Как да избера първите обувки?

  • 1 807
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 283
Здравейте, дъщеря ми е на 8 месеца и вече се опитва да стъпва, все иска да я държа да се опитва да прави крачки. Според мен е време да й взема обувки и съм чувала, че е много важно да са качествени. Как точно да избера, за какви дефекти да гледам, и т.н? И сега в тези жеги - може ли сандали, или трябва да обхващат цялото краче?

# 1
  • Мнения: 8 999
Вкъщи - боса. Навън - обувки с твърд и висок форт, обхващащ добре петата, с ортопедични стелки.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Абе, ортопедичните стелки някои ги отричат. Има си специални обувки за прохождащи бебета. Те не са с толкова твърда подметка.

# 3
  • Мнения: 1 273
Вкъщи по чорапки, а за навън бяхме взели буйки на Колев и Колев.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Навън буйки - нашите бяха на КиК.

# 5
  • Мнения: 789
Гледах подметката да не е прекалено твърда, а вкъщи ходеше с чорапки със силикон на ходилцето.

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 18:28 от **kiwi**

# 6
  • България
  • Мнения: 757
Вземах на Колев и Колев,а ортопеда ми каза да не го оставям босичък дори и в къщи на паяка,за да не почне да стъпва на пръсти и подметката да е много твърда.Е,в тези жеги нямам как все да е обут,но преди да се затопли спазвах това,което ми каза!

# 7
  • Мнения: 9 429
Има специални обувки за прохождане.Чувам добри отзиви за Колев и Колев.

# 8
  • Мнения: 335
ние си взехме на капчица, сандалки, отзад са с твърда пета, ортопедични, отпред имат леки разрези, на пръстите са цели, отстрани смао са рязани и вече един месец не и се потят крачетата, мн съм доволна, малко по трудно се обуват в сравнения на колев и колев тия с пужинката но пък имат много отвори за да не се поти крачето и да не спарват,
лошото е че не могат на босо, трябва с чорапче и колкото и да не е , ми се струва че му е малко топло на детето с обувки, в къщи я държа боса понякога, понякога само с чорапки, различно, за разнообразие
и забелязвам че си стъпва и на пръсти и на цяло краче
различно, детето си знае според мен, както ид а го мъчин то ще си проходи, идеята на обувката според мен е само да не стъпва накриво, затова е важно да е с твърда пета нагоре

# 9
  • София
  • Мнения: 44 041
Докато проходи стабилно - босо.

За избора ето една прекрасна статия.
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=918

# 10
  • Мнения: 4 433
Аз взех на Колев и Колев.

# 11
  • Мнения: 860
Ще следя темата и аз това се питам взех едни на ЧИКО уж добри уж удобни уж твръди пета и подметка за да стъпва стабилно,обаче незнам все ми се струва, че на него не са му добре  а вкъщи ходи бос с чорапи и е като стрела с паяка- затова записвам си да следя коментарите.

# 12
  • Мнения: 1 305
Първите и обувки бяха на Капчица, а у нас си ходи боса.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 041
По-удобно от по босо краче няма Simple Smile))
Иначе с мека подметка е по-хумбаво.

# 14
  • Мнения: 998
Първите обувки ни бяха два чифта на Колев и Колев и едни маратонки на Pulebo.
Много бях доволна ,на Колев и Колев са много удобни ,леки и приятни.

Общи условия

Активация на акаунт