя тема, се подгответе да браните позициите си до кръв. Бъдете наясно, че останалите стари кучета моменталически ще се притекат на помощ. Не на вас, разбира се.

* Темата няма за цел да обиди никой във форума, а да илюстрира по хумористичен начин определен стил на форумско поведение.

# 1
  • Мнения: 2 401
Мене ме нема тука.

# 2
  • Мнения: 6 155
 Laughing Laughing Laughing
Браво, honey.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 412
И на мен ми харесва обобщението ти. Въпреки че имам отдавна регистрация и доста мнения се чувствам като "младо куче". Добре, че едно време нямаше стари кучета, та се информирах по всички важни въпроси Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 394
Много е правилно това,което си казала.И мене ме ръфаха кучетата в началото,и наистина идваха и глутницата след тях....но вече не ми дреме,но в никакъв случай не бих се държала така с новодошлите... Naughty

# 5
  • Мнения: 2 388
Сега чакаме само старите кучета.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 099
Благодаря ти! И аз се чудех защо ми скачат.

Макар и новак - размахвам жизнерадостно опашка по посока на тази тема!

# 7
  • Мнения: 46 508
Аз съм старо коте
Не обръщам внимание на това кой е стар и нов Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 6
honey     202uu
Това е едно от най-добрите неща, които съм чела в Клюкарника напоследък.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 190
Пък аз имах неблагоразумието да надникна в темата "Откога сме лели".
И понеже съм на ръба на това недоброволно да се разпозная като такава, тук гордо се записвам като "младо куче", зер думата млад е като мед за ушите ми, и нямам нищо против да се самоидентифицирам с нея по какъвто и да е повод.

# 10
  • Мнения: 4 965
А има и една английска поговорка: "Старо куче не се учи."! Twisted Evil

# 11
  • Мнения: X
Хехе! Весело!  Grinning  

Много мили са и следните реплики: Ех, едно време кво беше убу във форума ............... ! Ех, едно време кви теми се пускаха, а ся.....! Ех, едно време кви потребителки имаше, а ся кви са..............! Горкият новак! Все идва, когато купонът е свършил!  Grinning

# 12
  • Мнения: 4 841

Аз пък съм стара чанта  Embarassed

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз пък съм стара чанта  Embarassed

Крокодилска?  newsm78

Иначе темата си я бива и я намирам за далеч по-забавна от тази на Как'Сийка.  Flutter

# 14
  • Universe
  • Мнения: 1 556
 Hug Hug Hug honey

         П.П. Сега очакваме включвания от типа " Naughty Не съм от тях как`Сийке"  hahaha Joy

Общи условия

Активация на акаунт