От кога започнахте да спестявате за бебето?

  • 7 711
  • 145
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Здравейте, бъдещи мами.Знам, че за да се гледа едно бебе трябват пари, но въпроса е откога трябва да започне заделянето на пари за бебешки покупки и прочие аксесоари.Как процедирахте вие в случая?Колко пари трябваше да заделите за най-необходимото?До радостното събитие нас ни делят 6 месеца почти и си мислим, че имаме време за пестене.Пускам темата, водена от смесени чувства, хем ми се иска да отидем на моренце с мъжа ми, хем в същото време ме укоряват, че трябва да спестяваме и да затягаме коланите.Иначе ние смятаме да ходим на море с 4 нощувки и това не вярвам да ни бръкне чак толкова дълбоко в джоба, предполагам около 250 -300 лева?Ако има такава тема,  извинявам се за дублирането.Мерси предварително за отговорите. Hug
Дано само да не ме цитират в Клюкарника с това заглавие, но ще рискувам. Joy

Май с кредит при нас няма да стане, защото вече сме кредитно ангажирани и кихаме на банките по 180 лева всеки месец.

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 14:37 от gitadam

# 1
  • Мнения: 1 155
Не съм пестила,нямаше възможност. Направо отидохме и изтеглихме един кредит.

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
Има сега 2 теми които могат да ти помогнат - за бебето е едната, за нужните и ненужни покупки другата.
Не сме пестили, не ни се е налагало.
Може вместо да пестиш, просто постепенно по малко да купуваш това-онова.
За гледането...особебено ако е кърмено бебето почти не правиш разходи първите 5-6 месеца....после пак не са някакви бузимни....всъщонст само първоначалните покупки са по-скъпички.....

Все пак зависи какви са ви доходите Wink

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Нямахме една спестена стотинка като се роди детето.До последно гледахме само себе си.  Embarassed
Малко преди да родя накупихме някои неща които ми трябваха за болницата.Леглото и количката бяха подарък.Всичко останало започнахме да купуваме след раждането.

# 4
  • Мнения: 1 008
Не съм пестила.Но реално не съм и харчила много.
Креватчето ни струваше 200лв+матрака 100лв.
Едно от най-евтините. Количката ми беше скъпа,но
тя ни е подарък-има комбинирани колички за 400лв,
примерно.Ние получихме много подаръци, реално
не сме харчили много.
Отидете на море. Едва ли 300лв ще се отразят чак
толкова.Баба знае 2 и 200.Например има шампоаче
за 15лв и такова за 2лв.Леко бременеене!Пък и имате
още време и да попестите. Hug

# 5
  • Мнения: 9 814
Не съм пестила, а купувах при всяка възможност.

# 6
  • Мнения: 1 763
Не сме пестили за дрешки и т.н., започнахме да пазаруваме по-рано и така разходите не се усещаха. Моите родители също купиха много неща, предимно дрешки.  ПОследните два месеца си заделях малко парички от заплатата/болничните, за да мога да си платя раждането ( много държах на това). Роднините също ни дадоха парички, които употребихме предимно за почерпка на колеги и приятели след раждането.

# 7
  • Мнения: 1 167
До сега е трябвало да се научите да си разпределяте бюджета. Най-добре самата ти можеш да прецениш дали имаш нужда от спестяване. На нас лично не ни се наложи да пестиме, а малко по малко купувахме необходимото. Имай предвид, че ти се отпускат от държавата 200 лв. при раждане.

# 8
  • Мнения: 9 814
Имай предвид, че ти се отпускат от държавата 200 лв. при раждане.

250 лв. за първо дете!  Peace

# 9
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
И аз не съм пестила предварително. Още в четвъртия месец бях напазарувала всичко необходимо. Количка комбинирана с бебе-порт взех от една позната срещу 120 лв., креватчето плюс матрака струваше към 300лв. майка ми пожела да го осребри. Ако всеки месец купуваш по нещо няма да усетиш толкова фрапиращо "големия пазар". Ако родителитее ви имат желание да помогнат като купят нещо за бъдещето внуче сега е момента да ги попиташ, за да не се дублирате после. Едно бебе не е някакъв невероятен лукс, та да не можеш да отидеш на почивка. Живей си живота, че после ще стане по-трудно.

# 10
  • Мнения: 3 675
Вземаме почти малко над 1000 лева общо.Сигурна съм, че има хора далеч по-зле от нас.Аз точно за първоначалните покупки говоря, но положението не е чак толкова трагично като се замисля, майка ми е тази, която прави от това световна трагедия.Пък и майчинството ми няма да бъде толкова ниско, вземам почти 500 лева, при което 90% от сумата не е никак зле.Държа да отбележа, че ме осигуряват на пълната заплата.
Родителите надали ще помогнат, т.е. само майка ми май ще играе ролята на баба в случая.Бащите и на двама ни са починали, а със свекървата мъжът ми изобщо не поддържа контакти и не възнамерява да й казва, че ще става баба.

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 15:01 от gitadam

# 11
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Имай предвид, че ти се отпускат от държавата 200 лв. при раждане.
Но ти ги дават 2 месеца грубо след като родиш. Дотогава детето трябва да спи в нещо, евентуално да се вози в количка и да бъде облечено. А тези 200 лв. не ги усещаш.

# 12
  • Мнения: 1 740
Не сме  пестили,купувахме при всяка възможност.
Количката я купиха родителите на мъжа ми, а кошарата моите родители. Така че за нас останаха по дребните работи.

# 13
  • Мнения: 1 341
Ние също не сме спестявали. Купувахме всичко постепенно. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
Вземаме почти малко над 1000 лева общо.Сигурна съм, че има хора далеч по-зле от нас.Аз точно за първоначалните покупки говоря, но положението не е чак толкова трагично като се замисля, майка ми е тази, която прави от това световна трагедия.Пък и майчинството ми няма да бъде толкова ниско, вземам почти 500 лева, при което 90% от сумата не е никак зле.Държа да отбележа, че ме осигуряват на пълната заплата.

ами просто купувай по нещо всеки месец....така много ще се разтоварите и почти няма да усетите Simple Smile
не знам с каква нагласа си...но винаги има и варианта да купиш, нещо от по-скъпите неща, запазено и малко ползвано на 2 пъти по-ниска цена(знам, че много майки не приемат такъв вариант, не се обиждай ако си от тях).
Ние също не сме имали финансова подкрепа, като раждах, тогава доходите ни бяха горе-долу като вашите, като аз майчинство не взимах и живеем и поднаем на вс отгоре.

Общи условия

Активация на акаунт