До мамите на порастнали недоносени дечица

  • 2 586
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Искам да попитам мамите на по-големите вече деца за следното.Вечер или следобяд когато моето детенце заспива започват тикове първо на ръцете после на краката . Продължават докъм първите 10-15 минути и след това много рядко може да се види потрепване на някой крайник/през по-дълбоката фаза на съня/ . Ходили сме на невролог ,казал ни е ,че това са миоколонии , и се израстват с възрастта ,но искам да попитам дали и вие сте се сблъсквали със същото , и ако да до каква възраст сте го израстнали? Да поясня ,че сме на 3 годинки,родени сме в 37гс с тегло 2900гр, но с 2 мозъчни кръвоизлива.

# 1
  • Мнения: 729
Здравей, laura_80  Hug.
От колко време си забелязала, че детенцето ти прави тези тикове? Невролога, на когото сте ходили не ви ли спомена за ЕЕГ? А скенер правили ли сте?     

# 2
  • Мнения: 13
Да правили сме ЕЕГ при невроложката и всичко там е нормално , а дори и скенер сме правили като бебе ,така се установиха кръвоизливите . Просто се чудя до кога е нормално да има такива миоколонии при заспиването , дали все още е незряла нервната система.  newsm78

# 3
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Привет,

Тези тикове нямат общо с недоносването. Ако миоклонните потрепвания са само преди сън или "sleep starts" няма място за притеснение. Има ги при абсолютно здрави хора без мозъчни аномалии. Един вид такова потрепване е хълцането. Могат и да са симптом на по-сериозни болести. Дали ще ги израсте само времето ще покаже (най-вероятно да).

# 4
  • Мнения: 1 685
моето дете ,беше така.Наистина с времето, това трепване отмина.
Тези движения ги правеше, когато му се спи много ,или когато вече заспиваше.Все едно ,се стяска.
Нашият невролог каза ,че това са Физиологични миоклонии.

# 5
  • Мнения: 13
Благодаря ви , и искам да попитам GERI колко е голямо твоето детенце ,и кога престанаха тези потрепвания при вас?

# 6
  • Мнения: 1 685
Благодаря ви , и искам да попитам GERI колко е голямо твоето детенце ,и кога престанаха тези потрепвания при вас?
Писах ти ,на лични Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Съжалявам че така нахлувам в темичката но моята дъщеричка прави същите тикове с ръчичките когато  се сбужда от сън , то е едно особено потрперване , бях се притеснила страшно много защото и тя се роди недоносена - в 35 гс с тего 2100 гр да не би да е показател за някаква болест.... На следвщата ни консултация ще попитам джипито ни , но моля ви мами , кажете ми според вас дали  нормално   Sad?
*GERI ще съм ти безкрайно благодарн ако спподелиш и на мен   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт