Бременност и проблеми със зъбите и венцит

  • 3 162
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 496
.

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 17:06 от Niq_23

# 1
  • Мнения: 11 607
И все пак да се оплача тук, явно авторката е затруднена да зададе въпроса си.......

С втората бременност ми извадиха млечен зъб, защото се клатеше. Чудиха се - с или без упойка, в крайна сметка без упойка по мое желание.

Но все пак нека авторката да си зададе по-точно въпроса......Така е крайно неясно......

# 2
  • България
  • Мнения: 757
И все пак да се оплача тук, явно авторката е затруднена да зададе въпроса си.......

С втората бременност ми извадиха млечен зъб, защото се клатеше. Чудиха се - с или без упойка, в крайна сметка без упойка по мое желание.

Но все пак нека авторката да си зададе по-точно въпроса......Така е крайно неясно......
И на мен ми се наложи намеса на зъболекар докато бях бременна!

# 3
  • Мнения: 9 390
Зъболекарска намеса се наложи след като родих.

# 4
  • Мнения: 1 496
Ох , не знам как стана писах в една тема въпрос а явно съм пуснала тема , много моля да ме извините  Embarassed
А въпросът беше дали зъбите се развалят по време на бременност и дали венците кървят ? Отново се извинявам , че съм пуснала тема , ако преценят модераторите нека я заключат или изтрият . Извинете

# 5
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 88
До тази бременност имах само две пломби и никакви други проблеми със зъбите. Сега, още в началото, ме заболяха два зъба. Оказаха се скрити малки кариеси, който направиха такова възпаление и болка, че се наложи да ги умъртвим. Венците знам, че доста кървят при повечето бременни. Да чукна на дърво при мен го няма това, но го отчитам на пастата ми за зъби - Лакаулт.

# 6
  • Мнения: 1 745
Аз в момента ходя на зъболекар!  Rolling Eyes Имах лек дискомфорт на венците и от едната страна горе,но се оказа,че там нямам проблем,а имам 2 развалени зъба от долу,които не ме боляха,но щели да станат проблем скоро!Започнахме да ги правим! Rolling Eyes Днес даже ми вадиха нерв,но нищо не усетих!
Венците и преди ми кървяха леко и ме наболяваха,а сега повече!Питах зъболекарката за Лакалут,защото съм я ползвала и бях доволна,но каза,че била с повече химия и ми препоръча Парадонтакс,била на билкова основа!После ще ми изпише и нещо за жабуркане!Аз пастата вече я взех и се мия,но е малко странна и леко гадничка,ама нямам избор!

# 7
  • Мнения: 4 433
Аз имах проблеми с един зъб и ми го направиха,тя знаеше,че съм бременна.

# 8
  • Мнения: 6 711


Аз съм ходила на зъболекар бременна, ползва упойка местна за бременни Peace За кървящи венци, говори със зъболекаря си също, ние няма как да ти изпишем рецепта Laughing

# 9
  • Мнения: 1 496
Питам , защото имам приятелки които са бременни и имат много проблеми със зъбите . Аз все още не съм бременна , но имам проблеми със зъбите и се чудех дали ще се влошат както на приятелките ми при евентуална бременност или не . Исках да знам дали до колко влияе бременността на зъбите и венците . Благодаря Ви за отговорите  Hug

# 10
  • България
  • Мнения: 757
Питам , защото имам приятелки които са бременни и имат много проблеми със зъбите . Аз все още не съм бременна , но имам проблеми със зъбите и се чудех дали ще се влошат както на приятелките ми при евентуална бременност или не . Исках да знам дали до колко влияе бременността на зъбите и венците . Благодаря Ви за отговорите  Hug
Мила,възможно е да се получат проблеми през бременността със зъбите,а и с костите изцяло.При мен и с костите и със зъбите се получи такова нещо Peace

# 11
  • Мнения: 1 305
Моите венци бяха се зачервени и ми кървяха докато бях бременна. А един зъб ми се счупи докато ядох пържен картоф  newsm78, как стана и аз незнам. Като родих всичко отмина.
Зъбите и венците май създават проблеми на повечето бременни.

# 12
  • Мнения: 3 804
По време на самата бременност проблеми със зъбите не съм имала-проблемите започнаха след това.

# 13
  • Мнения: 1 496
Аз без да съм бременна съм много зле със зъбите , а си представям при бременност какво чудо ще съм . Много ми е странно , че на никоя от приятелките ми където чакат бебе зъболекарите не им изписват нищо да пият , за да не им се развалят зъбите , но явно няма какво да се направи .

# 14
  • Мнения: 793
Аз от както съм бременна ми кървят венците,зъболекаря ми каза след раждането да отида че имам зъбен камък (което било нормално за този период). Преди съм нямала проблем със зъбен камък.

Общи условия

Активация на акаунт